Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1261
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
O da, de parcă dacă ar scădea numărul de bolnavi, banii s-ar întoarce la tine :D
Bolnavi, sănătoși, bugetul oricum e în deficit și afacerile oneroase merg înainte. Ești idealist, tinere.

#1262
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Tocmai, cat mai sunt naiv ma simt tanar :)

#1263
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Dacă ești tânăr e bine să fii naiv.
Dacă ești mai vârstnic, nu-i a bună naivitatea :)

#1264
dulcikcrys

dulcikcrys

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.04.2015
Ideea este ca daca ai o alimentatie echilibrata si sanatoasa nu ai nevoie de nici o dieta.

#1265
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Da, e mai greu de stabilit ce înseamnă "alimentatie echilibrata si sanatoasa".

#1266
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postproxtu, on 19 aprilie 2015 - 17:46, said:

Da, e mai greu de stabilit ce înseamnă "alimentatie echilibrata si sanatoasa".

Echilibrata se cam stie ce inseamna si teoretic ar trebui sa fie si sanatoasa. Totusi, chiar echilibrat mancand, daca e mai mult decat consumi, tot te ingrasi.
Eu m-am saturat de afirmatii de genul "Dieta la care mananci fara nici o restrictie, tot ce iti place, si slabesti!" Adica faci tot ce ai facut ca sa te ingrasi si deodata, minune! incepi sa slabesti.

#1267
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Cantarul de dimineata a zis 109,8 kg !
Azi am facut 12km pe bicicleta. Ligamentul s-a refacut dar, totusi, simt ca inca nu e ok 100%. Artroza si-a facut treaba.
Oare chiar reusesc sa ajung din nou la kg de alta data si la forma fizica ce am avut-o candva ?
Hmm..., imi place sa visez.
In cateva luni voi afla !

#1268
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View PostNeuronul_ganditor, on 19 aprilie 2015 - 22:14, said:

Cantarul de dimineata a zis 109,8 kg !
Azi am facut 12km pe bicicleta. Ligamentul s-a refacut dar, totusi, simt ca inca nu e ok 100%. Artroza si-a facut treaba.
Oare chiar reusesc sa ajung din nou la kg de alta data si la forma fizica ce am avut-o candva ?
Hmm..., imi place sa visez.
In cateva luni voi afla !
De slabit, sigur vei slabi, Tine-ne la curent. Succes!

#1269
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostNeuronul_ganditor, on 19 aprilie 2015 - 22:14, said:

Cantarul de dimineata a zis 109,8 kg !

La ce inaltime ?

#1270
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdulcikcrys, on 19 aprilie 2015 - 16:00, said:

Ideea este ca daca ai o alimentatie echilibrata si sanatoasa nu ai nevoie de nici o dieta.
Pai ce spui tu e în sine o dieta. Trebuie făcută diferența între dieta și regim alimentar. Dieta nu se refera strict la alimentați.

#1271
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Azi, 108,0kg !
Am incercat o pereche de pantaloni in care nu am mai intrat de 2 ani si imi vin perfect.
Deci, se poate !

#1272
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
De ieri cantarul arata 107kg !
De azi am trecut pe Universal Animal Cuts. Sa vedem ce efect va avea. Acum 5 ani a facut o treaba foarte buna, sa vedem cum reactioneaza corpul acum la acest supliment.

Edited by Neuronul_ganditor, 01 May 2015 - 21:55.


#1273
mihaelamocanu

mihaelamocanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 29.04.2015
Stilul alimentar se cheama dieta, indiferent de tipul ei, atunci cand are un obiectiv stabilit in timp. Nu exista diete care sa functioneze pe termen lung...si cine ar vrea sa fie supus unei vieti retristive un an intreg?! Nu exista dieta perfecta si nici dieta care sa functioneze pentru toata lumea.
Stilul de viata alimentar este sanatos atunci cand este echilibrat cantitativ si calitativ.
Din pacate romanul nu este autocorectiv si cand aude ca ii este permis orice aliment are prostul obicei de a exagera cantitativ. Conform studiilor de specialitate, obiceiurile noastre culinare sunt limitate ca si diversitate. Daca ne place un aliment sau un preparat, il mancam frecvent. Diversificarea poate cotribui cu pana 30% la cresterea calitatii unui stil alimentar de viata.
Niciun nutritionist nu este Dumnezeu in persoana. Daca nu esti constient ca vrei sa faci o schimbare, nu ai rezultate.

#1274
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005
In general sunt de acord cu ce zici tu acolo, exceptand partea cu "Nu exista diete care sa functioneze pe termen lung...si cine ar vrea sa fie supus unei vieti retristive un an intreg?".

Sunt keto de 1 an, nu am nici o intentie sa imi schimb stilul de alimentatie.Dupa 4-6 luni deja ajunsesem la greutatea pe care mi-o doream (de la ~107kg la ~80kg) si de atunci tin keto pentru restul de avantaje.

Dar da, trebuie sa gasesti ceva care sa mearga pentru tine, degeaba iti spun ca daca alergi 5 ore pe zi o sa slabesti cand tu nu ai chef de miscare. Evident ca n-o sa mearga. Sau cum e cazul meu, degeaba spun ca e cea mai tare chestie posibila keto, cand poate tie ti se face greata cand mananci grasimi. Fiecare trebuie sa ne gasim ceva ce ne place.

Crash-diets alea de ti 3 saptamani si mananci juma' de mar, o felie de salam si o maslina pe zi sunt niste cretinitati.

#1275
Klrdx

Klrdx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 607
  • Înscris: 15.11.2014

View PostHolyGigi, on 03 mai 2015 - 11:37, said:

Crash-diets alea de ti 3 saptamani si mananci juma' de mar, o felie de salam si o maslina pe zi sunt niste cretinitati.
nu chiar, pentru ca slabesti, dar tine de tine daca pui la loc....
a auzit careva de water fasting??

#1276
andrei024

andrei024

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 01.05.2015
cea mai buna reteta de slabit e miscarea, munca, doar asa arzi calorii. Daca arzi caloriile poti sa mananci cat vrei.

#1277
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Sau droguri. Slabesti imediat.

#1278
andrei024

andrei024

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 01.05.2015

View Postproxtu, on 03 mai 2015 - 12:29, said:

Sau droguri. Slabesti imediat.

mai bn gras decat drogat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate