Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Cablu audio jack 3.5m mai mare de 5m cu prelungitor sau fara?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
icvasilescu

icvasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.05.2007
Am un sistem 2.1 Altel Lansic (destul de bunicel pentru ce am nevoie) cu intrare jack 3.5 si vreau sa il conectez la calculatorul de pe birou de pe latura opusa a camerei. Imi trebuie cel putin 5-6m de cablu. Intrebarile mele sunt:

1. Un cablu cu prelungitor afecteaza suficient de mult calitatea incat sa deranjeze? Sau mai degraba un cablu jack 3.5 tata-tata. Nu sunt mare audiofil, dar caut totusi o solutie buna pentru situatia de fata.
2. Daca creste lungimea cablului peste 5m, ce ar trebui avut in vedere?
3. Cat de mult conteaza firma/pretul/calitatea cablului, pentru un utilizator normal? Atat dpdv auditiv cat si ca rezistenta si alte aspecte. Exemplu intre https://conectica.ro...-m-delock-84237 si https://conectica.ro...m-lindy-l35294.
4. Pentru un sistem 2.1 face ceva in plus un cablu cu 4 pini fata de cele cu 3 pini? https://conectica.ro...5m-delock-84669

Multumesc.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,960
  • Înscris: 24.02.2006
1. cand e vorba de semnal analog, orice prelungitor afecteaza calitatea. daca asta e sesizabil sau nu depinde de multe chestii (calitatea semnalului, calitatea boxelor, tipul cablului, daca treci pe langa ceva cabluri electrice sau nu etc).
2. cauta un cablu ecranat (daca gasesti)
3. chestia cu conectori auriti nu e relevanta pentru un utilizator normal, ecranarea este (mai ales daca depasesti 5-6m)
4. nu

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,972
  • Înscris: 01.12.2001
Am pus eu 5 m cablu ecranat stereo (confectionatde mine din mufa jack 3,5 tata si 2 RCA la celalalt capat) si nu sunt diferente sesizabile. Am conectat PC-ul la o statie Technics.
Cablu de calitate, fiecare fir ecranat si cu matase in interior (foarte flexibil).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate