Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AKG/Sennheiser

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
N-am carrefour in Iasi :help: .Tagdrake mersi oricum de sfat.Mai incerc.Astept in continuare opinii si eventual de unde pot fi achizitionate.

#20
tagdrake

tagdrake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.11.2001
sorry... nu stiam "location".

#21
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Deci IASI....
cam greu ...sa gasesti in Iasi...:(

#22
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
Stiu ca e misiune imposibila III :rolleyes:  dar poate se incumeta cineva sa aduca si asa ceva in zona asta.Ca sa fac un drum pina la Carrefour pt. o pereche de casti e scump.
  AIWA crezi ca ma poti ajuta cumva???

#23
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Deci in IASI (am verificat prin sursele mele:) ) nu ai sa gasesti asa ceva...
o sa vorbesc cu alta sursa sa vad daca e posibil sa primesti pachet cu asa ceva...sau poate treag eu o fuga spre tine...

#24
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
E bine si pachet si orice cale...numai sa fie noi si sa-mi zici pretul dinainte ca sa stiu cit trebuie sa dau.
Daca trebuie mai multe detalii despre coordonatele mele si te dau pe un PM cind zici jupine AIWA.
Multam fain de intentie.

#25
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
OK sa-l prin acum ...ca e dincolo de prut omul...:)
si cred ca are si K55 si K66


Am revenit....SINT NOI stai calm...cumpar de 5 ani de la el..si nu a fost problema de asa ceva.....dar nu cred ca ai sa ai si cutia la ele...probleme la vama...intelegi tu!

Cind il gasesc aflu exact si pretul!

#26
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
Uite ce mi-a zis sursa mea din Germania: AKG K55 este 34 Euro.E bbine.....dar asta vine de abia pe la sfirsitul lui aprilie:)
Sa-mi zici din timp cit costa si acum sa asteptam.

#27
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
Pt. AIWA: s-a rezolvat jupine!!! Azi am vorbit la importator...costa K55-urile numa 1.275.000lei(cu TVA) plus taxe curier sau Prioripost.
Multam fain de sugestii.De acuma topic closed.Cum imi parvin va anunt pareri comparativ cu Tehnics F290 si un model de Koss care a costat mai de mult vreo 25 $.

#28
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
OK sa le folosesti cu placere omule...ma bucur ca ai reusit...eu de Vasili...nu dau parca a intrat in pamant...ori e plecat catre Moscova..:(

#29
C3rE

C3rE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 14.08.2002
kinda off topic now dar sun un user fericit de k66 de 10 luni, no probs so far , super la medii, mediocre in ceea ce priveste bass si inalte-asta nu inseamna ca se adu najpa, ci ca, cu bani mai multi poti lua ceva (mult) mai bun.

p.s. La recomandarea lui AIwA le-am luat, inca ii sunt dator cu o bere pe faza asta :)

#30
xman2000

xman2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.08.2002
Am observat si eu ca , K55 au cam un gol in medii ,inalte bunicele,nu exceptionale(nu au detaliu suficient) si bass-ul m-a lasat cam cu buza umflata.
Per ansamblu suna frumos...dar nu exceptional.

#31
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Lasa ca vine ea vara ...si sa vad eu atunci ca ma lovesti cu o bere!

In legatura cu subiectul...la banii investiti in ele va pot spune cu mina pe suflet si cu urechile in casti bagate:) ca sint singurele solutii viabile!

Acum ceva vreme (7 ani si ceva ) mi-am cumparat o pereche de AKG K400....nu spun cat am dat atunci pe ele ca...am dat DM ci spun doar atit ...si astazi isi fac treaba la fel ca prima oara!

#32
cipslim

cipslim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.02.2007
Despre AKG stiu ca se gasesc la Divertas S.R.L Bucuresti.Preturi am vazut la [url="http://www.bestsound.ro"]www.bestsound.ro[/url] . AKG K55/K66 nu depasesc 1.4 milioane.
  Astept sa ma lamuriti voi un pic despre AKG/Sennheiser in ceea ce priveste alegerea.
[/quote]
la capitolu casti in sennheiser go for HD 25 ca alealalte sunt cam KK HD 212 e bunicel da se farima rapid. 280 pro nu reproduc bine bassul. La HD 25 totusi reproducerea e liniara si nu se rup nici de-a draku. De fapt si de drept cele mai bune casti face Beyerdynamic daca tot cauti calitate.
hai noroc

Edited by antinari, 26 November 2007 - 10:34.
din 2003 cred că și-a luat deja căști, nu mai reînvia topicuri arhaice dacă nu ai un motiv justificat!


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate