Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#4609
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006

View PostAMDG, on 21 august 2015 - 08:59, said:

As dori sa-mi cumpar o combina frigorifica incorporabila Full No Frost si am constatat ca optiunile imi sunt limitate ( se ofera in schimb dezghetarea automata care nu stiu cat e de eficienta/comoda ), Aveti cumva un sfat in afara aceluia de a renunta la incorporabile ? Multumesc anticipat.
Uita-te la Liebherr. Eu am congelator si frigider separat, ambele incorporabile, dar exista si combina. Avand frigiderul separat, nu ma pot plange de lipsa spatiului. Insa daca era combina la aceleasi dimensiuni, ar fi fost cu siguranta prea mic.

#4610
popflorincozmin

popflorincozmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.09.2014
Buna tuturor
In aceste zile as dori sa-mi cupar un frigider cu doua usi  si m-am gandit la acele fabricate de Liebherr. Problema este ca nu stiu ce model sa iai.  CT 3306 sau CTP 3016? In afara diferentei de consum anual care ar fi alte avantaje/dezavantaje? Care model este fabricat mai recent si care in Germania sau Austria?
Multumesc.

Edited by ggelu, 24 August 2015 - 18:37.


#4611
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostLittleJo, on 24 august 2015 - 08:31, said:

Uita-te la Liebherr.
Ma uit, dar nu are no frost la frigider. Voi ramane probabil la un full no frost normal, de la Samsung sau LG, din inox ca sa se potriveasca cu restul aparatelor.

#4612
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Ce înțelegi prin nofrost normal?

#4613
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postswtm, on 25 august 2015 - 07:52, said:

Ce înțelegi prin nofrost normal?

Racire cu aer, nu dezghetare automata.

#4614
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Ala e de fapt nofrost. Nu există alt tip.

#4615
popflorincozmin

popflorincozmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.09.2014
buna
stie cineva care este cel mai recent model  de frigidere de la Liebherr dintre CTsl 3306 si CTP 3016?
Cunosc tatele tehnice ale amandorura, diferenta intre ele este ca primul este de 312 litri si un consum de 268kw/an, la pretul de 1450 la emag, iar al doilea este de 278 litri si un consum anual de numai 199kw, la un pret de 1905 lei la demax (cu taxe de transport) sau 1900la cumperitot.ro. Care model merita achizitionat si cine si cum imi va garanta ca sunt fabricate in Germania sau Austria? Ce parere aveti, care magazin onilne e mai de incredere ( exceptie emag).
Multumesc.

Edited by popflorincozmin, 25 August 2015 - 15:36.


#4616
LittleJo

LittleJo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 15.12.2006
Demax e magazinul importatorilor, cel putin din cate stiu. Eu am luat toate electrocasnicele de la ei (nu de pe magazinul online, de la cel fizic, ca e in zona) si am fost foarte multumita de relatia cu ei.
Eu stiu ca no frost e doar pentru congelatoare sau combine (dar poate ca nu stiu bine). Frigiderul meu n-a facut vreodata gheata in interior, si nu-mi aduc aminte sa fi scris pe el No Frost (si nu cred ca e din cauza ca Liebherr stau prost cu tehnologia)

#4617
fariati

fariati

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.05.2011
Buna
astept pareri pro sau contra despre Combina frigorifica Indesit BIAAA 13P X, 303 l, Clasa A++, H 187 cm, Inox

Edited by fariati, 27 August 2015 - 07:34.


#4618
cumparaturidepenet

cumparaturidepenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.10.2013
Ce ziceti despre http://www.emag.ro/f...M/?tree_ref=269
are cineva asa ceva?
Oscilez intre ce este de mai sus si acestea:
http://www.emag.ro/f...M/?tree_ref=269
http://www.emag.ro/f...M/?tree_ref=269

Ma incanta la indesit faptul ca are capacitate la frigider mai mare decat celelalte doua (o sa fim o familie de 4). Ce nu imi place la niciunul este ca nu are compartiment separat pentru unt/branza/mezel - "chiller". Vechile indesituri le aveau.
Pareri...alte sugestii? buget 1500-1600 ron. Vreau frigider cu 2 usi, nu combina. N-am ce congela atat de mult :)
Multumesc!

Edited by cumparaturidepenet, 27 August 2015 - 15:10.


#4619
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Eu ti-as recomanda http://www.emag.ro/f...p/pd/EZFBNBBBM/ (poate prinzi ceva promotie cu 25-30% reducere ca sa-l poti lua la ~1700). Eu regret ca nu l-am cumparat si am ales combina frigorifica in locul lui (acum frigiderul combinei e cam mic :dontgetit: ). Poti sa-l vezi prin Domo, Flanco etc, e foarte incapator, pt 4 persoane e numai bun. Mai e o versiune mai mica la ~1700, dar sincer, mai mic decat asta pt 4 persoane eu n-as lua.

#4620
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
La modelul respectiv ma uit și eu, dar ma enervează la culme că nu e compartimentat congelatorul. Pentru mine mai e cum e, dar pentru soție e un total no-buy. Păcat, chiar e mai încăpător decât o combină normala de la Samsung (RB31XXXXX).

#4621
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
La cat e de mare congelatorul nu prea mai are nevoie si de compartimentare... tavile cu carne merg una peste alta, eventual daca vrei sa le desparti de pungile de legume sau de inghetata care o pui langa, poti crea un perete dintr-o cutie de pizza Posted Image Se pot folosi caserole pentru compartimentare... Nu mi se pare un mare dezavantaj lipsa compartimentarii congelatorului.
LE: cutia de pizza congelata (plina, nu goala, ca doar nu tii cartoane in congelator).

Edited by 1nqiu, 27 August 2015 - 17:34.


#4622
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Merci de sfaturi.
Mi se pare genial să dau +2000 pe un frigider nou și să fac compartimentări ulterioare cu cutii de pizza goale :))))

#4623
cumparaturidepenet

cumparaturidepenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 12.10.2013
pare interesant, insa e putin cam peste buget si in plus nu pot compartimenta cum trebuie rafturile in frigider. Oala mea de ciorba  de 6l unde intra? ... ca daca dau jos un raft, ce afacere mai fac?
e fain ca in congelator are si rafturi pe usa (un plus fata de alte modele care nu au nimic pe usa). nici n-ai idee cate pot sa incapa acolo Posted Image

#4624
kpk1

kpk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 18.05.2004
Despre acest Hotpoint ce ar fi de spus ? http://www.emag.ro/f...j/pd/E32KTBBBM/
Pe mine ma intereseaza un frigider cat mai incapator, preferabil pe 60 latime.
In calasa lui am mai identificat si un Bosch dublu la pret.

Aveti alte sugestii ?

#4625
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Am un frigider Liebherr si un congelator Candy. Deoarece renovez vreau sa le mut in alta camere pentru a elibera bucataria. Pot sa le mut fara a fi nevoita sa stau perioada aceea de reglare a freonului? Stiu ca atunci cand le cumperi, cateva ore (zile), trebuie sa lasi frigiderul pe loc si sa nu-l pui in functiune. Nu as vrea sa fiu nevoita sa fac asta. Am nevoie sa fie functionale imediat. O sa le mut prin tragere nu o sa le aplec decat foarte putin la trecerea peste praguri.

#4626
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012
Daca nu le apleci peste cincisprezece grade fata de verticala, le poti pune in priza imediat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate