Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fostul studio Sinteza zilei, platoul păcătoșilor. Un show păcătos se mută ca să se vadă HD

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

Fostul studio Sinteza zilei, platoul păcătoșilor. Trecerea la Antena HD vine și cu schimbări de platouri.
Un show păcătos, care încă emite în format SD, se va vedea de la începutul anului viitor High Definition, dar dintr-un loc nou.
Pentru a se vedea HD, emisiunea lui Dan Capatos își mută studioul și nu va mai emite de la Romexpo.
Cruduța, Capatos, Bordea & Company se vor desfășura, din ianuarie, în fostul platou din care emitea Sinteza Zilei cu Mihai Gâdea. Același loc – situat în fostul cinema Excelsior - este și platou pentru emisiunea tabloidă de amiază a Antenei 1 - Acces Direct. Tot la Excelsior este amenajat și studioul emisiunii matinale de la Antena 1 HD, Neața cu Răzvan și Dani.
Mihai Gâdea și Sinteza zilei și-au mutat platoul odată cu trecerea la Antena 3 HD. Emisiunea de pe Antena 3 are studioul la Iride, în Pipera, în aceeași clădire amenajată pentru Observatorul HD și pentru emisiunile HD ale canalului de știri din grupul Intact.

Sursa: Paginademedia.ro

Ce ma becurizeaza pe mine e faptul ca fostul platou al sintezei zilei e acelasi in care se filmeaza Acces Direct. Sau gresesc? Pana la urma e bine, aduna toata "crema" intr-un singur loc.

#2
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Tot jeguri raman.
Nu suport Antena 1 . Reportaje de cacat,articole jalnice si reporteri vai de mama lor..
Cine scrie jegurile alea de la "Observator Special" ? Mai bine ar sta acasa.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

 Robert13x, on 06 decembrie 2016 - 09:17, said:

[...] Cine scrie jegurile alea de la "Observator Special" ? Mai bine ar sta acasa.

Cica le ciordesc de pe unde apuca.

#4
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 01.03.2014

 miki07, on 06 decembrie 2016 - 09:18, said:


Cica le ciordesc de pe unde apuca.
Am observat..de asta intrebam.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
Apropo HD-urile astea de antene imi par ca se vad praf fata de ProTV, upscale, distors, coroana la contraste zici ca e analog... cand au de gand sa emita HD corect ?

Attached File  IMG_20161202_194920-1.jpg   1.05MB   84 downloadsAttached File  IMG_20161203_073206-1.jpg   1.41MB   81 downloads

Edited by andreic, 06 December 2016 - 09:31.


#6
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

 andreic, on 06 decembrie 2016 - 09:26, said:

Apropo HD-urile astea de antene imi par ca se vad praf fata de ProTV, upscale, distors, coroana la contraste zici ca e analog... cand au de gand sa emita HD corect ?

IMG_20161202_194920-1.jpg

Ramane de vazut. Acum parca sunt un fel de Kanal D.

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

 andreic, on 06 decembrie 2016 - 09:26, said:

Apropo HD-urile astea de antene imi par ca se vad praf fata de ProTV, upscale, distors, coroana la contraste zici ca e analog... cand au de gand sa emita HD corect ?

IMG_20161202_194920-1.jpg IMG_20161203_073206-1.jpg

Probleme pe sunet, pe Rear-uri mi se aud numai tzacanituri inalte cand vorbesc.

#8
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
De aia e bun TVR, ca ii formeaza pe meseriasi care se duc apoi la particoleri gata pregatiti..
Sincer, nu cred ca turnatorul da un ban pt cursurile butonistilor lui. Asa ca de va mirati?
Nu ma credeti? Lasati, va zic eu un exemplu "din dragoste" Mircea Radu, bre..

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Ma uit gramada pe Antene. E super HD-ul. NU prea suport sa vad declaratii live Iohannis, Basescu, Ciolos, Kovesi. Le pot digera numai in reluare pe Antene, luate la misto de Ciuvica si Badea.

#10
russiansniper

russiansniper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.12.2016
Eu ma uit la Antena 1 doar pentru emisiunea "Chefi la Cutite",  restul sunt doar niste emisiuni jegoase de scandal, pitziponageala si cocalarism de joasa speta care n-au ce cauta sa fie difuzate pe sticla inainte de ora 22. Toata crema societatii o gasesti acolo.  

Nu zic ca nici PRO TV nu-i mai presus calitativ , dar in general, toti concurentii eliminati la preselectiile emisiunilor "Romanii au Talent" si "Vocea Romaniei"  se duc evident la preselectiile emisiunilor anteniste ca "X-Factor" sau "I-Umor". Iar emisiunile in sine sunt total lipsite de decenta, pline de caterinca de mahala tipica unui cartier periferic ca Berceniul, se tot fac glume cu subtilitati sexuale la greu, secvente nud des intalnite (de la Ciao Darwin la Capatos), divertisment de cacao,  mancatul rahatului turcesc care a devenit un sport national la Antena 3........din ce observ, doar Euforia se respecta ca format ca celelalte trei antene sunt de toata jena.


Daca ar fi sa aleg intre trustul media pro si trustul intact, clar as alege media pro (urasc Las Fierbinti si Maruta, dar nu la fel de mult cat urasc  In Puii Mei si  Acces Direct/Show Pacatos)
Totusi, cand ai la dispozitie zeci de canale straine full HD, nu prea vad rostul tu ca roman de rand sa te limitezi numai la posturile astea.


Parintii si bunicii mei numai la astea se uita de parca sunt obisnuiti sa se uite numai la doua canale ca pe vremea comunismului. Platesc  degeaba abonament la pachete cu  zeci de canale straine  HD.

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Badea HD unde se filmeaza?

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mie imi apar ca fiind SD . Si ce am observat iar , sunt singurele  4 canale de la rebranduirea asta tehnica ce nu afiseaza informatiile canalului .Pana la urma sunt sau nu Hd ? Sau trebuie o alta cautare facuta ? Ce se intampla ?

#13
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007

 don_dannielo, on 06 decembrie 2016 - 10:49, said:

Badea HD unde se filmeaza? Doar in haznale fara cultura !
P.S - Scuze , pt modificare , dar nu am gasit alta rima !

A primit un "croseu" Badea de la Florin Zamfirescu , ceva in stilul primit de la motociclist !

Edited by tidicristi, 06 December 2016 - 11:10.


#14
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Probabil trebuie sa se vada in direct HD cum ii sug .... alea lui Capatos.

#15
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 GingisHan2015, on 06 decembrie 2016 - 10:52, said:

Mie imi apar ca fiind SD . Si ce am observat iar , sunt singurele  4 canale de la rebranduirea asta tehnica ce nu afiseaza informatiile canalului .Pana la urma sunt sau nu Hd ? Sau trebuie o alta cautare facuta ? Ce se intampla ?
Au specificat oamenii din Intact clar, pentru inceput or sa fie multe emisiuni SD fiind filmate in trecut si difuzate acum...apoi or sa incepe sa filmeze noile sezoane in HD..si kanalD multa vreme a emis in HD cu banda neagra pe laterale de parca aia erau decedati cu totii

#16
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
La pomul lăudat nu te duci cu sacul ... ! Bună vorba asta din bătrâni , pentru ei era mai importantă gargara pentru HD decât pregătirea tehnică pentru așa ceva . De asta li se potrivește motto-ul ”mereu aproape” - și acum sunt aproape HD ... !

#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 tidicristi, on 06 decembrie 2016 - 11:08, said:


A primit un "croseu" Badea de la Florin Zamfirescu , ceva in stilul primit de la motociclist !

Detalii?

#18
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

 don_dannielo, on 06 decembrie 2016 - 12:49, said:

Detalii?

A fost duminica la emisiune la Badea si Gadea. S-au luat de pamfletul lui Celentano din Las Fierbinti. Si Zamfirescu i-a pus la punct elegant.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate