Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ibiza

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#55
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View Postchrystyna, on May 15 2007, 19:54, said:

Si noi am vrea sa plecam in Ibiza la sfarsitul lui august. Insa, daca aterizam la ora 21.00 in aeroportul din ibiza, cum am putea ajunge in San Antonio Bay, care e la o distanta de vreo 20 km de aeroport?   :confused:
Taxiurile sunt destul de ieftine , de nu iti merita sa te trambalesti cu bagajele cu autobuz , etc. Ai mai putea incerca , nu stiu sigur daca nu sunt ceva shuttle bus-uri de la aeroport in San Antonio . Sa inteleg ca nu merge-ti cu un bilet printr-o agentie de turism , ca astia de obicei asigura transferul de la aeroport la hotel . Ar mai fi varianta masinii de inchiriat , daca va tine buzunarul ( aprox.200 euro pe saptamana in varf de sezon) varianta pe care o recomand cu caldura iar daca sunte-ti 4 pers. e super rentabil . merita sa o ai o saptamana si sa te plimbi prin insula , pentru ca vei da de nishte locuri absolut superbe iar noaptea cand pleci de la discoteca s-ar putea sa stai vreme buna dupa un taxi .

#56
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006

View PostPhx, on May 16 2007, 11:42, said:

Desi era plin orarul nostru de vacante pe anul acesta, nu am rezistat si am ales si un we in Ibiza (6-9 sept), caci am gasit bilete de avion buc-Ibiza-Buc cu 127 euro de persoana! mi se pare super convenabil...

De cazat ne vom caza in Playa del Bossa, am inteles ca e cel mai reprezentativ loc, dar ma intereseaza, dat fiind ca stam asa putin, doar 2 zile pline. are rost sa inchiriem masina sa mergem sa vedem si alte locuri de pe insula, sau nu? Ce locuri interesante ar mai fi inafara Ibizei-town si imprejurimilor (pentru care nu are rost sa inchiriem masina, caci ne putem descurca cu taxiul sau autobuzul)?
Merita masina cu varf si indesat crede-ma , pentru ca sunt locuri superbe pe unde nu ajungi numai cu masina . Si ma e problema cu taxiurile noaptea , de la discoteci cand mergi catre casa . Au statii de taxiuri numai in anumite locuri , ca si autobuzele si numai de acolo poti lua taxiuri , nu au voie sa opreasca oriunde pe strada , si e batalie acolo in statie pe taxiuri . poti sta si cate 45 min pana prinzi unul .

#57
presedinte

presedinte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.02.2005
@phx' inchiriaza masina si fa un tur al insulei... discoteci si plaja gasesti peste tot, dar ibiza nu ti-e la indemana sa o cutreieri oricand.
eu am stat o saptamana, iar in 2 zile am inchiriat masina. senzatia de a merge liber oricand si oriunde + distantele scurte si peisajele superbe... cred ca ti-am zis motive suficiente.

#58
alexuki

alexuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2007
Salut , vine careva vara asta prin Ibizuki ? :P Eu voi fi acolo toata vara , iupii :P e cineva de pe aici...(Ibiza) ?

Attached Files



#59
chrystyna

chrystyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.08.2006

View Postgigelush72, on May 17 2007, 20:24, said:

Taxiurile sunt destul de ieftine , de nu iti merita sa te trambalesti cu bagajele cu autobuz , etc. Ai mai putea incerca , nu stiu sigur daca nu sunt ceva shuttle bus-uri de la aeroport in San Antonio . Sa inteleg ca nu merge-ti cu un bilet printr-o agentie de turism , ca astia de obicei asigura transferul de la aeroport la hotel . Ar mai fi varianta masinii de inchiriat , daca va tine buzunarul ( aprox.200 euro pe saptamana in varf de sezon) varianta pe care o recomand cu caldura iar daca sunte-ti 4 pers. e super rentabil . merita sa o ai o saptamana si sa te plimbi prin insula , pentru ca vei da de nishte locuri absolut superbe iar noaptea cand pleci de la discoteca s-ar putea sa stai vreme buna dupa un taxi .


Nu mergem prin agentie, as vrea sa cumpar bilete de avion separat si cazare direct in Ibiza. Suntem doar 2 persoane, dar oricum, ar fi bine sa inchiriem o masina  :rolleyes:

#60
gigelush72

gigelush72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.07.2006
pentru cei pasionati de clubbing :
- pe 2 iunie opening party la Privilege , " oficialy the biggest club in the world", blabla bla
In fine , pe line up-ul opening party-ului ia ghiciti cine apare ?? Rhadoo al nostru . Oricum pentru cei care veti merge pe acolo vara asta , o sa aveti ocazia sa mai dati de ceva DJ romani de-ai nostri in cluburile mari si alaturi de nume mari in domeniu . DJ Raresh care a semnat de anul trecut cu Cocoon o sa fie prezent la petrecerile acestui brand din Amnesia , lunea daca nu ma insel si foarte posibil la CircoLoco de lunea dimineata de la DC10 , la care a fost prezent de cateva ori si anul trecut .
Bravo pentru baietii nostri si la mai mare !!!!

#61
HaoS

HaoS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.09.2004
Eu ajung pe 20 Iunie si stau 2 saptamani... mai merge cineva in perioda asta ? Vreau sa merg cu masina. Stie cineva de unde anume va emite KissFm in Ibiza? Pe site-ul kissfm nu am gasit nici o informatie.

#62
Jamaikaa

Jamaikaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2006
Eu merg pe 26 iulie..mai merge cineva..?

#63
Jamaikaa

Jamaikaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.10.2006
..cazare gen "gazda"..?

Edited by Jamaikaa, 29 May 2007 - 16:31.


#64
alexuki

alexuki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2007

View PostHaoS, on May 29 2007, 10:52, said:

Eu ajung pe 20 Iunie si stau 2 saptamani... mai merge cineva in perioda asta ? Vreau sa merg cu masina. Stie cineva de unde anume va emite KissFm in Ibiza? Pe site-ul kissfm nu am gasit nici o informatie.


eu ajung pe 4 iunie si raman pana pe la sfarshitu' lu' iulie :-)   id yahoo : alex_barcelona_es

San Antonio xD

Edited by alexuki, 29 May 2007 - 18:34.


#65
AdiAdrian

AdiAdrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.06.2006
Eu sper sa ajung pe 22 iulie si stau 7 noptzi. Am facut si o prerezervare la o villa pentru 8 persoane( 2900 euro ) si inainte sa dau ok-ul am zis mai intai sa caut si bilete de avion...surpriza...nimic convenabil.

Eu pot pleca din Budapesta sau Vienna ( locuiesc in Oradae ) dar am gasit bilete de avion numai cu preturi exorbitante( 400 - 800euro). Mai mult ca sigur nu m-am uitat eu unde trebuie. Daca este cineva mai luminat in ale low-costului il rog sa binevoiasca sa ma readuca pe drumul cel bun :D  

Cu alte cuvinte sa imi spuna unde sa caut bilete de avion low cost pe ruta Budapesta/Vienna - Palma/ibiza sau daca stiu deja de curse bune low cost, sa puna un link. Thx.

Bitte, i just wanna party :rolleyes:

#66
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004

View PostAdiAdrian, on Jun 1 2007, 07:08, said:

Eu sper sa ajung pe 22 iulie si stau 7 noptzi. Am facut si o prerezervare la o villa pentru 8 persoane( 2900 euro ) si inainte sa dau ok-ul am zis mai intai sa caut si bilete de avion...surpriza...nimic convenabil.

Eu pot pleca din Budapesta sau Vienna ( locuiesc in Oradae ) dar am gasit bilete de avion numai cu preturi exorbitante( 400 - 800euro). Mai mult ca sigur nu m-am uitat eu unde trebuie. Daca este cineva mai luminat in ale low-costului il rog sa binevoiasca sa ma readuca pe drumul cel bun :D  

Cu alte cuvinte sa imi spuna unde sa caut bilete de avion low cost pe ruta Budapesta/Vienna - Palma/ibiza sau daca stiu deja de curse bune low cost, sa puna un link. Thx.

Bitte, i just wanna party :rolleyes:

www.flylc.com - ai aici toate destinatiile low cost. selectezi Ibiza sau Palma si vezi de unde poti zbura.

Extra tip - Myair opereaza de la Bucuresti la Ibiza. Cred ca gasesti bilet sub 200 eur.

enjoy !

#67
AdiAdrian

AdiAdrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.06.2006
Am gasit cu Skyscanner bilete din Budapesta-Barcelona si Barcelona -Ibiza . Dus-intors costa 264 euro, acelasi lucru din Viena costa 227 euro. Am ales Budapesta pentru ca e mai aproape de Oradea si am si unde lasa masina fara sa mai platesc parcarea.

In Ibiza o sa stau intre 21 si 29 iulie la 2 km de Ibiza Town ( Eivissa ) intr-o villutza cu piscina naughty.gif , o sa fim 6 persoane, 7 noptzi, rentu la villa a iesit la 350 euro/persoana.

#68
bogdann1o1

bogdann1o1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.10.2006
Tenteaza pe cineva un week-end in Ibiza (de joi seara pana luni dimineatza) shi apoi 5-6 zile la surf in Algarve, Portugalia? Din Spania se merge cu trenul, costa vreo 10E pana in Algarve. Surful costa ~300E / 5 zile cu lectzii (instructor, echipament), cazare.
Ma bate gandul dar nu am cu cine sa ma duc...

P.S. Eu nu shtiu sa fac surf :D

#69
bogdann1o1

bogdann1o1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.10.2006

View Postchrystyna, on May 15 2007, 18:54, said:

Si noi am vrea sa plecam in Ibiza la sfarsitul lui august. Insa, daca aterizam la ora 21.00 in aeroportul din ibiza, cum am putea ajunge in San Antonio Bay, care e la o distanta de vreo 20 km de aeroport?   :confused:


Hello!

Shi eu vreau sa  merg in Ibiza la sfarshitul lui august, sa plec pe 30 sau 31, dar decat pt un week-end; apoi vreau sa merg pt 5-6 zile la surf in Algarve shi eventual, daca ma mai tzin buzunarele, sa stau week-endul urmator in Lisabona. Shtitzi pe cineva interesat de varianta asta? nu gasesc cu cine sa ma duc...

Voi avetzi ceva aranjat in Ibiza? imi vindetzi vreun pont pt cazare 2-3 noptzi?

take care!

#70
jarek

jarek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2007
eu merg in 2 iulie.....san antonio....stau minim o luna....mess id: andreigaz    
cine mai vine? :)

#71
monimoni

monimoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.06.2007
si eu vreau sa merg candva in august. probabil dupa 20. problema e ca myair a anulat zborurile catre ibiza.  :angry: deci ce variante raman? voi cum plecati pana la urma?

#72
bogdann1o1

bogdann1o1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.10.2006

View Postmonimoni, on Jun 14 2007, 14:17, said:

si eu vreau sa merg candva in august. probabil dupa 20. problema e ca myair a anulat zborurile catre ibiza.  :angry: deci ce variante raman? voi cum plecati pana la urma?


bucuresti - barcelona (180E myair) shi barcelona - ibiza cu ferryboat (aprox 40E) vezi pe balearia.es

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate