Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cancer la ficat si plamani

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
A persoana la care tin mult are mai multe cancere la ficat si la plamani, ce se poate face in acest caz. Daca e nevoie de mai multe informatii intrebati si o sa raspund.

#2
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Desi exprimarea e...ciudata,este posibil sa fie deja metastaza-partea terminala...Sper sa nu fie asa.

Edited by gcom61, 07 December 2016 - 19:24.


#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu se poate face mare lucru. Sfarsitul va veni mai devreme sau mai tarziu, Decat chimioterapie care e moarte curata, mai bine o viata linistita acasa, pana ia Dumnezeu o hotarare.
Daca totusi persoana respectiva vrea sa lupte cu boala trebuie eliminata orice sursa de proteina posibila, pe termen lung. Dupa o perioada de chin, organismul se va obisnui cu noul regim. Nu stiu daca aduce vindecare 100% dar taie radacina de hrana a tumorii canceroase, care e proteina. Daca persoana e si in varsta, e greu de spus daca va putea duce lupta cu boala.  

Chiar daca o sa-mi iau critici, sunt de parere ca un om nu trebuie sa se tina cu dintii de viata in orice conditii... Viata este mai curand un experiment nefericit, chinuitor, pentru cei mai multi dintre oameni in special din punct de vedere spiritual - cam 90% din viata omul alearga dupa bani de mancare, doarme sau viseaza cu ochii deschisi.. .Sub 2% e timp alocat pentru lucrurile cu adevarat importante.  Din acest motiv, experimentul numit "viatza" nu face banii decat daca e trait cum trebuie - in niciun caz nu merita sa te chinui pe aceasta lume, macinat de boala.

Edited by rosix, 07 December 2016 - 19:29.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Destini, on 07 decembrie 2016 - 19:20, said:

A persoana la care tin mult are mai multe cancere la ficat si la plamani, ce se poate face in acest caz. Daca e nevoie de mai multe informatii intrebati si o sa raspund.

Daca e asa cum zici...  Asta e viata! Imi pare rau!

#5
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Destini, asta e destinul.

#6
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Mai multe cancere inseamna metastaze, faza terminala, nu se mai poate face nimic. Incearca sa petreci cat mai mult timp cu persoana respectiva sau s ate indepartezi de ea sa suferi mai putin ca nu mai are mult.

Edited by SpeedDemon, 07 December 2016 - 19:45.


#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
O astfel de persoana, aflata in faza terminala, s-a impacat, intr-un fel cu gandul.... Numai rudele ei, se agita, romaneste, pe langa ea... E bine sa faci tot ce trebuie pentru un astfel de om, in suferinta, dar fara sa te agiti mai mult decat trebuie, ca faci mai mult rau decat bine.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

 Testosteron, on 07 decembrie 2016 - 19:38, said:

Se poate pregati sicriul, cimitir , groapa, tot ce-i necesar.
Sa-ti fie rusine! Si ma opresc aici.

#9
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
Doar în cazul în care diagnosticul e greșit mai are vreo speranță persoana bolnavă sau eventual în caz de se va întâmpla vreun miracol !
Nici pe Freddy Mercury nu l-au mai întors din drumul său spre groapă :priest: :bye:  Posted Image  :console: chiar dacă bietul de el spunea că spectacolul e musai/trebuie să continue cu orice preț  'My make-up may be :skull: flaking but my smile still stays on.'
https://ro.wikipedia...Show_Must_Go_On
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YdH6j9RsUAU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007

 YOUR_GOD, on 07 decembrie 2016 - 19:59, said:

Sa-ti fie rusine! Si ma opresc aici.

desi suna sadic ceeace a scris, sa sti ca nu trebuie sa-i fie rusine. pe mine m-a prins pe nepregatite un eveniment d'asta siiiii ... n-a fost prea bine. groapa este o MARE problema, mai ales in bucuresti, iar in momentele alea, cind nu stii unde sa te imparti ... mai bine sadic si pregatit, decit civilizat si nepregatit.

#11
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,964
  • Înscris: 09.12.2015
Eu am avut o experiență oarecum asemânătoare, tatăl meu a ajuns să aibe metastază de la un cancer de prostată nedepistat la timp și ultimul său an de viață a fost pur și simplu sfâșietor de dureros pentru noi cei din jurul său (familia) Posted Image !

Ne-am descurcat cu bine la faza cu pregătirea înmormântării, oficierea ei, locul de veci și înhumarea!

Binențeles în strânsă conlucrare cu unele din rudele apropiate și prietenii/cunoștințele care au dorit să ajute fiecare în felul lor și după posibilitățile lor!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R1SVHTm9wHQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 07 December 2016 - 20:42.


#12
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Eu sper sa nu fie nevoie sa ma gandesc deja la cimitir, mai ales pentru ca nu sunt bani pentru asa ceva deocamdata. Poate o sa revin cu mai multe informatii cand primesc fisele medicale, dar nu stiu daca aici e un expert care poate ajuta.
P.S. Totusi am auzit ca exista niste terapii pentru cancer cu laser, microounde etc. stie careva mai mult despre ele?

#13
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015
Vinde casa. asa vei face rost de banii necesari pentru astfel de terapii minune

#14
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,827
  • Înscris: 27.01.2016
Pentru inmormantare n-aveti bani, dar pentru terapiile alea aveti?

#15
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

 Testosteron, on 07 decembrie 2016 - 20:40, said:

Pentru inmormantare n-aveti bani, dar pentru terapiile alea aveti?
Pai banuiesc ca ar trebui sa le plateasca statul, gresesc?

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

 r_murphy, on 07 decembrie 2016 - 20:21, said:

As putea scrie doua cărți despre evenimente de genul, asa ca te rog, scutește-ma de prelegeri. Sunt acid pentru ca este ușor sa arunci niște cuvinte pe forum, plictisit de traiul bun si in special de sănătate. Când pășești in partea cealaltă, orice, da orice contează. Si doare.

Edited by YOUR_GOD, 07 December 2016 - 20:49.


#17
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007

 YOUR_GOD, on 07 decembrie 2016 - 20:46, said:

As putea scrie doua cărți despre evenimente de genul, asa ca te rog, scutește-ma de prelegeri.
te asigur ca este de ajuns doar unul, taica-miu s-a dus in 2 saptamani de la certitudinea diagnosticului, socra-miu s-a chinuit juma' de an. la socra-miu, eram pregatiti si tot au fost unele mici probleme.


 Destini, on 07 decembrie 2016 - 20:43, said:

Pai banuiesc ca ar trebui sa le plateasca statul, gresesc?

terapii "alternative" platite de stat? nici in star treck ..

Edited by r_murphy, 07 December 2016 - 21:02.


#18
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 23.09.2010

 Destini, on 07 decembrie 2016 - 20:38, said:

Eu sper sa nu fie nevoie sa ma gandesc deja la cimitir, mai ales pentru ca nu sunt bani pentru asa ceva deocamdata. Poate o sa revin cu mai multe informatii cand primesc fisele medicale, dar nu stiu daca aici e un expert care poate ajuta.
P.S. Totusi am auzit ca exista niste terapii pentru cancer cu laser, microounde etc. stie careva mai mult despre ele?

Cel mai "ieftin": Turcia, Cyberknife, foarte repede! Ambele cancere sunt galopante si aproape incurabile in faze avansate. Multa sanatate!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate