Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Probleme Windows Update

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Am Win7 sp1 si nu pot sa instalez nici un update. Imi apar update-urile care sunt disponibile pentru instalare insa cind dau sa-l instalez remane la nesfarsit ca si cum ar fi la 10% iar singura solutie este sa dau restart apoi sa inchid serviciul de windows update ca-mi tine cpu la 100%. Am incercat sa instalez toate pach-urile de la microsoft disponibile dar nu am rezolvat nimic, Daca stie cineva cum se poate rezolva sa-mi zica.

#2
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,323
  • Înscris: 31.08.2006

 juannn, on 10 decembrie 2016 - 00:14, said:

Am Win7 sp1 si nu pot sa instalez nici un update. Imi apar update-urile care sunt disponibile pentru instalare insa cind dau sa-l instalez remane la nesfarsit ca si cum ar fi la 10% iar singura solutie este sa dau restart apoi sa inchid serviciul de windows update ca-mi tine cpu la 100%. Am incercat sa instalez toate pach-urile de la microsoft disponibile dar nu am rezolvat nimic, Daca stie cineva cum se poate rezolva sa-mi zica.

    SI eu am incercat toate metodele, insa fara niciun rezultat. Singura solutie in cazul meu (testata pe doua PC-uri) care a functionat, a fost asta  .Dupa ce am aplicat-o, nu a mai fost nicio problema cu update-urile la Win 7.Sper sa fie eficienta si in cazul tau.

   PS: Vezi, ca ia ceva timp pana isi face toate update-urile, asa ca inarmeaza-te cu rabdare. Succes !

#3
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
ok...merci; revin cu detali.

#4
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Am facut update cu wsusoffline si am mers ok. De curiozitate am incercat si windows update si de dat ast mi-a mers. Nu reusesc sa inteleg cu de si-a revenit dintr-o data.

#5
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,323
  • Înscris: 31.08.2006

 juannn, on 10 decembrie 2016 - 03:01, said:

Am facut update cu wsusoffline si am mers ok. De curiozitate am incercat si windows update si de dat ast mi-a mers. Nu reusesc sa inteleg cu de si-a revenit dintr-o data.

   Ti-am zis ca prin ce ai trecut tu, am trecut si eu dupa ce am incercat sa aplic zeci de KB-uri minune care chipurile, ar fi trebuit sa rezolve problema. Nicio solutie nu a mers. Singura a fost cea pe care ti-am indicat-o. Ma bucur ca a mers si in cazul tau.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Te-ai uitat si pe acest topic?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate