Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#4681
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008
Eu zic sa mergi pe BEKO. Eu am acasa un BEKO DBK386WD+ (331l). Cu consumul sta foarte bine.

#4682
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
Daca doresti calitate ia ti liebherr.

#4683
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Este evident ca am postat acel Arctic ca reper de pret si dimensiuni, nu imi trebuie ceva mare ca pt o familie numeroasa, nici ceva f scump.

Arcticul e 1000 ron, deci preturi apropiate, daca se poate. Inteleg ca fiecare are pe acasa altceva, dar nu ma ajuta.

#4684
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da' maxim, cat doresti sa platesti ?
1000 Lei, sau putin mai mult de 1000 Lei ?!

#4685
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Arctic/Beko/Grundig... aceeasi firma pana la urma

#4686
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007
Si nu lua Hotpoint. Eu sunt stan patzitu` cu el. De 3 ori i-am chemat la service (ultima oara cu cateva zine inainte de expirarea garantiei)!

#4687
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 06.08.2008
Pentru ca ma grabeam am dat un raspuns scurt pentru modelul pe care il am eu. Am dat acum 1 an si jumatate vreo 1500 cu garantie extinsa. Avea 2 ani la vremea aia + 1 platit de mine in plus pentru ca il tin pe balcon unde iarna sunt - x grade si vara sunt + x grade fata de temperatura de afara.
Cu consumul sta foarte bine ( fata de vechiul arctic pe care il aveam ) si chiar a meritat investitia.
Oricum vad ca sunt oferte din ce in ce mai multe cu 5 ani... asa ca orienteaza-te spre un astfel de model.

#4688
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,114
  • Înscris: 22.05.2003
TOATE au acum acelasi compresor chinezesc, deci cam acelasi consum pt un volum refrigerat relativ acelasi => ia-l pe cel mai ieftin, care iti place

http://forum.softped...or-nechinezesc/

#4689
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Beko, Arctic, Altus... tot aia e. Mai asteapta pana maine, poate il prinzi asta cu 50% reducere.

#4690
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Sau asteapta Black Friday si ia-l pe cel mai ieftin.

#4691
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 tom_1133, on 09 octombrie 2015 - 16:46, said:

Da' maxim, cat doresti sa platesti ?
1000 Lei, sau putin mai mult de 1000 Lei ?!
Se poate si putin peste, daca e un motiv bun, nu stiu, calitate extra, consum mai mic, no-frost, evident ca probabil cer prea mult la pretul asta, dar na.

#4692
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Salut,

Am restrâns și noi la 2 modele:

Samsung RT38FEAADSP, adică ăsta : http://m.emag.ro/fri...p/pd/ESFBNBBBM/ și Hotpoint de care s-a vorbit mai sus.

As putea renunța la dozatorul de apă de la Samsung pentru spațiul suplimentar oferit de Hotpoint, dar aș vrea să vă întreb dacă digital inverter de la Samsung e superior compresorului de la Hotpoint, sau e doar marketing. Oare Ariston își fac propriile compresoare, sau folosesc chinezisme? Am văzut că oferă 5 ani garanție, ceea ce ar fi o idee mai ok decât cei 2+10 de la Samsung. De asemenea, parcă îmi plac mai mult funcțiile și finisarea de la Hotpoint.

Deci, compresorul mai rămâne. Știe cineva dacă e ok?

Merci.


#4693
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Din păcate am văzut  în Altex, în  spatele unui Hotpoint 19222, compresorul e Jiaxipera. Cred că asta îl face no-buy, nu la banii ăștia. Attached File  uploadfromtaptalk1444560731675.jpg   1.36MB   38 downloads


#4694
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Dintr-o sursa relativ credibila hotpoint nu e chiar la nivelul lui ariston ce l-a înlocuit, cel puțin pe piața românească.

#4695
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da, posibil, am mai săpat puțin netul după 19222, și l-am găsit doar la noi, la bulgari, la turci și la ucrainieni. Alte referințe, de prin țări cu apă caldă, eu unul nu am găsit. Ceea ce mă face să cred că e un low-cost făcut pentru țări low-cost. Nu aș avea o problemă cu asta, dar atunci nu mi-l vinzi cu 5-600 de euro.

#4696
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009

 maxtron_69, on 09 octombrie 2015 - 23:46, said:

Se poate si putin peste, daca e un motiv bun, nu stiu, calitate extra, consum mai mic, no-frost, evident ca probabil cer prea mult la pretul asta, dar na.
Consum mai mic , sa zicem ca se poate . No frost , sa zicem ca si asta se poate . Evident ca cereti prea mult la pretul asta , de calitate ....

Dar aceasta frumusete cu smart frost de ce nu var place ???!!!
Este doar un exemplu , la o simpla cautare veti descoperi mai multe modele , si daca mai ridicati doar putin stacheta intrati deja in domeniul frigiderelor cu congelator jos , dar nu este interesant pentru d-voastra .
Este totusi liebherr , si aici putem vorbi de calitate .
Mult succes in alegere .

Attached Files


Edited by gi0, 14 October 2015 - 05:22.


#4697
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

 gi0, on 14 octombrie 2015 - 05:05, said:

Consum mai mic , sa zicem ca se poate . No frost , sa zicem ca si asta se poate . Evident ca cereti prea mult la pretul asta , de calitate ....

Dar aceasta frumusete cu smart frost de ce nu var place ???!!!
Este doar un exemplu , la o simpla cautare veti descoperi mai multe modele , si daca mai ridicati doar putin stacheta intrati deja in domeniul frigiderelor cu congelator jos , dar nu este interesant pentru d-voastra .
Este totusi liebherr , si aici putem vorbi de calitate .
Mult succes in alegere .

 gi0, on 14 octombrie 2015 - 05:05, said:

Consum mai mic , sa zicem ca se poate . No frost , sa zicem ca si asta se poate . Evident ca cereti prea mult la pretul asta , de calitate ....

Dar aceasta frumusete cu smart frost de ce nu var place ???!!!
Este doar un exemplu , la o simpla cautare veti descoperi mai multe modele , si daca mai ridicati doar putin stacheta intrati deja in domeniul frigiderelor cu congelator jos , dar nu este interesant pentru d-voastra .
Este totusi liebherr , si aici putem vorbi de calitate .
Mult succes in alegere .


cine stie ,cunoaste !

#4698
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 04.12.2009

 diana_i_d, on 04 octombrie 2015 - 01:37, said:

Singurul "dezavantaj" de pana acum este ca n-are suport de oua (dar pot trai si fara sau pot cumpara separat).
Scuze pt post-ul lung, m-am gandit ca poate fi cuiva de folos vreodata.
Multumim pentru descriere , poate reveniti si dupa o utilizare mai lunga .
Contrat obiceiurilor noastre , ouale nu se depoziteaza pe usa , in partea superioara a frigiderului . Daca spatiul permite , pastrati ouale in cartonul in care le-ati cumparat , in partea inferioara a frigiderului .
Sa va bucurati de el multi ani !
Ar fi ok daca ati preciza ce compresor are frigiderul .
Cu stima .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate