Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Vrei sa te frigi cu piese pt drujba?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
pabulos

pabulos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.09.2016
Daca tii neaparat sa te frigi cu piese pentru drujba,cumpara de la SC CEZONA CONSULT SRL,respectiv "Magazinul de piese".
Am comandat ambielaj si rulmentii/semeringurile respective,pentru o Husqvarna 51, in 25 noiembrie 2016.Vazand ca nu am nicio veste de la ei cu toate ca trecusera cateva zile,am anulat comanda.In 4 decembrie fac o alta comanda doar pentru ambielaj.In 6 imi apare coletul cu.....rulmenti si semeringuri si pe recipisa taiat unde scria "ambielaj"pe motiv ca nu au in stoc-pe site aparea ca e disponibil.Intreb cum pot sa restitui coletul(dupa multe discutii gen"pai de ce ati primit coletul?"de parca il primeam daca stiam ca nu e ce am comandat....).Mi se spune ca trebuie sa platesc taxa de transport dus-intors si banii o sa-i primesc intr-un cont dupa 15 zile.Partea si mai draguta e ca nici macar nu se potrivesc rulmentii la drujba(macar ii retineam ca rezerva..).

Edited by pabulos, 09 December 2016 - 13:54.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ghinion! Trebuia sa verifici coletul la livrare.

#3
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Dacă faci retur pentru piese necnforme cu specificaţiile, de ce să plăteşti tu transportul?
Eu am comandat nişte piese de la adelaida, totul ok, doar că în loc de pico-fuzibile mi-au trimis nişte tranzistori; le-am trimis email cu poză la plicurile cu marfa şi cu comanda şi s-a rezolvat; mi-au livrat(cu transport gratuit) şi fuzibilele lipsă şi nici n-au vrut tranzistorii inapoi pe considerentul că valorau mai puţin decât transportul.

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006

 _R_A_D_U, on 09 decembrie 2016 - 14:20, said:

Ghinion! Trebuia sa verifici coletul la livrare.

Curierul nu te lasa sa deschizi coletul decat daca are bifata aceasta optiune pe foaia lui de comanda.
In general nu e bifata, si nu te lasa sa deschizi - se grabeste si pleaca cu tot cu el.
E o aberatie valabila pt. foarte multe magazine.

Practic e o chestie ilegala dar foarte comuna si ar fi cazul ca atat clientii cat si organele sa se seizeze si sa ia masuri.

E cu atat mai absurda cu cat magazinele specifica in garantie si politica de retur verificarea coletului la primire, insa tot ele nu bifeaza optiunea deschiderii coletului pe comanda curierului !

Edited by loock, 09 December 2016 - 15:00.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In aceasta situatie, nu primesti coletul. Vor avea un retur, si inca unul, si tot asa. Isi vor da seama ca ceva n-a mers bine si in viitor, vor "bifa" aceasta optiune. Banuiesc ca ei iti numara banii...

#6
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011

 _R_A_D_U, on 09 decembrie 2016 - 14:20, said:

Ghinion! Trebuia sa verifici coletul la livrare.
Il deschizi doar dupa ce platesti, iar daca nu e ce asteptai, iti ia coletul inapoi dar banii nu ii vezi.
Nu stiu daca e legal asta?

#7
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
asta e la cargus parca. Nu e normal, refuzi si tu coletul pe motiv ca nu te lasa sa verifici.

#8
pabulos

pabulos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.09.2016
Am mai patit cand am cumparat motosapa.Am specificat ca doresc sa fiu anuntat cu cel putin 30min inainte de livrare.Curierul m-a sunat cand era deja la cateva case de casa mea.L-am rugat sa ma astepte 10 minute ca fug de la munca si preiau coletul.A lasat coletul(a semnat unul din copiii mei)si a sters-o.am apucat sa-l vad,l-am claxonat dar nu s-a oprit.Comandasem (si platisem on line)o motosapa Gardelina cu cositoare.Am primit o motocoasa Weima....Nu va mai plictisesc cu istoria discutiilor cu dealer-ul...Am scris si pe forumul de Agricultura...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate