Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Milano

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
832 replies to this topic

#577
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
3 zile de Valentine la Milano? Poate fi interesant? Poate cu o zi la Genova?
Avand in vedere ca Domul l-am vazut si pe San Siro am fost...

#578
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
Eu am fost din Milano, la Verona si Venetia, cu trenul.
http://www.trenitalia.com/

#579
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Ca idee ,e vreo problema daca las masina in parcare la Carrefour mai mult, sa zic de dimineata pina pe la 8 seara? Am facut rezervare la Excel Milano 3 Via Sardegna 7 si prin zona vad ca nu sint autobuze, teoretic trebuie sa merg cu masina pina la Milanofiori si de acolo cu tramvai parca.

#580
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 05.03.2005
http://aeronews.ro/d...99-eur-segment/

#581
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Am avut o mini vacanta de 3 zile pe traseul Milano - Erba - Como si retur. Locuri superbe, pacat de locuitori, care sunt niste jeguri de oameni... <_<

#582
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Mie la vila Balbianelo mi-a dat cu 10e mai putin, cica a uitat. Tare. Iar pe autostrada la taxare mi-a dat rest la 5 euro mai putin cu 1 si cind i-am facut semn cica sa o tai din loc ca tin masinile in loc.

Edited by machitza, 13 September 2015 - 16:02.


#583
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
Stiti daca exista cumva un autocar care sa ajunga din Como in Lugano la un pret mai mic decat ce am gasit pentru tren ? Adica 19 euro.

#584
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
<adysab>, cred ca cea mai ieftina varianta pentru Como-Lugano poate fi gasita pe blablacar:

Attached File  C_L.JPG   106.19K   37 downloads

#585
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,274
  • Înscris: 22.07.2005
Se poate trece cu masina inchiriata in Elvetia sau apar ceva complicatii la vama?
Vreau sa iau o masina din Bergamo si am aceasta mica nelamurire...

Edited by floraur, 01 December 2015 - 23:57.


#586
black dragon

black dragon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.04.2004
Trebuie sa vezi daca iti permite firma de inchirieri sa parasesti tara. Daca iti permit vei avea toate actele necesare sa treci granita(exista sansa sa nu te opreasca nimeni). Pentru Elvetia e obligatorie plata vignetei, acum 2 ani era doar varianta platii integrale pe un an ce era in jur de 30 euro. Nu cred sa se fi schimbat multe dar e bine sa cauti informatii actualizate.

#587
julieta22

julieta22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.08.2014

View Postmada1982, on 04 august 2014 - 14:48, said:

am revenit si noi din vacanta petrecuta in Nordul Italiei, daca aveti intrebari va raspund cu placere. am avut cazare in Bergamo si Sirmione si am inchiriat masina acolo. am stat 9 zile, timp in care am vizitat Bergamo, Milano, Genova, Como, Brunate, Bellagio, Isola Bella si Stresa, Lenno - vila del Balbianello, Tremezzo - vila Carlotta, Verona, Venezia si turul lacului Garda. un alt orasel vizitat, poate mai putin cunoscut, dar foarte frumos este Orta san Giulio.
zona este superba si merita din plin.
Buna, Profit eu de oferta ta. Saptamana viitoare merg in Milano si as vrea sa vad si Lacul Como in ciuda anotimpului. Spune-mi te rog cum te-ai deplasat din Milano in Como si ce anume si vizitat pe acolo?
Multumesc

#588
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View Postjulieta22, on 15 decembrie 2015 - 22:01, said:


Buna, Profit eu de oferta ta. Saptamana viitoare merg in Milano si as vrea sa vad si Lacul Como in ciuda anotimpului. Spune-mi te rog cum te-ai deplasat din Milano in Como si ce anume si vizitat pe acolo?
Multumesc
Cu trenul.

#589
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postjulieta22, on 15 decembrie 2015 - 22:01, said:

Saptamana viitoare merg in Milano si as vrea sa vad si Lacul Como in ciuda anotimpului. Spune-mi te rog cum te-ai deplasat din Milano in Como
http://www.trenord.i.../timetable.aspx

#590
Nefertiti_02

Nefertiti_02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.04.2008
Se poate trece cu masina inchiriata in Elvetia sau apar ceva complicatii la vama?
Vreau sa iau o masina din Bergamo si am aceasta mica nelamurire...

Edited by floraur, 01 December 2015 - 23:57.


Da, se poate... In vara am inchiriat o masina din Bergamo airport si am mers cu ea prin Austria, Elvetia, Franta si nu am avut nicio problema (nici nu ne-a intrebat cineva ceva).
In Elvetia se plateste vigneta doar daca mergi pe autostrada

#591
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,274
  • Înscris: 22.07.2005
Pentru zborul asta de seara, care ajunge la Bergamo la ora 23.30 ce transfer recomandati?
Trebuie sa ajung in Milano Via Privata Moncalvo 4

Am inteles ca trebuie sa iau ceva pana la Gara Centrala... de acolo sa iau un autobuz, insa nu e cam tarziu pentru autobuze?

#592
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Recomandare rent a car in Bergamo ?

#593
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 04.02.2008
Pentru transferul de la aeroportul Malpensa spre Milano (statia Milano Centrale) am vazut ca ezista Trenord - Malpensa Express
la fiecare jumatate de ora (http://www.milanomal...arking/by-train).
Avionul aterizeaza in jurul orei 14. Ar trebui sa iau bilete on-line sau gasesc fara probleme la ghiseu ??
Multumiri

#594
sound08

sound08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 16.11.2008
Că tot se pun întrebări, am și eu câteva Posted Image :
A mers vreunul dintre voi cu Terravision de la aeroportul din Bergamo spre Milano și înapoi? E musai să iau bilete online sau e ok să le iau de la fața locului (la final de februarie)? Ce alte variante de transport îmi recomandați?

Edited by sound08, 05 January 2016 - 23:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate