Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Lumia 640 XL 4G - merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
m1hai3

m1hai3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.01.2014
http://www.cel.ro/te...ck-pMyMwPDYu-l/

Mai merita luat?

#2
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Daca vrei o camera foarte buna la pret mic, da. Pentru orice altceva, nu.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
La pretul ala cred ca e best-buy.

#4
m1hai3

m1hai3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.01.2014

 CristianLC, on 10 decembrie 2016 - 12:39, said:

Daca vrei o camera foarte buna la pret mic, da. Pentru orice altceva, nu.
Camera, Facebook, Skype, Messenger, WhatsApp, o traducere...cam atat.

Edited by m1hai3, 10 December 2016 - 12:54.


#5
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Camera este ok.
Aplicatia Facebook, nu prea. O sa vezi diferente mari intre aplicatia de Android si aplicatia de WP. News feed-ul nu va fi updatat corect.
Nu ai aplicatie oficiala de Youtube.

Foarte rar primesti actualizari, chiar si la aplicatiile uzuale.
De jocuri, nu mai spun...

In concluzie, WP-ul este doar pentru persoanele care nu vor multe de la un telefon.
Nu mai merita.

Edited by MadB91, 10 December 2016 - 13:05.


#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 m1hai3, on 10 decembrie 2016 - 12:37, said:

Nu! Eu am 635, seful are 640xl cu windows 10... Multe chestii reparate in win10, dar merge groaznic.

#7
m1hai3

m1hai3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.01.2014

 easy90rider, on 10 decembrie 2016 - 13:14, said:

Nu! Eu am 635, seful are 640xl cu windows 10... Multe chestii reparate in win10, dar merge groaznic.
Ce inseamna groaznic mai exact?:))

#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Adica, vreau sa sun, se inchide aplicatia de telefonie, vreau sa trimit un email, la fel.
640 pateste la fel de multe ori.

#9
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
In niciun caz modelul ala si exclus de la CEL.ro ! In banii aia iti poti lua ceva cu android mai bun si mai performant decat oldies-ul ala.

#10
m1hai3

m1hai3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.01.2014

 primuministru, on 10 decembrie 2016 - 15:07, said:

In niciun caz modelul ala si exclus de la CEL.ro ! In banii aia iti poti lua ceva cu android mai bun si mai performant decat oldies-ul ala.
Ce? Mi-au sarit doar chinezarii in ochi, iar dupa experientele avute de mine, garantia e foarte importanta pentru mine.

#11
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Si ce ? Chinezariile au garantie, sunt mai bune decat bullshit-ul ala de Lumia.Cere recomandari pe aria dedicata si o sa fii surprins de cate modele o sa ti se recomande.Sau vezi ca sunt topicuri deja deschise.
Pot sa incep eu : Xiaomi Mi 4c, 569 lei aici

Edited by primuministru, 10 December 2016 - 16:14.


#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
hai,man, garantia la quick mobile e egala cu zero. de fapt e sub zero, ca risti sa se intoarca mai defect decat l-ai trimis.
am si io un xiaomi, l-am luat constient ca de fapt nu am garantie, dar pretul bun pentru ce stie sa faca, compenseaza riscul.
am si un 640, se misca excelent, a trecut pe dreapta din cauza unei aplicatii necesare la lucru, dar care nu are versiune windows.
aplicatiile generale au toate versiuni de windows, nu am dus lipsa de nimic.

#13
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
orice huawei cu 2G ram este ok si ca pret este tot pe acolo

#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Eu am 640 LTE (practic varianta cu ecran de 5") si merge prea bine. Depinde de aplicatiile de care ai nevoie. Pe Win 10 nu l-as trece inca. Am avut o perioada, dar am avut nevoie de GPS cu audio si pe Win 10 nu avea audio, dar la fel de precis ca Here de pe win 8.1.
Eu l-am luat de la Voda si nu cred ca va merge in service ever (nu cred are legatura de unde l-am luat)

#15
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Lumia 640/ XL merge bine pe 8.1 dar experienta de utilizare e foarte primitiva daca o compari cu cea de pe W10M.

Per total, n-as mai da 600 de lei pe un WP. Xiaomi Mi4c are camera destul de buna.

#16
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 27.11.2007
Merită dacă vrei windows mobile doar la banii ăia mai scump nu. Este cam mare în dimensiuni poți juca ping-pong cu el mergi să-l vezi pe viu într-un magazin.

#17
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 slai, on 10 decembrie 2016 - 16:19, said:

hai,man, garantia la quick mobile e egala cu zero. de fapt e sub zero, ca risti sa se intoarca mai defect decat l-ai trimis.

Era doar un exemplu de model si pret.Poate sa-l ia de oriunde, garantia e aceeasi, ZERO ! Doamne fereste sa ai ceva probleme cu el ca sansele sa ti se intoarca inapoi cu refuz sunt in proportie de 90%.Rar cand aud de vreo situatie care sa fie favorabila clientului, mai ales daca au trecut cateva luni bune de folosinta si incep sa apara urme de folosire, urme de condens, mici zgarieturi samd.
In ultimii 2 ani mi-am comandat cel putin 8 telefoane de la chinezi, fara garantie, toate au ajuns in stare perfecta, n-am avut nicio problema cu ele.Dar fiecare face cum crede de cuviinta, eu personal nu dau 2 bani pe garantia lor ! In trecut am avut experiente neplacute cam cu toti producatorii mari (Samsung, LG, Sony, Asus) asa ca m-am orientat catre producatorii chinezi care ofera produse cu specificatii similare la low-cost.

#18
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

 primuministru, on 10 decembrie 2016 - 20:08, said:


Era doar un exemplu de model si pret.Poate sa-l ia de oriunde, garantia e aceeasi, ZERO ! Doamne fereste sa ai ceva probleme cu el ca sansele sa ti se intoarca inapoi cu refuz sunt in proportie de 90%.Rar cand aud de vreo situatie care sa fie favorabila clientului, mai ales daca au trecut cateva luni bune de folosinta si incep sa apara urme de folosire, urme de condens, mici zgarieturi samd.
De unde cifrele astea? Am lucrat intr-un service oficial candva si se onorau toate garantiile, refuzate erau doar alea care chiar erau sparte, aveau contact cu lichide sau mufe smulse de pe placa de baza. Ca Gigelul care nu intelegea ca e vina lui ca i s-a stricat telefonul facea mare tam-tam dupa asta deja e alta poveste.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate