Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#469
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Am de ales intre ZANUSSI ZRB 36NC -10.8 mil la  Flanco si  INDESIT BAN 13 - 11 MIL  la Altex .

Zanussi :

Dimensiuni (IxLxA)   185 x 59.5 x 63.2
Culoare alb
Greutate(kg) 75 kg
Numar compresoare 1
Capacitate totala neta (l) 337 litri
Capacitate neta congelator (l) 92 litri
Capacitate neta frigider (l) 245 litri
Capacitate de congelare 4 kg/ 24h
Mod de decongelare automata pentru frigider/ manuala pentru congelator
Clasa de energie A
Consum energetic 0.96Kw/ h
Usi 2
Rafturi 3
Picioare da
Recipient pentru cuburi de gheata da
Functii speciale control antibacterian
Iluminare interioara frigider da
Agent frigorific R600a
Nivel de zgomot(dB) 38
Garantie 2 ani

indesit ban 13

Dimensiuni (IxLxA)   187 x 60 x 65.5
Culoare alb
Greutate(kg) 67 KG
Numar compresoare 1
Capacitate totala neta (l) 303 litri
Capacitate neta congelator (l) 90 litri
Capacitate neta frigider (l) 213 litri
Capacitate de congelare 6 kg/ 24h
Mod de decongelare automata pentru frigider/ manuala pentru congelator
Clasa de energie A
Consum energetic 336 kw/an
Usi 2
Rafturi 3
Picioare da
Recipient pentru cuburi de gheata da
Functii speciale tehnologie de racire statica
Iluminare interioara frigider da
Autonomie in cazul intreruperii cu energie electrica 19 ore
Agent frigorific R600
Nivel de zgomot(dB) 40


Pe care mi-l recomandati ?

#470
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
de ce nu ai alege si versiunea A+ de la indesit care se numeste baan 13.eu l-am cumparat cu 11 mil. acum 2 luni. sunt multumit de el. e mare si incap multe.cupleaza rar deoarece are peretii grosi.are consum de 273 kw/an.sa sti ca si eu am cautat mult pe net si in magazine.acest model mi-a placut din toate punctele de vedere.modelul din clasa A e la fel dar consum mai ridicat.in ceea ce priveste zanussi nu ma pot pronunta.daca doresti si alte informatii despre indesit anunta-ma!

Edited by nicub, 22 August 2006 - 14:13.


#471
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
de ce sa-ti cumperi logan cand cu aceiasi bani iti poti cumpara renault!arcticul are motor de beko/turcia.nu spun ca e cel mai prost motor dar ar fi bine sa te gandesti la asta.nu am nimic cu arcticul.soacra mea are arctic 32ns+,matusa mea -arctic 35ns+.ce e interesant ca in interior la pozitia 2 -din 5- e caldut .si are un zgomot interesant, parca ar picura ceva in spate.dar ar fi bine sa citesti tot topicul referitor la frigidere/combine

#472
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Sau ai putea sa alegi Electrolux ERB 3645, clasa A+, care este parca ceva mai incapator decat Indesit la aceleasi dimensiuni exterioare, si costa cu aprox. 1 milion in plus...

View Postnicub, on Aug 22 2006, 15:10, said:

de ce sa-ti cumperi logan cand cu aceiasi bani iti poti cumpara renault!arcticul are motor de beko/turcia.nu spun ca e cel mai prost motor dar ar fi bine sa te gandesti la asta.nu am nimic cu arcticul.soacra mea are arctic 32ns+,matusa mea -arctic 35ns+.ce e interesant ca in interior la pozitia 2 -din 5- e caldut .si are un zgomot interesant, parca ar picura ceva in spate.dar ar fi bine sa citesti tot topicul referitor la frigidere/combine

Nu prea inteleg de unde pana unde Logan/renault?!? Si de unde pana unde Arctic? Omu intreba de alte 2 firme...


Si nici nu inteleg daca tu recomanzi Arctic, sau NU recomanzi Arctic... Fii mai explicit!

Edited by galex, 22 August 2006 - 14:32.


#473
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
Ceea ce am aflat pana acuma este ca cele mai multe combine care se intorc in service sunt marca Indesit.Deci sare din schema Indesitul de mai sus.
Probabil o sa ii ia locul definitiv  Gorenje ..cu toate ca am vazut azi un Siemens care m-a pus pe ganduri. Avea compresorul  facut in Singapore si mai scria ceva cu  Panasonic pe el( am citit in graba ).
Mai caut inca.

Edited by oltadi, 22 August 2006 - 20:45.


#474
irolf

irolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2006
Am nevoie de cateva sfaturi sau sugestii. Vreau sa cumpar o combina frigorifica marca Ariston, model MBT 2022 Z sau MBT 2012 IZS. Ce ziceti, merita? Stie cineva ceva despre ele? (multumesc anticipat pentru ajutor)

#475
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Am un Ariston, nu stiu ce model, combina, dupa 2 ani nu mai raceste cum trebuie. De exemplu se strica supa dupa 2 zile, iar berea nu se poate bea, trebuie sa o trec citeva minute prin congelator.

#476
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
1. Daca zici ca are 2 ani, s-ar putea sa mai fie inca in garantie... Incearca sa suni acolo.
2. Verifica daca butoanele de reglare sunt pe pozitii corespunzatoare... La Electroluxul meu, chiar se simte daca umblu acolo... La minim, am vreo 15 grade pe raftul de jos, in timp ce la maxim am chiar si -2 grade...
3. Pentru a vedea modelul, vezi daca nu ai o eticheta in partea de jos a frigiderului, in interior, pe langa sertarele de fructe.... Trebuie sa scoti sertarul ca sa vezi... Daca nu gasesti acolo, sigur este in spate !

#477
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Nu mai e in garantie, el are vreo 5 ani, de 3 ani merge prost. E folosit rar, de aia nu m-am agitat (casa de la tara, nelocuita permanent). De asta nici n-am cum sa ma uit ce model e. Butoanele sunt unde trebe, chiar nu-mi dau seama ce are. Congelatorul merge bine.

#478
irolf

irolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.08.2006
Deci ziceti voi ca ar fi mai bine sa-mi indrept atentia spre o alta marca de frigidere?....Am vazut pe-aici ca unii erau multumiti de Ariston. Acum, probabil, ca depinde si ce model iei si ce bafta ai, nu?

#479
condaru321

condaru321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 24.05.2006
Si eu ca si alte sute de romani m-am hotarat sa-mi cumpar o combina dar nu stau prea bine cu banii.Stie cineva ceva despre Maxwell?Am in jur de 10 mil,cam ce-mi recomandati?
Multam!

#480
sorin_35

sorin_35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.06.2005

View Postcondaru321, on Aug 24 2006, 15:57, said:

Si eu ca si alte sute de romani m-am hotarat sa-mi cumpar o combina dar nu stau prea bine cu banii.Stie cineva ceva despre Maxwell?Am in jur de 10 mil,cam ce-mi recomandati?
Multam!



Sa-i bei mai bine... :cheers:

#481
oltadi

oltadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 28.12.2004
CIne mai are Electrolux cumparat recent , imi poate spune defectele, problemele acestuia ?

Am vazut combina frig. ERB 3442 si chiar  imi place cum arata in ext. si int.
Are 2 compresoare , costa cam 13 mil la o promotie si m-ar bate gandul sa o iau.

erb3442

Ce spuneti?

Edited by oltadi, 24 August 2006 - 21:32.


#482
adiop

adiop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.02.2004

View Postirolf, on Aug 24 2006, 15:25, said:

Deci ziceti voi ca ar fi mai bine sa-mi indrept atentia spre o alta marca de frigidere?....Am vazut pe-aici ca unii erau multumiti de Ariston. Acum, probabil, ca depinde si ce model iei si ce bafta ai, nu?



Al meu este nou si deocamdata sunt multumit.Nu pot sa-ti spun sa il cumperi sau nu dar  mers in parametri si pe caldura care a fost.Nu am modelul pe care il vrei ci pe cel cu dispenser de apa.Habar nici cum o sa mearga peste un an sau 10 si nici cat o sa ma tina,dar pe asta l-am vrut si pe asta l-am luat.Asa ca nu pot sa injur pe nimeni decat pe mine.

#483
gorjeanul

gorjeanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.09.2005

View PostTuliman, on Aug 14 2006, 19:13, said:

Intre Bosch KGS 36300 si Gorenje RK 61340 W (cel din oferta Flanco), pe care ma sfatuiti sa-l iau?

Combina frigorifica Bosch KGS 36300
Dimensiuni in cm (hxlxp) 185 x 60 x 65
2 motoare
Capacitate frigider (227 litri net)
Antibacterian
Capacitate congelator**** (72 litri net)
Tasta "Super" pentru congelare intensiva
Sistem "Allfrost" pentru racire uniforma
Tast "Super" pentru congelare intensiva
3 casete trasparente + caseta pentru ghiata
Capacitate de congelare in 24 ore: 14 kg
Mentinere temperatura fara energi electrica: 21 ore
Capacitate neta frigider: 227 l
Capacitate neta congelator: 72 l
Capacitate de congelare: 11 kg
Mentinere temperatura fara energie elettrica: 21 h
Consum energetic anual: 328.5 kWh
Largime: 600 mm
Inaltime: 1850 mm
Adancime: 650 mm
Capacitate totala neta (l): 299 l

Pe net l-am gasit in principal pe site-uri in rusa, poloneza, romana dar si in italiana. L-am gasit la 13 mil la "oferta", un pret ne-promo ar fi 17mil.

Gorenje RK61340W

Panou de comenzi electronic
1 compresor
Control electronic
Ușă reversibilă
Piciorușe reglabile

Compartiment frigider
Evaporator integrat
Dezghețare automată
3 rafturi de sticlă
1 compartiment de legume

Congelator
Decongelare manuală
1 raft pe ușă
1 raft de plastic pentru congelare rapidă
2 rafturi de plastic pentru alimentele congelate


Caracteristici tehnice/Dimensiuni
Clasă energetică A
Consum energie kWh/24h 0,93 kWh
Consum energie kWh/an 339 kWh
Volum total brut/net 342/316 L
Capacitate netă frigider 230 L
Capacitate netă congelator 86 L
Capacitate congelare 10 kg/24h
Timp de păstrare (în caz de întrerupere a curentului) 18 h
Greutate netă 76 kg
Zgomot 40 dB(A)
Dimensiuni (Lx Îx A) 60 Ś 180 Ś 64 cm
Dimensiuni ambalare (Lx Îx A) 64 Ś 187 Ś 71 cm

La Flanco e la 11.5mil.


Pai BOSCH e facut in Turcia, iar GORENJE e facut in Slovenia.
Alegerea este a Dvs.

#484
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004

View Postoltadi, on Aug 24 2006, 22:31, said:

CIne mai are Electrolux cumparat recent , imi poate spune defectele, problemele acestuia ?

Am vazut combina frig. ERB 3442 si chiar  imi place cum arata in ext. si int.
Are 2 compresoare , costa cam 13 mil la o promotie si m-ar bate gandul sa o iau.

erb3442

Ce spuneti?

Eu am cumparat Electrolux 3645, si sunt destul de multumit de el pana acum... (2 luni).
Fata de modelul pe care-l vrei tu, 3645 este cu 10 cm mai inalt, dar are volum mai mare, este mult mai economic (clasa A+), este mai silentios (doar 38 db), si este si mai ieftin (12 mil lei la Rombiz, 12,4 mil la Domo). Singura "problema" fata de al tau ar fi ca nu are 2 compresoare, dar tu decizi daca-ti trebuie 2 sau nu...

Succes.

#485
tyler-durden

tyler-durden

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.08.2006
ajutati-ma si pe mine repede care se pricepe, nu orice bagator de seama :). trebuie zilele astea, mai precis pana luni sa ma hotarasc la unul din modelele :
1. Electrolux ERB 3651
2 Electrolux ERB 3652
3 Indesit BAAN 34 VP

se merita oare 2 compresoare ? Indesitul e fiabil
as dori raspunsuri din experienta nu auzite, mersi

#486
condaru321

condaru321

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 24.05.2006
pana la urma am luat un Bosch kgv33v00.Este o   investitie buna?

:console:    :confuzzled:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate