Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#1
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016
Salut,

A cumparat cineva apartament de la Cavar Residence? Ce nu a mers bine? Ce a mers bine? Ce probleme ati avut? Cat a durat pana ati putut sa va mutati?
Multumesc.

#2
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
92.400 de euro 3 camere?!  Wow...

#3
Deea16

Deea16

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.10.2016
Exista si cu 70700.. Cum sunt construite? Stie cineva?

#4
CLAUDIA1986

CLAUDIA1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2016
2camere 63000EURO,astept sa ma mut in maxim 2 sapt,revin cu informatii.

#5
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006

View PostDeea16, on 07 decembrie 2016 - 13:37, said:

Exista si cu 70700.. Cum sunt construite? Stie cineva?

Corect, dar arată oribil și este semidecomandat. Eu personal nu as lua ceva ce este mai jos de cel de 92,400 pentru 3 camere.
Iar pentru zonă mi se pare extrem de scump...

#6
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016

View PostCLAUDIA1986, on 08 decembrie 2016 - 11:41, said:

2camere 63000EURO,astept sa ma mut in maxim 2 sapt,revin cu informatii.

Buna,

Te-ai mutat? Ai informatii? Multumesc!

#7
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016
Buna!
Si eu am dat avans pt un studio in blocul 2 din Sos.Turnu Magurele.
Eu am fost la vizionare in octombrie cand tocmai terminasera blocul 1. Faceau curatenie si asteptau evaluatorii din cate am aflat.
Aratau f bine apartamentele finisate, cu mult peste orice am vazut eu in ultimele 8 luni...si am vazut multe pana m-am decis sa-l cumpar pe acesta.
Sunt mai scumpicele, intr-adevar, dar eu zic ca merita, pt ca mi-a placut cum au lucrat, asa cu simtul raspunderii. Sper sa nu se dezminta nici la blocul 2 :))
Blocul 2 era abia la primul nivel, ridicat in caramida, cand am dat eu avansul...si acum dupa 3 luni este inaltat tot...Ma duc pe acolo o data la 2-3 sapt sa vad ce se mai intampla, ce au mai facut.
Daca se mai gasesc vecini, scrieti aici, sa ne mai cunoastem :)

#8
nycko99

nycko99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.06.2011

View Postadrian.paul, on 08 decembrie 2016 - 12:46, said:


Corect, dar arată oribil și este semidecomandat. Eu personal nu as lua ceva ce este mai jos de cel de 92,400 pentru 3 camere.
Iar pentru zonă mi se pare extrem de scump...
Salut...
va dati cu parerea, dar nici cea mai mica atentie nu dati la modul de finisare si ce materiale se folosesc..
Este usor sa zice.."pfff..sunt oribile"...
Eu nu am cumparat in Cavar, dar apartamentele sunt foarte foarte bune...si executate bine !!!
Cei care se dau cu parerea in necunostinta de cauza...mai bine vedeti-va de ale dumneavostra..recomandarea mea !!!!
Succes celor care vor sa cumpere..si felicitari celor care au cumparat !!!
P.S. sunt printre cele mai bune din Bucuresti..cei care sunt interesati de motivele pentru care am scris, pot sa ma contacteze in particular.. Nu sunt agent de vanzari de-al lor sau actionar, dar cunosc lucrarile..

View Postliana2016, on 05 ianuarie 2017 - 20:40, said:

Buna!
Si eu am dat avans pt un studio in blocul 2 din Sos.Turnu Magurele.
Eu am fost la vizionare in octombrie cand tocmai terminasera blocul 1. Faceau curatenie si asteptau evaluatorii din cate am aflat.
Aratau f bine apartamentele finisate, cu mult peste orice am vazut eu in ultimele 8 luni...si am vazut multe pana m-am decis sa-l cumpar pe acesta.
Sunt mai scumpicele, intr-adevar, dar eu zic ca merita, pt ca mi-a placut cum au lucrat, asa cu simtul raspunderii. Sper sa nu se dezminta nici la blocul 2 Posted Image)
Blocul 2 era abia la primul nivel, ridicat in caramida, cand am dat eu avansul...si acum dupa 3 luni este inaltat tot...Ma duc pe acolo o data la 2-3 sapt sa vad ce se mai intampla, ce au mai facut.
Daca se mai gasesc vecini, scrieti aici, sa ne mai cunoastem Posted Image
Felicitari..sunt niste blocuri foarte bine construite si finisaje de calitate superioara !!!

#9
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015

View Postnycko99, on 12 ianuarie 2017 - 19:17, said:

Salut...
va dati cu parerea, dar nici cea mai mica atentie nu dati la modul de finisare si ce materiale se folosesc..
Este usor sa zice.."pfff..sunt oribile"...
Eu nu am cumparat in Cavar, dar apartamentele sunt foarte foarte bune...si executate bine !!!
Cei care se dau cu parerea in necunostinta de cauza...mai bine vedeti-va de ale dumneavostra..recomandarea mea !!!!
Succes celor care vor sa cumpere..si felicitari celor care au cumparat !!!
P.S. sunt printre cele mai bune din Bucuresti..cei care sunt interesati de motivele pentru care am scris, pot sa ma contacteze in particular.. Nu sunt agent de vanzari de-al lor sau actionar, dar cunosc lucrarile..


Felicitari..sunt niste blocuri foarte bine construite si finisaje de calitate superioara !!!
Absolut, doar ca, inainte de a ne certa, va rugam sa ne permiteti sa consideram opinia dvs subiectiva si neavizata. Altii au mai stat si pe bancile scolii si disting cand li se vinde un rahat, invelit in ciocolata drept delicatese.( Invelitoare din tabla faltuita, tamplarie Salamander, tavane placate cu rigips, Dormitoare de 8 mp, etc.etc.). Putina decenta nu ar strica!

#10
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006

View Postnycko99, on 12 ianuarie 2017 - 19:17, said:

Salut...
va dati cu parerea, dar nici cea mai mica atentie nu dati la modul de finisare si ce materiale se folosesc..
Este usor sa zice.."pfff..sunt oribile"...
Eu nu am cumparat in Cavar, dar apartamentele sunt foarte foarte bune...si executate bine !!!
Cei care se dau cu parerea in necunostinta de cauza...mai bine vedeti-va de ale dumneavostra..recomandarea mea !!!!
Succes celor care vor sa cumpere..si felicitari celor care au cumparat !!!
P.S. sunt printre cele mai bune din Bucuresti..cei care sunt interesati de motivele pentru care am scris, pot sa ma contacteze in particular.. Nu sunt agent de vanzari de-al lor sau actionar, dar cunosc lucrarile..


Felicitari..sunt niste blocuri foarte bine construite si finisaje de calitate superioara !!!

Nu am zis nimic de finisaje sau execuție ci de preț vs utilitate.
/sarcasm on
Este minunat acest apartament, plin de finisaje mirifice și executat în proximitatea km-ului 0 al Bucureștiului.
Pentru o sumă modică de 70.700 euro, oricine poate deveni proprietar.
Nu luați în seamă textul: "toate cotele sunt date la cărămidă și nu includ finisajele sau erorile de execuție". Toți dezvoltatorii procedează așa.
Doar că aici, cel mai probabil, veți cu un "living" de 16,6 mp! Priviți partea bună a lucrurilor: mai puțin spațiu de curățat/aspirat! Luați de cumpărați, nu ratați așa ocazie.
/sarcasm off

Attached Files


Edited by adrian.paul, 14 January 2017 - 16:08.


#11
CLAUDIA1986

CLAUDIA1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2016
Buna,scuze pentru intarziere......Blocurile sunt f.bine executate,finisajele la fel,fara probleme la instalatiile sanitare(.Intr-adevar compartimentarea nu este f.ok,dar toate camerele au suprafata de bun simt.Eu am avut posibilitate de a face 3 camere din 2.Blocurile sunt cu mult peste altele din Bucuresti si periferie,

View PostGeorge789, on 02 ianuarie 2017 - 15:30, said:


Buna,

Te-ai mutat? Ai informatii? Multumesc!

View Postliana2016, on 05 ianuarie 2017 - 20:40, said:

Buna!
Si eu am dat avans pt un studio in blocul 2 din Sos.Turnu Magurele.
Eu am fost la vizionare in octombrie cand tocmai terminasera blocul 1. Faceau curatenie si asteptau evaluatorii din cate am aflat.
Aratau f bine apartamentele finisate, cu mult peste orice am vazut eu in ultimele 8 luni...si am vazut multe pana m-am decis sa-l cumpar pe acesta.
Sunt mai scumpicele, intr-adevar, dar eu zic ca merita, pt ca mi-a placut cum au lucrat, asa cu simtul raspunderii. Sper sa nu se dezminta nici la blocul 2 Posted Image)
Blocul 2 era abia la primul nivel, ridicat in caramida, cand am dat eu avansul...si acum dupa 3 luni este inaltat tot...Ma duc pe acolo o data la 2-3 sapt sa vad ce se mai intampla, ce au mai facut.
Daca se mai gasesc vecini, scrieti aici, sa ne mai cunoastem Posted Image
Buna,sunt vecina la blocul de vizavi,et 4,ap 25.Felicitari pentru alegerea facuta!

#12
Dreamspace

Dreamspace

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2015
Blocul lor din Metalurgiei(de pe Drumul Binelui) e de 6 nivele. Parca PUZ-ul zonei era de maxim P + 4 E ? Sau s-a mai modificat intre timp ?

#13
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006

View PostCLAUDIA1986, on 17 ianuarie 2017 - 10:25, said:

Intr-adevar compartimentarea nu este f.ok,dar toate camerele au suprafata de bun simt.Eu am avut posibilitate de a face 3 camere din 2.

Cum adică 3 camere din 2? Adică ai 3 camere de 10 mp? Posted Image

#14
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016
Blocurile din Metalurgiei Park parca sunt P+5E.

View PostDreamspace, on 29 ianuarie 2017 - 18:19, said:

Blocul lor din Metalurgiei(de pe Drumul Binelui) e de 6 nivele. Parca PUZ-ul zonei era de maxim P + 4 E ? Sau s-a mai modificat intre timp ?


#15
korn3l

korn3l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.03.2008
Am fost azi la vizionare la blocurile de pe Drumul Binelui asa ca m-am gandit sa impartasesc cateva pareri si informatii.
Blocurile nu erau gata, am inteles ca vor fi gata in iunie-iulie, desi pe un anunt scria august.
Compartimentarile erau de la decent in jos. Nimic spectaculos, probabil au ca target persoane care vor apartamente ca acum 40 de ani. Am vazut apartamente cu living de 16 mp (din cate stiu eu legea locuintei spune ca trebuie sa fie de minim 18 mp) si dormitor la fel de mare.
Peretii erau de caramida, dar pe alocuri se vedea lumina trecand prin el.
Preturile pentru 3 camera erau de la 77000 la 89000. Dar depinde pe cine intrebi, acelasi apartament avea un pret de 79000 la un agent si 81000 la altul.
Parcarea costa 2500 + TVA la suprafata  sau 5000 +TVA parcarea subterana.

Ei sustin ca sunt 600 de metri pana la metrou. Eu am tras o linie dreapta pe google maps si tot mi-au dat vreo 750m. Probabil ei au descoperit o distanta mai scurta, de la A la B, decat o linie dreapta.
O alta strategie de marketing pe care o au ei e cea cu finisajele de lux. Fata de alte blocuri de prin zona probabil ca sunt de lux, dar ele sunt in realitate finisaje medii.

Ca si concluzie mi s-a parut mult prea scump pentru pozitia, calitatea constructiei, calitatea finisajelor, suprafata si compartimentarea oferita de ei.

#16
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017
Eu mi-am luat pe DRUMUL BINELUI bloc 8A. Sunt foarte multumit. Apartamentul este total decomandat, exact cum imi doream, 2 camere. Suprafata totala 68mp iar utila 54, 62.200 de euro la etajul 1 si balcon imens. Cine doreste un apartament spatios la un pret ok recomand. Zona este ok dpmdv. Pana la metrou faci aprox 11 minute. Se preconizeaza ca ar fi gata in august. E o data fictiva, poate sa fie gata mai devreme sau mai tarziu. Acum astept fondurile la banca. Din cate am inteles din martie poti sa aplici.

http://imgur.com/a/w5ltr

Edited by Boogie_For_U, 27 February 2017 - 16:00.


#17
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
Mda, asta suna a reclama. Inscris azi, un post. Nu inteleg cum poate fi un apartament ceea ce iti doreai, desi mai sunt 6 luni pana este gata.... in opinia mea poti afirma acest lucru dupa ce te-ai mutat.

#18
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
62mii 2 cam ?? Zona nu este cea mai fericita nici pe departe. Metrou la honolulu, parc la cucuietii, piata pauza...numai avantaje :)
65mii erau anul trecut prin politehnica park...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate