Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare firma de paza

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mythro

mythro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.08.2014
Buna ziua,
Are cineva contract cu vreo firma de paza pentru monitorizarea domiciliului? Aveti vreo recomandare? E vorba despre Bucuresti, sector 3. Eu as merge spre BGS, dar nu-s foarte convins. Va rog sa-mi spuneti daca aveti referinte despre alte firme.

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
In ce senz, monitorizarea domiciliului. Ai deja un sistem de alarma si vrei sa-l conectezi intr-un dispecerat sau ce? Poti face contract cu ce firma doresti, majoritatea au timpi de interventie de 10-15 min in urban. Nu cred ca ii prind pe hoti dar macar te anunta ca avut loc o spargere si cheama ei Politia.  Cand te orientezi vezi si tu pe unde au plasate masinile de interventie (cam toti stau pe langa intersectiile mari) si incearca sa estimezi cam in cat timp vor ajunge la locuinta ta, in caz de eveniment.

#3
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
Securitas  http://www.securitas.com.ro/  :gunsmilie: http://www.securitas...-din-bucuresti/


Securitas Romania - pregatiti pentru imprevizibil


#4
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Eu am contract de vreo citiva ani cu Force 1, numai alarma, fara sa imi stea un om in curte permanent. De citeva ori pe saptamina vad si masina lor care trece pe strada, se uita la casa (obiectiv) si pleaca. Ne mai salutam colegial ;)

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
initiator, nu-i pe baza de referinte... e pe baza de fiefuri...
faci contract cu firma care are localizata cea mai apropiata masina de interventie de obiectivul protejat!
care are mai multe obiective in zona ta!

Edited by Nero-d, 10 December 2016 - 13:11.


#6
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Ma gindeam ca majoritatea celor protejati astfel, lipesc pe geamuri numele firmei de paza,poate si pentru a-i descuraja pe hoti.Dar si un hot ,mai abil, poate analiza timpii de reactie ai celor de la firma de paza daca are de gind s-o comita.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca hotzul e bine pregatit, cu facultate, poate sa fure in alea 5-10 min pana vine masina de interventie (ca nu se teleporteaza). Dar asta inseamna hotz care da spargerea la pont si stie exact care e salteaua cu bani. Plus ca incepe sa sune alarma, iese show.  
Multe dintre centralele de efractie la privati sunt conectate strict pe comunicatoare GPRS, prin retele mobile, fara legatura dublata si pe linie telefonica clasica. Daca ai un dispozitiv care bruiaza semnalul GSM, acea centrala nu va suna in dispecerat, se va declansa totusi alarma locala, care nu e deloc neglijabila. Una peste alta, daca ai valori in casa, merita sa te protejezi, dar trebuie sa te gandesti ca tomai asta atrage atentia hotilor - centralele de efractie cu sirene pe exteriorul cladirilor indica bani tinuti la saltea in casa.

#8
mythro

mythro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.08.2014

 alionte, on 10 decembrie 2016 - 14:20, said:

Ma gindeam ca majoritatea celor protejati astfel, lipesc pe geamuri numele firmei de paza,poate si pentru a-i descuraja pe hoti.Dar si un hot ,mai abil, poate analiza timpii de reactie ai celor de la firma de paza daca are de gind s-o comita.
salut! usa apartamentului are abtibild de la o firma de paza care presupun ca a protejat apartamentul cand era detinut de fostul proprietar. eu stau aici de 18 luni. deja mi-au intrat in casa o data, cand nu eram, iar o a doua oara a incercat usa unul cand eu eram in bucatarie. in aceste 18 luni s-a mai patruns in 3 apartamente din acest bloc, iar mie mi-au spart si masina Posted Image
rosix: ma intereseaza buton de panica, ca-n general e mai mereu cineva acasa. pe ultimul l-am "prins" si inghesuit pe balconul de serviciu, dar din cauza faptului ca tinea mana dreapta la spate m-am cam speriat si am dat inapoi. bine-am facut, fiindca am vazut ce tinea in mana cand a fugit.

Edited by mythro, 11 December 2016 - 08:39.


#9
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cumpara un trancan....

#10
Cornel1

Cornel1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.09.2009
Din experienta voastra ceva recomandari pentru Bucuresti pentru o firma de monitorizare/interventie?

Edited by Cornel1, 23 October 2019 - 14:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate