Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Cancer

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Buna seara, postez aici pentru ca nu stiu in ce sectiune e mai adaptabila cererea care urmeaza. As dori sa va rugati pentru mama mea sa se vindece de cancer, rugati-l pe domnul Iisus Hristos si pe Dumnezeu sa o ajute. Multumesc celor care isi vor dedica timp-ul pentru a o ajuta!

#2
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Oricat de dur as fi si lipsit de sentimente, unele chestii ma fac sa zic ''wow''.
Depinde si de ea, nu numai de Dumnezeu.
Cati ani ai tu?
Iar voi smecherasilor de internet va rog sa va abtineti de la mistocareala si sa va mancati grisuletu.

Edited by Kevlar111, 07 December 2016 - 23:34.


#3
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007
Insanatosire grabnica ... nu te lasa doborat !

#4
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Cati ani are mama ta si ce varsta au copii ?
Nu noi hotaram viata ei ci Tatal ceresc , daca vrea ca ea sa treaca in "adormire"  si prin ea sa va intareasca si pe voi in credinta  trebuie sa acceptam voia divina .
Raspunde la intrebarea mea intai .

#5
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

View PostSef-chenko, on 07 decembrie 2016 - 23:35, said:


Dumnezeu i-a dat cancer, nu? I
Cum ai ajuns la concluzia asta?

#6
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,433
  • Înscris: 26.02.2012
Nu sunt sigur da ceva miroase...

#7
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dumnezeu să îi dea sănătate mamei tale și ție să-ți dea tărie!

#8
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View PostSef-chenko, on 07 decembrie 2016 - 23:35, said:

Dumnezeu i-a dat cancer, nu?
Mai mult ca sigur. O fi zis ceva, poate a injurat, poate a vorbit urat...Posted Image

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDestini, on 07 decembrie 2016 - 23:27, said:

Buna seara, postez aici pentru ca nu stiu in ce sectiune e mai adaptabila cererea care urmeaza. As dori sa va rugati pentru mama mea sa se vindece de cancer, rugati-l pe domnul Iisus Hristos si pe Dumnezeu sa o ajute. Multumesc celor care isi vor dedica timp-ul pentru a o ajuta!

Ne rugam, numai ca orbecaim si noi in "temnitza propriilor pacate" ca sa citez niste clasici in viata...]
Dumnezeu sa-i dea sanatate, mamei tale!

View PostKevlar111, on 07 decembrie 2016 - 23:33, said:

Depinde si de ea, nu numai de Dumnezeu.

Toate depind de Dumnezeu... Chiar si atunci cand te pacalesti ca depind de tine... Omul e facut ca, o viata intreaga, sa se amageasca singur.

Edited by rosix, 08 December 2016 - 00:33.


#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006

View PostKevlar111, on 07 decembrie 2016 - 23:42, said:

Cum ai ajuns la concluzia asta?

Nu e locul pentru dezbateri si flame.

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostDestini, on 07 decembrie 2016 - 23:27, said:

, rugati-l pe domnul Iisus Hristos si pe Dumnezeu sa o ajute.

Bre , da' astia doi pomeniti de tine sunt in halul ala de nesimtiti incat sa actioneze doar daca ii rugam in cor pe Softpedia ? Pai nu-i dupa sufletul omului ? A fost OK ...ar trebui sa beneficieze de asistenta nelimitata ...n-a fost OK smoala si pucioasa ....
Pai ce zice Sfanta Liturghie ? Adica umblam la reguli ? Daca persoana a fost o virtuoasa , garantat beneficiaza de asistenta ( asa zice scriptura ) . Daca nu a fost ...inseamna ca ne indemni la ceva neortodox . Sa intervenim pentru ca, indiferent de cantitatea de rugaciuni furnizata de persoana in cauza pe timpul vietii, sa beneficieze de o scurtatura . Eu nu ma bag la pacalitul divinitatii . Daca nu exista ( respectiva divinitate )  este inutil iar daca exista este prea periculos.

Edited by JurasikMan, 08 December 2016 - 08:44.


#12
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View PostASCENDED, on 08 decembrie 2016 - 00:02, said:

și ție să-ți dea tărie!

Attached Files



#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View PostSef-chenko, on 07 decembrie 2016 - 23:35, said:

Dumnezeu i-a dat cancer, nu? Incurcate sunt caile.
Nu te supara, dar numai o persoana cu 2 neuroni (si numai unul in stare de functionare) ar putea crede/spune asa ceva.

Data viitoare cand mergi la biserica intreaba-l pe popa sa-ti arate unde in Biblie scrie asa ceva. Asta desigur, daca stie ce e aia Biblie.

Edited by Hider141, 08 December 2016 - 09:33.


#14
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
frate daca mama ta are cancer si este grav, stai mai bine cu ea si bucura-te de fiecare clipa, nu mai pierde timpul pe aici. nu cred ca o sa se roage nimeni pentru un user de forum ..

#15
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 17.04.2006

View PostHider141, on 08 decembrie 2016 - 09:21, said:

Nu te supara, dar numai o persoana cu 2 neuroni (si numai unul in stare de functionare) ar putea crede/spune asa ceva.

Data viitoare cand mergi la biserica intreaba-l pe popa sa-ti arate unde in Biblie scrie asa ceva. Asta desigur, daca stie ce e aia Biblie.

Nu ma supar, dar nu te supara nici tu, numai o persoana cu educatie precara si/sau ignoranta maxima ar putea crede in zei.
Iniatorul probabil se agata de orice speranta si astfel apeleaza si la chestia asta.

Gata, nu mai postez aici. Nu mai puneti paie pe foc :)
Sanatate multa.

#16
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,862
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDestini, on 07 decembrie 2016 - 23:27, said:

As dori sa va rugati pentru mama mea sa se vindece de cancer, rugati-l pe domnul Iisus Hristos si pe Dumnezeu sa o ajute.
Domnul Iisus Hristos are toata puterea in cer si pe pamant, laudat sa-i fie Numele!
El poate sa o vindece pe mama ta de orice forma de cancer.

Nu te teme, nu descuraja, nu te da batut! Exista speranta. Tatal meu a fost diagnosticat cu cancer si a murit dupa 12 ani. Un medic mi-a zis chiar in ziua in care am aflat vestea: "stai linistit, cancerul nu mai e la fel ca in urma cu 20 de ani, e posibil sa moara de batranete, in zilele noastre este o asidua munca de cercetare, nu stii ce antidot se intra chiar astazi pe piata!".

In acelasi timp, ia in calcul orice eventualitate. Oamenii mor. Am fost la spital la un bolnav de cancer in varsta de 34 de ani si i-am spus cuvinte de incurajare insa i-am amintit de asemenea sa ia in calcul si posibilitatea mortii. "Varianta asta nici nu o iau in discutie" mi-a zis el. L-am lasat. In aceeasi saptamana a murit.

Fie ca va trai, fie ca va muri, acum este timpul tau. Mama ta a indurat multe nopti albe pentru tine, a muncit si ti-a daruit ce a stiut mai bun. Este exact momentul in care poti sa faci si tu ceva. Ce? Partea ta: sa stai langa ea, sa comunici mai mult, sa faci ceva ce-i place. Sa cheltuiesti pentru ea, sa chemi cel mai bun doctor la care ai acces. sa chemi un preot care sa o spovedeasca. Pregatirea sufletului ei este un aspect mai important decat cel al trupului. Sa-si marturiseasca pacatele este esential fie in vederea vindecarii ei supranatuarale, fie pentru trecerea in vesnicie.

Nu poti sa faci prea multe, pe de alta parte. Nu te invinovati aiurea. Uneori apartinatorii trag la nesfarsit de viata celui drag si provoaca mai mult chin. Fa ceea ce poti tu si lasa viata, sau lasa-L pe Dumnezeu sa isi faca lucrarea Lui. Eu m-am rugat pentru tine si mama ta. Roaga-te si tu! Nu cere doar altora sa se roage. Cere-i si ei sa se roage si spune-i ca Dumnezeu a vindecat milioane de barbati si de femei pe pamantul nostru. A inviat dintre cei morti.
Atat de mare este puterea Lui incat totul ii este cu putinta.

#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View PostSef-chenko, on 08 decembrie 2016 - 10:45, said:

Nu ma supar, dar nu te supara nici tu, numai o persoana cu educatie precara si/sau ignoranta maxima ar putea crede in zei.
Nu ma supar nici eu si nu, nu cred in zei.
Nici nu intru pe aria asta (nu am nici in clin, nici in maneca cu religia asta), dar mi-a atras atentia titlul subiectului.

#18
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
A fost voia lui Dumnezeu ca ea sa aiba cancer. Cum va credeti voi vrednici sa incercati sa schimbati voia Lui?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate