Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Calorifere de la Romstal

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Lilian

Lilian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.02.2006
Buna la toata lumea!

Am vazut ca Romstal are promotie la mai multe produse printre care si calorifere de aluminiu productie Polonia. I-am sunat si mi-au zis ca marca caloriferilor este TUORA (n-am mai auzit de ei).

Ii rog pe cei care cunosc ceva despre marca respectiva de calorifere sa se dea cu parerea.

Multumesc!

#2
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
daca nici google nu a auzit de ei... :) De vre o doi ani incoa, Romstal e o chestie fumata...

#3
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
tot alea de fonta pe care nici doi oameni nu le pot ridica sunt cele mai bune si mai eficiente> eu in casa am calorifere de otel si sunt destul de multumit de ele. tatal meu lucreaza oarecum in domeniu (firma care se ocupa cu instalatii termice) si mi-a zis ca ei nu au montat niciodata radiatoare de aluminiu, si nici nu o vor face, ca cica sunt destul de proaste, si au fost destul de multe cazuri in care aceste radiatoare au crapat.

#4
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

 god_father, on Mar 28 2006, 20:50, said:

tot alea de fonta pe care nici doi oameni nu le pot ridica sunt cele mai bune si mai eficiente> eu in casa am calorifere de otel si sunt destul de multumit de ele. tatal meu lucreaza oarecum in domeniu (firma care se ocupa cu instalatii termice) si mi-a zis ca ei nu au montat niciodata radiatoare de aluminiu, si nici nu o vor face, ca cica sunt destul de proaste, si au fost destul de multe cazuri in care aceste radiatoare au crapat.

god, daca ti as spune ca mi au trecut prin fata ochilor peste 4 milioane de elementi de aluminiu ma crezi ? Ei bine, in 9 ani nu a crapat nici unu pana acum. Singurele probleme de garantie au fost petele ( initial intrau in incidenta garantiei ), picurarea pe la garniturile de niplare sau stransul prea tare a reductiilor care duceau la fisurarea filetelor. Oricum si eu sunt PENTRU fonta :) este de departe cea mai rezistenta in timp.

#5
bunt

bunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.05.2007
Poti sa incerci sa ii intrebi pe cei de la future line instal (www.futurelineinstal.ro). Sunt dealeri Romstal si au datele tehnice pentru toate produsele lor. Am avut si eu o data niste nelamuriri in legatura cu prouselele lor si mi-au raspuns la mail promt, spre deosebire de cei de la romstal care nu au raspuns deloc...

Edited by bunt, 21 May 2007 - 01:19.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate