Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Milano

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
832 replies to this topic

#415
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postbenji81, on 16th May 2011, 11:46, said:

Salut,

Tocmai m-am intors de la Bergamo si as vrea sa intaresc ce spunea parabone mai sus: Milano cred ca este cel mai urat oras mare...si am vazut cateva. Am stat fix 2h 45m in Milano cat sa vedem domul ( care by the way este spectaculos), sa facem un window shopping prin galerii si sa mancam o inghetata. De aici am plecat catre lacul como unde este o alta poveste.... :)  ( Bergamo este un orasel incantator).

Ciao,

Am uitat sa mentionez 2 orasele care m-au fermecat: Sirmione, pe malul lacului Garda si Bellagio pe malul lacului Como (aici am vazut vila Melzzi care are o gradina senzationala).

#416
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 05.11.2009

View Postbenji81, on 16th May 2011, 11:46, said:

Salut,

Tocmai m-am intors de la Bergamo si as vrea sa intaresc ce spunea parabone mai sus: Milano cred ca este cel mai urat oras mare...si am vazut cateva. Am stat fix 2h 45m in Milano cat sa vedem domul ( care by the way este spectaculos), sa facem un window shopping prin galerii si sa mancam o inghetata. De aici am plecat catre lacul como unde este o alta poveste.... :)  ( Bergamo este un orasel incantator).

Ciao,

In 2 ore si 45 min nu-ti poti da seama cat de frumos e orasul. Trebuie sa ai pe cineva care sa te plimbe putin si ai sa vezi ca sunt destule de vazut.

#417
end-er

end-er

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.06.2005

View Postparabone, on 14th May 2011, 19:14, said:

cred ca la ora 00.00 metroul este oprit, insa autobuzele mai circula.
Am patit asta sambata seara, meciul si festivitatile de pe San Siro s-au terminat la 12 si metroul era inchis. Am facut 3 ore pe jos pana la gara cu restul suporterilor.

Oricum atmosfera de la Dom si de pe stadion a fost senzationala :)

Multumesc inca o data tuturor pentru informatiile despre mijloacele de transport, a fost foarte usor sa ma descurc acolo. Daca pot ajuta pe cineva cu vreo informatie, anytime.

Edited by end-er, 17 May 2011 - 10:06.


#418
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postiogamac, on 16th May 2011, 19:53, said:

In 2 ore si 45 min nu-ti poti da seama cat de frumos e orasul. Trebuie sa ai pe cineva care sa te plimbe putin si ai sa vezi ca sunt destule de vazut.

Sunt convins ca nu e asa urat pe cat cred eu dupa cateva ore, dar stii cum e - prima impresie ramane :)

#419
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postparabone, on 12th May 2011, 09:03, said:

Milano nu e mare branza chiar deloc, sa o spunem pe sleau.in afara de cele cateva obiective turistice insirate pe degetele unei maini, nu ai ce sa vezi ...
Este doar o părere ... cam nedocumentată. Pentru conformitate, pe degetele de la o mână poți număra cele 5 basilici "antice"; îți trebuie multe mâini; nu are rost să înșir aici planurile mele cu Milano, există ghiduri, există net; eu mi-am calculat cam 6 zile de vizite ca să pot vedea lejer cam toate obiectivele.

Sănătate și toate cele bune !

#420
oprea_rd

oprea_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 16.06.2010

View PostOvidiuNS, on 8th June 2011, 23:26, said:

Este doar o părere ... cam nedocumentată. Pentru conformitate, pe degetele de la o mână poți număra cele 5 basilici "antice"; îți trebuie multe mâini; nu are rost să înșir aici planurile mele cu Milano, există ghiduri, există net; eu mi-am calculat cam 6 zile de vizite ca să pot vedea lejer cam toate obiectivele.

Sănătate și toate cele bune !


Ovidiu, daca ai nevoie de ponturi de orice gen (casa, masa, monumente, etc) iti stau la dispozitie.. 6 zile sunt Ok, asa poti vedea si ceva din imprejurimile orasului

#421
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postoprea_rd, on 9th June 2011, 18:06, said:

Ovidiu, daca ai nevoie de ponturi de orice gen (casa, masa, monumente, etc) iti stau la dispozitie.. 6 zile sunt Ok, asa poti vedea si ceva din imprejurimile orasului
În viitorul apropiat am alte locații în vizor, dar planurile pt. Milano (ca și pt. alte locații) sunt făcute în linii mari. Știu că ai stat acolo, te voi întreba la momentul potrivit.

Sănătate și mulțumesc mult pt. amabilitate și disponibilitate !

#422
costel99

costel99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.06.2011

View Postoprea_rd, on 9th June 2011, 18:06, said:

Ovidiu, daca ai nevoie de ponturi de orice gen (casa, masa, monumente, etc) iti stau la dispozitie.. 6 zile sunt Ok, asa poti vedea si ceva din imprejurimile orasului
Salut .
Numele meu este Costel, iar in luna septembrie va trebui sa merg la Milano,unde fiul meu de 15 ani v-a sustine un examen la Academia Scala ,sectiunea balet, si as avea nevoie de unele informatii privind obtinerea de cazare si masa pentru el pentru un an de zile, si sincer nu stiu de unde sa incep, tinind cont ca nu am calcat in Italia pana acum.
Orice informatie din partea ta, mai ales ca am inteles ca locuiesti acolo mi-ar fi de foarte mare ajutor. Adresa  mea de e-mail este [email protected]

#423
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,297
  • Înscris: 05.11.2009

View Postcostel99, on 12th June 2011, 12:19, said:

Salut .
Numele meu este Costel, iar in luna septembrie va trebui sa merg la Milano,unde fiul meu de 15 ani v-a sustine un examen la Academia Scala ,sectiunea balet, si as avea nevoie de unele informatii privind obtinerea de cazare si masa pentru el pentru un an de zile, si sincer nu stiu de unde sa incep, tinind cont ca nu am calcat in Italia pana acum.
Orice informatie din partea ta, mai ales ca am inteles ca locuiesti acolo mi-ar fi de foarte mare ajutor. Adresa  mea de e-mail este [email protected]
Costele, cauta ceva de genul Hostel per la Gioventu', sau o garsoniera ...chiriile sunt destul de scumpe pe acolo.

#424
oprea_rd

oprea_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 16.06.2010

View Postcostel99, on 12th June 2011, 11:19, said:

Salut .
Numele meu este Costel, iar in luna septembrie va trebui sa merg la Milano,unde fiul meu de 15 ani v-a sustine un examen la Academia Scala ,sectiunea balet, si as avea nevoie de unele informatii privind obtinerea de cazare si masa pentru el pentru un an de zile, si sincer nu stiu de unde sa incep, tinind cont ca nu am calcat in Italia pana acum.
Orice informatie din partea ta, mai ales ca am inteles ca locuiesti acolo mi-ar fi de foarte mare ajutor. Adresa  mea de e-mail este [email protected]
iti raspund in privat.. am deja cateva idei in minte

#425
laparis

laparis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.11.2010
salut, stie cineva cand incepe perioada reducerilor in milano? multumesc

#426
oprea_rd

oprea_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 16.06.2010

View Postlaparis, on 13th June 2011, 17:48, said:

salut, stie cineva cand incepe perioada reducerilor in milano? multumesc


circula doua variante: 2 iulie sau 3 iulie; tinda sa cred ca va fi 2 iulie, de obicei tendinta e sa se dea startul inca de sambata la "saldi"

#427
alinacris

alinacris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2011
Vad ca postarea ta e din 2009. Ai fost pana la urma la hotelul asta? e cat de cat ok? La o stea nu ma astept la cine stie ce dar vreau sa fac si eu rezervare aici pentru ca e convenabil ca pret si ca distanta fata de centru.  :thumbup:

#428
Mihai I.

Mihai I.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 15.09.2005
Vreau sa-i multumesc domnului Oprea rd,pentru raspunsurile prompte si detaliate ,care m-au ajutat f.mult in sejurul care l-am petrecut la Milano.Stima!

#429
oprea_rd

oprea_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 16.06.2010

View PostMihai I., on 23rd July 2011, 14:35, said:

Vreau sa-i multumesc domnului Oprea rd,pentru raspunsurile prompte si detaliate ,care m-au ajutat f.mult in sejurul care l-am petrecut la Milano.Stima!
:peacefingers: Cand persoanele sunt asa simpatice ca Dvs a da o mana de ajutor e o placere!..  :coolspeak:
Cand aveti timp poate ne povestiti cate ceva din vacanta Dvs.. :thumbup:

#430
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,336
  • Înscris: 08.01.2009
Eu nu inteleg in ruptul capului ce atata shopping la Milano? E drept, nu am luat la pas toate magazinele din galeriile comerciale, dar am intrat in cateva pe care le cunosteam din Bucureati si am observat cam aceeasi marfa, insa clar mai scumpa. Nu am gasit nimic mai ieftin ca la Bucuresti. Dimpotriva.
Cei care merg pt shopping in orase gen Milano sunt cei care se imbraca de la anumite case de moda exclusiviste, prezente doar in astfel de orase. Din populatia Romaniei estimez cel mult 1% (si cred ca sunt optimist) care se imbraca in felul acesta. Pentru restul de 99%, recomand Bucurestul pentru shopping mai ieftin si mai convenabil.

#431
Rgirl

Rgirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 17.07.2008
Am si eu nevoie de ajutor :) cum pot cumpara bilete la Ac milan -inter pe 15 ianuarie 2012??

#432
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostRgirl, on 2nd September 2011, 21:12, said:

Am si eu nevoie de ajutor :) cum pot cumpara bilete la Ac milan -inter pe 15 ianuarie 2012??

http://www.acmilan.com/en/tickets

va trebui sa urmaresti cand vor fi puse in vanzare biletele.fiind un derby, iti va fi dificil, presupun, sa prinzi chiar si bilet, daramite loc bun.

intotdeauna cumpara bilete direct de pe site-ul oficial sau parteneri oficiali(aici pot fi banci).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate