Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sampoanele Plafar - sunt bune?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016
Foloseste cineva sampoane de la Plafar?Am matreata si un par gras. Ma intereseaza ceva pentru uz frecvent pentru ca mi se ingrasa parul foarte repede si necesita sa fie spalat mai des.Eu am pus ochii pe asta:
http://www.plafar.ne...eata-250ml.html

Edited by denny34, 03 December 2016 - 20:27.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
eu asa ceva ti-as recomanda

[ http://www.maxifarma.ro/image/cache/data/-abc/petrole-hahn-sampon-antimatreata-gras-270x270.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar vezi ca nu tuturor le prieste, mie de exemplu imi inaspreste parul, dar la altii face minuni. il gasesti la plafar.

Edited by Dany_Darke, 03 December 2016 - 20:34.


#3
77721

77721

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.02.2010
Head & Shoulders anti matreata mi-a mers bine. Iesi si mai ieftin.

#4
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

 Dany_Darke, on 03 decembrie 2016 - 20:32, said:

eu asa ceva ti-as recomanda

[ http://www.maxifarma.ro/image/cache/data/-abc/petrole-hahn-sampon-antimatreata-gras-270x270.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

dar vezi ca nu tuturor le prieste, mie de exemplu imi inaspreste parul, dar la altii face minuni. il gasesti la plafar.

Ai idee daca se regasesc multe chimicale in lista lui de ingrediente?

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
hai sa fim seriosi, trebuie sa fim destul de naivi sa credem ca sampoanele au efectiv zeama de x planta in el. la ce cazane de sampon fac astia, ar trebui sa avem pamantul verde de orice buruiana. au ele ceva extracte, fie naturale, fie sintetizate, dar cea mai mare parte din ele este substanta sintetizata.

Edited by Dany_Darke, 03 December 2016 - 20:52.


#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
cel de la gerovital a functionat la cineva cunoscut.
eu personal n-am nevoie, samponul lor obisnuit e mai bun decat astea straine la acelasi pret.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Ar fi fost culmea sa fie sampoanele naturale in timp ce sucurile nici n-au vazut fructele

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 denny34, on 03 decembrie 2016 - 20:25, said:

Foloseste cineva sampoane de la Plafar?Am matreata si un par gras. Ma intereseaza ceva pentru uz frecvent pentru ca mi se ingrasa parul foarte repede si necesita sa fie spalat mai des.

Contrar a ceea ce ti-ai putea inchipui, un par gras, deci spalat mai rar e mai santos decat unul spalat des cu sampoane chimice. Scalpul are mecanismul lui de autoreglare, spalatul des mai mult il zapaceste. Dar daca vrei neaparat un produs farma, uite:

https://www.pharmash...763-148436.html

se gaseste in farmacii pe la 70 lei/flacon si e destul de ok

#9
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

 rosix, on 03 decembrie 2016 - 22:14, said:

Contrar a ceea ce ti-ai putea inchipui, un par gras, deci spalat mai rar e mai santos decat unul spalat des cu sampoane chimice. Scalpul are mecanismul lui de autoreglare, spalatul des mai mult il zapaceste. Dar daca vrei neaparat un produs farma, uite:

https://www.pharmash...763-148436.html

se gaseste in farmacii pe la 70 lei/flacon si e destul de ok

Pai trebuie neaparat sa il spal cam la 2 zile.Daca il las mai mult zici ca m-a lins vaca.Mie si rusine sa mai ies din casa.

#10
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Dacă îl speli doar cu apă cum e?

Și asta e o chestie de obișnuință, dacă ai sta o perioadă de timp fără să speli atât de des, nu va mai părea ca și cum ar fi lins de vacă

#11
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

 R10, on 04 decembrie 2016 - 13:01, said:

Dacă îl speli doar cu apă cum e?

Și asta e o chestie de obișnuință, dacă ai sta o perioadă de timp fără să speli atât de des, nu va mai părea ca și cum ar fi lins de vacă

Am incercat cu apa,ramane sleios. Tu daca ai grasime pe maini si te speli doar cu apa crezi ca o sa ai mainile curate sau o sa iti ramana sleioase? Am incercat sa ma spal o data pe saptamana,dar degeaba.

#12
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
cea mai bună e apa de ploaie şi oţetul restul e marketing

#13
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010

 denny34, on 04 decembrie 2016 - 14:26, said:


Am incercat cu apa,ramane sleios. Tu daca ai grasime pe maini si te speli doar cu apa crezi ca o sa ai mainile curate sau o sa iti ramana sleioase? Am incercat sa ma spal o data pe saptamana,dar degeaba.

Compari mere cu pere, și nu faci bine. Scalpul elimină un ulei propriu, care este benefic pentru el. Pentru a vedea diferente, ar trebui sa incerci o vreme mai lungă să nu folosești șampon, doar apă. Nu poți trage concluzii după doar o săptămână, în situația în care tu de o viață ai un anumit obicei

#14
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

 R10, on 04 decembrie 2016 - 21:40, said:


Compari mere cu pere, și nu faci bine. Scalpul elimină un ulei propriu, care este benefic pentru el. Pentru a vedea diferente, ar trebui sa incerci o vreme mai lungă să nu folosești șampon, doar apă. Nu poți trage concluzii după doar o săptămână, în situația în care tu de o viață ai un anumit obicei

Poate o fi acel ulei benefic cand este secretat in cantitate normala,dar cand suferi de un exces de sebum fii sigur ca nu mai este benefic.Sebumul,cand se afla in exces, formeaza un strat la nivelul scalpului care infunda porii prin care foliculul de par respira.Cand am facut aceea comparatie chiar nu am comparat mere cu pere,daca ai fi avut vreodata par gras chiar ai fi stiut despre ce vorbesc.In ceea ce priveste spalarea doar cu apa cred ca mi-ar fi imposibil pentru ca sunt o persoana activa ,fac mult sport , transpiratia nu o iei doar cu apa si nici nu vreau sa ies din casa cu un par sleios toata ziua.

#15
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Organismul este mai deștept decât noi, dacă îl hrănim cu prostii, atunci va reacționa într-un fel neplăcut. La fel cum dacă ai colesterolul ridicat, nu medicamentele sunt soluția, ci schimbarea unui sau unor lucruri în stilul de viață, la fel și aici, nu șamponul e soluția. Urmărește să ai o alimentație sănătoasă (evident, aici sunt multe păreri, dar ideea de bază e să renunți la lucrurile procesate cu multe euri, nitriți, fosfați, etc), și ai grijă la nivelul de stres

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate