Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LOEWE LB900

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Deschid iar topic...nu am ce face.
Ce parere aveti de LOEWE LB900?
A avut cineva asa ceva?
Am gasit la 200 de lei o pereche aduse din germania....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CAqslB0P0-U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 10 December 2016 - 20:47.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Nu te complica. Asta era o firma de Nekerman ,daca stii ce-i ala. Sunt boxe modeste pe 3 cai specifice acelor vremuri ,cu sunet moale ,puturos. De evitat in orice moment boxele ieftine pe 3 cai . Evita de asemenea boxele SH din principiu. Suspensiile sunt terminate in 90% dintre cazuri. Chiar nefolosite. In timp cauciucul isi pierde proprietatile elastice se devine casant. La prima "forjare" mai serioasa el cedeaza.

#3
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postedigee, on 10 decembrie 2016 - 21:30, said:

Nu te complica. Asta era o firma de Nekerman ,daca stii ce-i ala. Sunt boxe modeste pe 3 cai specifice acelor vremuri ,cu sunet moale ,puturos. De evitat in orice moment boxele ieftine pe 3 cai . Evita de asemenea boxele SH din principiu. Suspensiile sunt terminate in 90% dintre cazuri. Chiar nefolosite. In timp cauciucul isi pierde proprietatile elastice se devine casant. La prima "forjare" mai serioasa el cedeaza.

Ms mult.

#4
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Tu ce mi-ai recomanda?

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
O pereche de Magnat MMS 202(noi) si un amplificator SH. Asta pt. un buget minim .adica vreo 800 RON

Edited by edigee, 11 December 2016 - 09:35.


#6
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Chiar ma uitam ieri la ele...dar imi era ca poate si astea bombane ca microlab.......
La amplificator ai vreo idee mai expre..sau cam ori care numai sa fie pe capacitatea boxelor?

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
In ca fel pe "capacitate"? Nu exista asa ceva. Doar sa fie compatibil cu impedanta boxelor ,pt MMS 202 nu sunt probleme.
Amplificatorul trebuie sa fie de regula mai puternic decat puterea suportata de boxe ,desi pare curios ,asta e solutia pt. un sunet fara distorsiuni. Mai bine ai grija sa nu depasesti un anumit prag cu butonul de volum decat sa forjezi la maxim un amplificator slab . Acesta din urma(daca nu are protectie specifica-90% n-au) va intra in clipping adica va produce distorsiuni de semnal severe. In acest fel se duc tweterele cat ai clipi. Se ard mult mai usor difuzoare cu semnal in clipping provenind de la amplificatoare de  puteri modeste decat de la semnal prea mare ,dar curat/nedistorsionat ,provenind de la un amplificator "potent".
MMS 202 sunt cam cele mai bune in banii aia. Nu bubuie. Daca si alea ar bubui la tine inseamna ca exista o serioasa problema de acustica a incaperii.

#8
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
La impedanta faceam referire...dar nu imi venea termenul atunci.
Eu iti multumesc pentru toate sfaturile....m-ai scos putin din ceata.

Edited by I2O, 11 December 2016 - 12:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate