Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Recuperare cont email

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015
Ok cum spune si titlu, stiu contul insa m-a mâncat in c*** sa bag protectia prin sms si chestia ca nu mai am nici un numar de telefon bagat acolo.
Deci stiu parola insa nu pot trece de protectia aia cu sms si prin apel..

Se mai poate dezactiva? Sau macar sa le trimit celor de la yahoo un mail ceva, email-ul respectiv imi trebuie deoarece este asociat unui cont de pe alt site la care am uitat parola.

#2
shinshy

shinshy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.01.2014

View PostDementozaur25, on 03 decembrie 2016 - 19:44, said:

Ok cum spune si titlu, stiu contul insa m-a mâncat in c*** sa bag protectia prin sms si chestia ca nu mai am nici un numar de telefon bagat acolo.
Deci stiu parola insa nu pot trece de protectia aia cu sms si prin apel..

Se mai poate dezactiva? Sau macar sa le trimit celor de la yahoo un mail ceva, email-ul respectiv imi trebuie deoarece este asociat unui cont de pe alt site la care am uitat parola.

Eu am reusit, insa aveam si un email pt. recuperarea parolei. Cu greu am reusit...

#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Pai cand ai activat protectia prin sms, nu ti-a cerut un nr de telefon la care sa primesti sms-ul?? Unde trimite sms-ul, in eter ?? N-ai nicio adresa alternativa pentru recuperare ??
Ai incercat sa dai clic jos de tot, la "trimite codul prin mesaj text" sau cum e trecut acolo, sa vezi daca iti trimite pe numarul tau?? Mi se pare aiurea sa ai activata aceasta optiune, fara a avea un nr selectat pentru asta ...

Edited by shymano, 03 December 2016 - 20:23.


#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostDementozaur25, on 03 decembrie 2016 - 19:44, said:

Ok cum spune si titlu, stiu contul insa m-a mâncat in c*** sa bag protectia prin sms si chestia ca nu mai am nici un numar de telefon bagat acolo.
Deci stiu parola insa nu pot trece de protectia aia cu sms si prin apel..

Se mai poate dezactiva? Sau macar sa le trimit celor de la yahoo un mail ceva, email-ul respectiv imi trebuie deoarece este asociat unui cont de pe alt site la care am uitat parola.
Apeleaza cu incredere la e-mail Yahoo si spune-le ca nu iti poti recupera contul de e-mail din cauza ca nu mai ai nr. de telefon.
Ei te vor pune sa raspunzi la niste intrebari de siguranta puse de tine !
Alea cu "ce animal de companie iti place"; "unde ti-ai petrecut vacanta de vara"; "ce porecla ai avut in copilarie" sau "unde a copilarit mama ta".

#5
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015

View Postshymano, on 03 decembrie 2016 - 20:21, said:

Pai cand ai activat protectia prin sms, nu ti-a cerut un nr de telefon la care sa primesti sms-ul?? Unde trimite sms-ul, in eter ?? N-ai nicio adresa alternativa pentru recuperare ??
Ai incercat sa dai clic jos de tot, la "trimite codul prin mesaj text" sau cum e trecut acolo, sa vezi daca iti trimite pe numarul tau?? Mi se pare aiurea sa ai activata aceasta optiune, fara a avea un nr selectat pentru asta ...

Ba da am bagat acolo nr de telefon, insa nu mai am nr acelea de telefon+ ca aveam contu sincronizat pe telefon si idiotii aia au facut update la email si a iesit din conturi...

View Postsuper8, on 03 decembrie 2016 - 21:04, said:

Apeleaza cu incredere la e-mail Yahoo si spune-le ca nu iti poti recupera contul de e-mail din cauza ca nu mai ai nr. de telefon.
Ei te vor pune sa raspunzi la niste intrebari de siguranta puse de tine !
Alea cu "ce animal de companie iti place"; "unde ti-ai petrecut vacanta de vara"; "ce porecla ai avut in copilarie" sau "unde a copilarit mama ta".

Daca este ce spui inseamna ca nu mai pot recupera contul deoarece l-am facut in clasa a 9-a si sunt 3 ani de cand am termi at liceul, crezi ca mai tin minte ce am pus acolo...

#6
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Tocmai ăsta e scopul întrebărilor de siguranță, să poți răspunde la ele indiferent câți ani au trecut de când ai făcut contul! ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate