Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Pasta de masline

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Gabi_Gabone

Gabi_Gabone

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.12.2016
Buna seara, am o slabiciune pentru pasta de masline si de curand am mancat o pasta de masline cu capere, ardei iute si ansoa ( combinatia mi s-a parut potrivita...poate nu e pentru toate gusturile). Vreau sa imi fac pasta de masline in casa si nu stiu cam ce ingrediente imi trebuie ( vreau sa fie putin mai diferita decat cea amintita mai sus Posted Image )

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cam greu sa gasesti o combinatie mai buna decat masline, capere, ansoa si chili.
Poate un pic de gorgonzola, nu am incercat.

#3
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Daca ai avea acces la internet ai putea da o cautare pe google. https://www.google.r...57j0l4.6564j0j4

#4
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 Gabi_Gabone, on 08 decembrie 2016 - 20:55, said:

Buna seara, am o slabiciune pentru pasta de masline si de curand am mancat o pasta de masline cu capere, ardei iute si ansoa ( combinatia mi s-a parut potrivita...poate nu e pentru toate gusturile). Vreau sa imi fac pasta de masline in casa si nu stiu cam ce ingrediente imi trebuie ( vreau sa fie putin mai diferita decat cea amintita mai sus Posted Image )

Da, am cumparat si eu de la Lidl dar mi s-a parut prea iute. Uite, reteta asta e fara chili.
http://clickpoftabun...a-de-masline-2/

Edited by Freddy12, 08 December 2016 - 21:23.


#5
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Ia vezi aici, că îmi plouă în gură!

http://www.lepainquo...d/#.WEnFHbJ96iM

#6
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
stiam eu o reteta de pasta de masline negre cu avocado, ceapa, zeama de lamaie si cimbru. nu ma intreba de cantitati ca nu mai stiu pe ce site o vazusem, poate daca googalesti suficient dai de ea.

Doamne, ce buna era, imi curg balele cand ma gandesc

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
eu stiu 2 diferite retete de masline, una cu usturoi si cealalta care o spui tu.

Problema este ca trebuie sa faci rost de masline bune, ca unele sunt amare si strica tot gustul.

Cea cu usturoi este usora, presezi 2 capatani de usturoi (depinde de intensitatea dorita) si ii freci cu niste sare, dupa care adaugi ulei de masline si faci o pasta din asta. Printr-un blender dai maslinele ca sa devina pasta si adaugi pasta de usturoi care le combini. Iese super buna mai ales pe paine proaspata.

A doua reteta la fel, maslinele in blender pana devin pasta, ansoa cu putin ulei de la ele, capere si chili bagate toate in blender si mixate, cu sare si piper la sfarsit si gata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate