Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#235
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Getafe 1 - 2 Villareal
Recreativo Huelva 2 - 4 Mallorca
Real Valladolid 0 - 0 Osasuna
Athletic Bilbao 2 - 1 Racing Santander
Espanyol 2 - 0 Real Betis
Sevilla 2 - 4 Real Madrid

Am urmarit aproape tot meciul Sevilla - Real Madrid si am fost placut impresionat de repriza a doua. Atractia meciului a fost Raul, care a reusit un hat-trick, profitand astfel de egalul Barcei la Valencia si reducand diferenta la doar 5 puncte. Etapa urmatoare se va decide titlul pe Bernabeu :)

#236
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

Vizualizare mesajabcdefu, pe Apr 26 2009, 21:57, a scris:

... doar 5 puncte.
Vrei sa spui 4. :rolleyes:

Citat

Etapa urmatoare se va decide titlul pe Bernabeu :)
Abia astept El Clásico! Daca Real castiga, cred ca va castiga si titlul. Au avut un parcurs senzational in retur.

#237
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009

Vizualizare mesajabcdefu, pe Apr 26 2009, 21:57, a scris:

Am urmarit aproape tot meciul Sevilla - Real Madrid si am fost placut impresionat de repriza a doua. Atractia meciului a fost Raul, care a reusit un hat-trick, profitand astfel de egalul Barcei la Valencia si reducand diferenta la doar 5 puncte. Etapa urmatoare se va decide titlul pe Bernabeu :)

Se decide titlul pe Bernabeu? In cazul asta te felicit pentru ca numai in cazul unui egal sau victorii a Barcelonei se poate spune ca titlul e castigat. Invers, mie greu sa cred ca avand deplasari la Osasuna, Villareal si Valencia se poate spune ca Real mai are sanse la titlu si asa, in special ca Valencia si-a recapatat forma de aproximativ o luna iar punctul luat de Barcelona pe Mestalla este mai mult unul castigat decat 2 pierdute. Si cred ca o sa vezi asta peste 2 saptamani.

Edited by PaulFCB, 26 April 2009 - 21:50.


#238
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007

Vizualizare mesajmircea21, pe Apr 26 2009, 22:34, a scris:

Vrei sa spui 4. :rolleyes:

Da, 4 :D My bad :)

Cat despre meciul cu Valencia, cred ca va conta rezultatul din El Clasico mai mult decat forma celor doua echipe. Astfel, daca Real-ul face egal sau pierde, vor fi cu moralul destul de scazut incat sa joace ca cizmele; in schimb, daca va castiga in fata Barcelonei, motivatia de a continua seria victoriilor va fi imensa.

#239
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
In Segunda Division, cu 8 etape inainte de final clasamentul sta astfel:
1. Xerez 66p.
2. Tenerife 65p.
3. Real Zaragoza 61p.
4. Hercules Alicante 60p.
Primele 3 echipe clasate se califica direct.
Urmatoarea etapa:
Sunday 3 May Elche CF -  Deportivo Xerez  More info
  Sevilla FC II -  Girona FC  More info
  Deportivo Alavés -  CD Castellon  More info
  Hercules Alicante -  Gimnastic de Tarragona  More info
  Real Murcia CF -  SD Eibar  More info
Real Zaragoza -  CD Tenerife  More info
  UD Las Palmas -  SD Huesca  More info
  Real Sociedad de Fútbol -  Celta de Vigo  More info
  Levante -  Alicante CF  More info
  Rayo Vallecano Madrid -  Albacete Balompie  More info
  Cordoba CF -  UD Salamanca
Meciul cu Tenerife al Zaragozei ar putea fi ultima sansa pentru ei de a mai prinde promovarea in La Liga.

#240
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
M-as bucura sa o vad pe Zaragoza din nou in Primera. Mare pacat de sezonul trecut, mai ales cu atacul pe care il aveau (Milito si Oliveira).

#241
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

Vizualizare mesajPaulFCB, pe Apr 26 2009, 22:49, a scris:

Se decide titlul pe Bernabeu? In cazul asta te felicit pentru ca numai in cazul unui egal sau victorii a Barcelonei se poate spune ca titlul e castigat. Invers, mie greu sa cred ca avand deplasari la Osasuna, Villareal si Valencia se poate spune ca Real mai are sanse la titlu si asa, in special ca Valencia si-a recapatat forma de aproximativ o luna iar punctul luat de Barcelona pe Mestalla este mai mult unul castigat decat 2 pierdute. Si cred ca o sa vezi asta peste 2 saptamani.
4 puncte sint mari in Spania. Golul lui Henry cu Valencia, in ultimele minute, s-ar putea sa fie de aur.

#242
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Stie cineva pe ce site pot vedea meciul Real Madrid- Barcelona de saptamana aceasta?Eu sunt fan Barcelona si cred ca va castiga pe Bernabeu.Multumesc anticipat

#243
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
E prea devreme de stiut de acum, dar mai mult ca sigur va fi postat cel putin un link aici

#244
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
'14 1-0, gol Higuain, centrare Sergio Ramos
'19 1-1, gol Henry
'20 1-2, gol Puyol
'35 1-3, gol Messi

Edited by abcdefu, 02 May 2009 - 20:38.


#245
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Real Madrid 2-6 Barca (in your face  :roflmao:  )

Ramos si Higuaín  | 2 Henry, 2 Messi, Puyol si Piqué

Titlul e castigat :first: :clapping: .

Edited by antinVidia, 02 May 2009 - 22:00.


#246
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Real Madrid n-a insemnat nimic acasa la ea cu Barca, umilinta totala sa pierzi 6-2 la tine acasa cu marii rivali. Ce diferenta intre cele doua echipe!
Cannavaro, scoate carnetu, pregateste patul, pensia bate la usa! Le-au dat rusinea Blaugrana!

#247
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Mari distrusi astia de la Real :lol: Le-a scos Barca fotbalul din cap la ei in ograda. Cum draq sa iei 6 goluri in cel mai important meci al campionatului.  :eek:

#248
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

Vizualizare mesajfilipxxx, pe May 2 2009, 23:49, a scris:

Cum draq sa iei 6 goluri in cel mai important meci al campionatului.
Iti spun eu cum. Trebuie sa ai in echipa neaparat urmatorii jucatori: Metzelder, Cannavaro, Heinze, Lass, Gago, Marcelo.

#249
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Iti zic eu cum: Messi, XAVI, Henry, Pep & Company.

#250
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Cand a dat gol Higuain eu chiar credeam in sansa Real-ului ... :)

#251
-Zamolx-

-Zamolx-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 01.05.2009
E adevarat ca din toamna RDS va transmite meciurile din Primera Divizion ? Umbla un zvon ca-si fac un canal de sport pt Liga 1 ( a lu' Mitica :D ) si pt cel mai frumos fotbal din lume, cel spaniol. Confirma cineva informatia?

#252
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

Vizualizare mesajPaulFCB, pe May 3 2009, 00:15, a scris:

Iti zic eu cum: Messi, XAVI, Henry, Pep & Company.
Ai si tu dreptate, dar totusi aparea lui Real este sub orice critica, cum am spus si mai sus jumatate din echipa Realului, nu avea ce cauta pe teren (asta este parerea mea). Meciul de astazi a aratat si mai mult (daca mai era nevoie) diferenta din acest sezon dintre Barca si restul echipelor. Asta in Spania, pentru daca facem comparatia cu Anglia, lucrurile se schimba.
S-a vazut si in cupele europene, doar Barcelona a reusit sa ajunga intr-o semifinala, celelalte echipe spaniole s-au comportat lamentabil, exceptie facand doar Villarreal si Barcelona.

Vizualizare mesaj-Zamolx-, pe May 3 2009, 00:27, a scris:

E adevarat ca din toamna RDS va transmite meciurile din Primera Divizion ? Umbla un zvon ca-si fac un canal de sport pt Liga 1 ( a lu' Mitica :D ) si pt cel mai frumos fotbal din lume, cel spaniol. Confirma cineva informatia?
Da, RDS a cumparat drepturile de televizare pt sezonul 2009-2010 in Spania.
Referitor la "cel mai frumos fotbal din lume", da-mi voie sa te contrazic, eu zic ca este cel din Anglia. :)

Edited by mircea21, 02 May 2009 - 23:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate