Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Asus Chromebook flip

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
http://www.techradar...300115/review/3

Vazandu-l pe acest review, imi pare chiar un reusit! Vreau ceva 2 in 1, ma sfatuie altcineva sa imi schimb parerea?!?!

#2
RazvanClaudiu111

RazvanClaudiu111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.03.2015
Nu l-am testat deci nu pot sa vorbesc despre acest produs direct.

Ce pot sa iti spun este ca am avut anterior din gama lor 2:1. Pret excelent, calitate premium, ecran decent, pana si bateria era buna. Singura problema era tastatura, mai ales ca trackpad-ul mergea cand vroia el si uneori tastatura se deconecta sau primea input inexistent. Nu era doar problema mea, pana si in review-uri exista problema asta. Asus au probleme bune insa fie au o problema cu QC, fie au nevoie de un dock mai bun. Poate au rezolvat problemele intre timp.

#3
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Tot modelul ala ma intereseaza si pe mine, cel cu 4gb ram, insa pare ca e foarte greu de gasit sa il cumpar (sau sunt eu un mare anti-talent). Din review-uri insa, singurul minus pentru mine e marimea display-ului, ar fi fost util unul de 11.6, dar nu e o problema.

#4
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Chromebook 4GB RAM 14" ~1350 lei https://www.orange.r...-14-inch-silver

Prinicipalul minus ar fi procesorul slabut, in gama asta de pret sunt laptopuri cu i3.

#5
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
e un chromebook, nu prea cred ca ai ce face cu un i5 pe un chromebook totusi.

#6
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Caută o variantă mai echilibrată, de la Rockchip 3288 la un i5 e cale lungă...

#7
hypro

hypro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 28.06.2010
L-am butonat astazi, sunt dezamagit! Review-urile si cateva clipuri pe youtube il faceau un fel de best chromebok, medium buget ! Nu poate reda fluid un clip pe youtube la 1080p, ecranul nu este asa de luminos, este saturat dar foarte dark, iar, IAR...sunetul parca nu exista! Volumul este foarte infundat si FOARTE incet! Constructia si design-ul sunt foarte premium! Cu alte cuvinte nu il cumpar : ))
Am mai butonat si Pixel Chrome si Yoga book [ varianta cu Android ] http://shop.lenovo.c...a-book-android/ Tastatura cand o vezi, zici woow, dar este foarte incomoda! nu merita banii! [ asta in urma review-ului laudaros a lu' Buhnici !!! ]
Iar ceea ce am butonat si  mi-a placut, am facut comparatie cu Asus flip, le aveam pe amandoua in fata si le butonam, este Acer R11 Chromebook, varianta cu 2 GB Ram, l-a lasat in urma pe Asus flip! Ecranul, si culorile sunt peste Asus din orice punct l-ai privi, volumul este acolo si il auzi si inca foarte tare si clar! Touch-ul este foarte diferit, se comporta foarte rapid atat in modul tableta, cat si in modul normal! Iar pretul este sub Asus flip!

#8
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Parere personala: e ok dpdv al constructiei dar pe mine unul nu ma incanta ideea de chromebook... daca rula win 10 era perfect si chiar mi-l cumparam... momentan raman la batranul asus t100...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate