Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Problema samsung galaxy S7 edge resoftat

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
bogdanmoisa

bogdanmoisa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.11.2014
Buna seara, vreau sa achizitionez un galaxy s7/de la cineva care  are urmatoarea peoblema cu telefonul.
Telefonul estetic arata de 10/10, nu are absolut nici o zgarietura, folie fata spate.Telefonul a fost resoftat, are momente cand se aprinde intra in android, ruleaza ce ruleaza apoi se blocheaza. A fost adus de afara nu are garantie.
Stie cnv daca se poate repara?


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010
Ti-ai lua o masina la mana a doua, care merge numai cand vrea?
Ti-ai lua-o daca eu ti-as spune, in totala necunostinta de cauza sa o faci?
Daca ai raspuns cu "da" la oricare dintre intrebari, mai incearca odata.

 TurboBot, on 03 decembrie 2016 - 21:26, said:

de asta nu-i bine sa cumper de la samsung
Is you serial?!

#3
dejanalex

dejanalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 19.02.2008
poate s-a resoftat cu un alt soft nu cel oficial
daca e asa se poate resofta cu softul original
http://www.sammobile...abase/SM-G935F/

#4
adrian919

adrian919

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 23.06.2015
fugi de telefonul ala cat mai repede.Daca nu esti dezvoltator de pe XDA forums ai aproape 0 sanse sa-l faci sa mearga ca lumea.

#5
faurionutz

faurionutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 17.03.2007
cu siguranta are probleme hardware, am avut 2 cazuri de s7 edge venite in service cu aceleasi manifeste, uneori mergeau si cate o zi fara probleme si dupa se blocau. Le-am resoftat, resetat si degeaba. Se pare ca e o problema generala pe unele variante de s7 edge, problema a fost constatata si pe alte forumuri straine

#6
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
tu lucrezi intr-un service si solutiile tale sunt resoftat si resetat? daca era problema hardware, care era mai exact? eu asta m-as astepta sa-mi spuna cineva care lucreaza intr-un service, nu ca l-a resetat si tot nu merge deci probabil e hardware.

on-topic - e foarte simplu, cat cere persoana respectiva pe telefon? daca cere substantial sub pretul pietei, ori nu se poate repara, ori costa cat nu face.

#7
eduardo98

eduardo98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.09.2017
In primul rand fi atent sa nu aibe cont de samsung sau de gmail, daca poti sa il tii cateva minute aprins fara sa se restarteze intra la setari la conturi si vezi daca are sau nu conturile bagate, daca nu le are e bine, daca le are si respectivul nu stie parola de la ele, pe urma te stergi la fund cu el si il tii ca bibelou.
Problema poate sa fie chiar din soft, daca vrei sa il cumperi te duci cu un laptop, instalezi odinul, apoi patch-ul pt s7 astepti pana se termina, mai stai vreo 10-20 min la misto sa vezi ca nu se restarteaza si il cumperi, ca daca nu e din soft poate sa fie din placa si mai bine nu il cumperi ;)

#8
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Hai serios frate... după aproape un an de la postarea respectivă tu dai sfaturi ce sa faca...doar nu crezi ca de atunci a stat fără telefon...

#9
eduardo98

eduardo98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.09.2017
La asta esti tu atent ? Ce spirit de observatie dezvoltat ai imi placi ;))

#10
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Păi tu ce crezi ? Ce crezi ca fac eu pe aici ?  sunt atent la detalii...😁👍

#11
mschumy

mschumy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.03.2007
O fi bine ?
Eu zic ca da.

Attached Files



#12
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Un coleg si-a cumparat un S7 de pe olx si dupa cateva zile au inceput problemele. Se blocheaza la multitasking. La service a fost diagnosticat ca face parte dintr-un lot cu probleme rami.
Partea proasta incepe acum. Telefonul are garantie europeana dar pentru reparatie Samsung Romania cere si factura de achizitie. La cumparare nu a primit factura achizitie.
Ce se poate face in acest caz? Se poate repara pe garantie fara factura?

#13
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Nu.

#14
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013

 bogdanmoisa, on 03 decembrie 2016 - 21:18, said:

Buna seara, vreau sa achizitionez un galaxy s7/de la cineva care  are urmatoarea peoblema cu telefonul.
Telefonul estetic arata de 10/10, nu are absolut nici o zgarietura, folie fata spate.Telefonul a fost resoftat, are momente cand se aprinde intra in android, ruleaza ce ruleaza apoi se blocheaza. A fost adus de afara nu are garantie.
Stie cnv daca se poate repara?

poate e resoftat cu alt soft si asta sar putea sa dauneze

#15
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007
Buna seara!
Stiu ca topicul este foarte vechi, poate persoana care l-a creat a trecut deja la S8 sau S9.
Dar dat fiind ca, colegul meu de mai sus l-a "miscat" cu un post nou ... imi pierd si eu 4 minute din viata mea pentru un post pe subiect.

Am stat 2 luni cu un S7 care prezinta aceleasi probleme, a primit soft-ul de la 3 persoane diferite, dintre care 2 service-uri cat de cat acceptabile.
S-a tot blocat, restartat, boot loop-ing sau cum se numeste (ramane la logo-ul S7/S7 edge blocat) si problema cea mai mare cand se manifesta asa era ca se incalzea foarte tare.
Am ajuns in Bucuresti la ESD (langa AFI Cotroceni) unde am dat de un service de nota 10 si cu oameni care se pricep si au raspunsurile pentru absolut toate problemele gsm si nu numai.

Fugiti de astfel de telefoane, nu le cumparati daca gasiti cu problema asta si nu va pierdeti timpul si banii incercand sa-l reparati daca aveti unul cu problemele astea. Nu isi mai merita investitia, mai ales cum a fost S7-le meu care are 2 ani si 1 luna.
In momentul de fata reparatia lui + inca 500 de lei = un S7 nou. Mai ales ca dupa 2 ani, ma astept ca in 6 luni sa ii inlocuiesc si bateria 100%.

O seara buna!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate