Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

casti TDK MP100

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005
Nu ma pricep la casti, am cumparat aceste casti TDK MP100: Frequency Response 20 Hz-20 KHz, Impedance 32 ohm, Sensitivity 106 dB, Power Consumption 400 mW. Oare a meritat investitia? La cat ma pricep eu, mi se pare ca se aud foarte bine pentru cei 70 RON cat au costat.

Edited by adi5ani, 09 February 2006 - 06:45.


#2
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Le-ai luat bine. Despre calitati nu prea stiu sa-ti zic TDK nefiind un producator in domeniu. Specificatiile spun ca se aud tare. Cred ca sunt abea de 4 luni aparute.
Un review:
http://www.futureloo...y.php?i=185&p=2
Parerea cuiva ca seamana cu Watson din Metro(e posibil sa fie Made in China etc valorificate sub alta marca):
http://www.xf.ro/for...hp?postid=30959

Putine casti sunt bune la pretul asta (Koss, Senheiser)

#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Le-ai luat bine. Despre calitati nu prea stiu sa-ti zic TDK nefiind un producator in domeniu. Specificatiile spun ca se aud tare. Cred ca sunt abea de 4 luni aparute.
Un review:
http://www.futureloo...y.php?i=185&p=2
Parerea cuiva ca seamana cu Watson din Metro(e posibil sa fie Made in China etc valorificate sub alta marca):
http://www.xf.ro/for...hp?postid=30959

Putine casti sunt bune la pretul asta (Koss, Senheiser)

#4
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005
Multumesc pentru raspuns si pentru link-uri. Nu cred ca sunt fabricate in China, pe ambalaj apare:
TDK RECORDING MEDIA EUROPE S.A.
Z.I.Bommelscheuer, L-4902 BASCHARAGE, Grand Duchy of Luxembourg
www.tdk-europe.com

In al doilea link pe care l-ai postat tipii de acolo pomenesc de faptul ca in Romania nu gasesti magazin unde sa poti incerca castile pe care le cumperi. Am ramas si eu stupefiat cand vanzatorul mi-a spus ca nu pot incerca produsul pe motiv ca e scump si daca-l desigileaza nu-l mai cumpara nimeni !?!?  :huh:
Asa ca am cumparat castile pe riscul meu, daca nu sunau bine puteam sa fac ceva ... pe ele.

#5
intrebare_casti_TDK_BP_100

intrebare_casti_TDK_BP_100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2007

View Postadi5ani, on Feb 9 2006, 20:34, said:

Multumesc pentru raspuns si pentru link-uri. Nu cred ca sunt fabricate in China, pe ambalaj apare:
TDK RECORDING MEDIA EUROPE S.A.
Z.I.Bommelscheuer, L-4902 BASCHARAGE, Grand Duchy of Luxembourg
www.tdk-europe.com

In al doilea link pe care l-ai postat tipii de acolo pomenesc de faptul ca in Romania nu gasesti magazin unde sa poti incerca castile pe care le cumperi. Am ramas si eu stupefiat cand vanzatorul mi-a spus ca nu pot incerca produsul pe motiv ca e scump si daca-l desigileaza nu-l mai cumpara nimeni !?!?  :huh:
Asa ca am cumparat castile pe riscul meu, daca nu sunau bine puteam sa fac ceva ... pe ele.


imi poti spune, te rog, de unde ai cumparat castile TDK model MP100 ?
imi trebuie alt model (BP100), dar mi-ar fi de ajutor adresa magazinului daca este in bucuresti. multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate