Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

ASUS ZenFone 3 Deluxe ZS570KL

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Are cineva acest telefon? Ajung in ianuarie in Taiwan (tara de origine Asus)  si as dori sa-mi cumpar unul. Se gasesc variante cu 32 Gb/4 Gb ram, 64 Gb/6 Gb ram sau varful de gama 256 Gb/6 Gb ram. Ce ziceti de acest telefon?

Edited by XENNA, 09 December 2016 - 19:43.


#2
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
De ce zici asta? Mie mi se pare chiar foarte elegant in poze. Cica e facut dintr-o singura bucata de aluminiu ceea ce ii confera rezistenta. Nu stiu cum sta cu fiabilitatea, cu ecranul, si cu interfata (obisnuit cu Samsunguri). La ce componente are ar trebui sa mearga foarte bine. Cred ca cea mai buna impresie ti-o faci cand il ai in mana si il butonezi. dar nu il gasesc la mine in oras.

#3
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Vad ca in Romania e 3000-3500 lei varianta Deluxe a lui Zenfone 3. E extrem de scump la banii astia, gasesti telefoane mult mai inteligente si mai premium.

#4
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Pai in Taiwan e sub 2000 ron, de asta ma gandeam.

#5
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Plus ca mi se pare foarte elegant si cu dotari de top.

#6
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Daca ai oportunitatea de a achizitiona direct din china eu iti recomand sa te orientezi catre acest model, mult mai potent si aratos.

#7
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Pare OK dar e mai scump si ca design mie nu-mi place. Sincer nu-mi trebuie un telefon varf de gama cu scor maxim in teste, deoarece nu am jucat si nu voi juca jocuri pe el. Imi trebuie sa se miste bine pe net, office, diverse aplicatii uzuale, camera peste medie si o baterie sa ma tina macar 2 zile in utilizare normala. Aspectul si filingul e o parte importanta pentru mine. Raman la parerea ca modelul Deluxe de la Asus e unul dintre cele mai elegate telefoane existente la acest moment. Asi dori sa ma duc cu lectiile facute pentru ca stau in Taipei 10 ore la dus si 18 ore la intors deci nu am foarte mult timp la dispozitie. Orice alta recomandare ar fi binevenita.

#8
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pai atunci orientează-te către Oneplus 3T, asus sta prost cu update-urile.
Totusi trebuie sa iei in calcul si bateria, 3000mA nu te tine mai mult de 4 ore SOT.

View PostXENNA, on 10 decembrie 2016 - 09:28, said:

Sincer nu-mi trebuie un telefon varf de gama cu scor maxim in teste, deoarece nu am jucat si nu voi juca jocuri pe el.
Pai ASUS ZenFone 3 Deluxe ZS570KL ce este ? nu tot varf de gama ?

#9
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 15.10.2007

View Postkiario, on 10 decembrie 2016 - 09:12, said:

Daca ai oportunitatea de a achizitiona direct din china eu iti recomand sa te orientezi catre acest model, mult mai potent si aratos.
La ce e mai potent. Ma faci sa rad.

#10
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
La baterie, cu 1070 mA mai mult.

#11
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005

View Postkiario, on 10 decembrie 2016 - 09:47, said:

Pai atunci orientează-te către Oneplus 3T, asus sta prost cu update-urile.
Totusi trebuie sa iei in calcul si bateria, 3000mA nu te tine mai mult de 4 ore SOT.


Pai ASUS ZenFone 3 Deluxe ZS570KL ce este ? nu tot varf de gama ?
Nu vreau modelul de top cu proc. 821/ 256 Gb/ 6 Gb ram. Am sa iau modelul mai ieftin cu 820/32 Gb /4 Gb.

#12
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Pai cat dai pe ASUS ZenFone 3 Deluxe ZS570KL varianta "slaba" cumperi un Oneplus 3T cu care nu ai treaba, atat cu garantia cat si cu update-urile.

ASUS are ecranul cu benzi negre mari cat china, de mai mare uratenia.

Exact ca LeTV-Leeco-Le-Pro-3, pacat de ele ca arata oarecum bine.

#13
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Din poze si filmulete am vazut ca benzile negre nu sunt chiar asa de mari la Asus. Ai dreptate cu Oneplus 3T; dar garantie in Romania cred ca mai greu. Marea problema ar fi sa aleg telefonul care sa aiba benile din Ro. Ce am mai vazut pe net ca in zona Guang Hua din Taipei sunt mii (fara exagerare) de magazine de electronice, telefoane, gadgeturi etc. Cred ca e imposibil sa nu gasesc ce imi place si la un pret bun. Ma bate gandul si la un smartwatch.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate