Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Exista softpedist care traieste din poker ?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
lesfleursdumal

lesfleursdumal

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.09.2016
Salutare.
Exista softpedist care traieste din poker online ? Eu am 2 cunostinte care scot cate 1000 de euro pe luna (+ -), cu o experienta de 2 ani in spate si nu au de gand sa faca altceva. Am incercat si eu - am tansformat 20 de dolari in 100, dupa care am pierdut tot.

#2
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Eu joc table si castig cateodata 50 de bani cu prietenii mei pirati taximetristi...

#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
felicitari ! :)

#4
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
hihi...frate iti trebuie ceva experienta pentru asta. incearca sa citesti sistemul de plusare al adversarului. incearca sa te prinzi de "cacealma". nu juca sume mari la inceput. incearca sa vezi pe fiecare dintre jucatori ce face. joaca texas holdem...e mai tactic si poti exact sa iti dai seama ce are fiecare in functie de cartile care sunt pe masa..... adica vezi pe unul ca a marit miza exact dupa ce s-a pus ultima carte atunci gandul te duce la o pereche cu cartea aceea....simplu nu? in cateva randuri chiar daca iti dai seama ca adversarul joaca la cacealma lasa-l sa joace ....n-are nimic daca pariaza aiurea pe o carte ....mai pierde si ii mai trece cheful de cacealma ....ca e un risc

#5
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
normal ca la inceput castigi, sa te incurajeze sa joci. oricum, nu e un mod de viata!

#6
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Eu am jucat poker online in facultate (2010-2012). Doar online, pe bwin si bet365.

Am inceput cu 4 mese, holdem manager, texas holdem no limit la 2-4-10-20-30$. Dupa un timp aveam 2 monitoare 24 '' full hd si jucam nr maxime de mese permise= 24.

Profit intre 400-1000$ lunar. Atunci erau servere comune la poker pt vestici si estici, adica jucam vs francezi/spanioli/italieni beti care aruncai cu bani. Acum serverele sunt separat, si joci doar cu balcanici care stiu ce au de facut si nu iei multi bani. M-am lasat de poker pt ca nu era de viitor, era doar un hobby si o sursa de venit pe perioada facultatii (jucam in medie doar 2 ore pe zi).

In 1 an am reusit 1.5 milioane maini jucate (aprox 10 000$ cu tot cu rakeback si bonusuri, am vrut sa joc doar low limit pt ca stiam ca-mi termin facultatea si ma angajez in domeniu). Acum daca vrei sa faic bani trebuie sa joci turnee, eu nu am rabdare la turnee. Poker n-am mai jucat din 2012 si nici nu ma intereseaza.

#7
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
EU Posted Image , castig lejer vreo 400 euro/luna. Cateodata ma bate gandu sa-mi las munca si sa rezerv mai mult timp acestui joc, sa ma inscriu prin tot felu' de campionate ca se scot bani la greu si legaliPosted Image

#8
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Ce vrea sa zica colegul de forum este ca nu mai sunt jucatori slabi, nici nu prea mai sunt jucatori care se apuca acum de poker.
Si desigur programele care analizeaza mainile si sunt disponibile "gratuit" pe internet.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postlesfleursdumal, on 03 decembrie 2016 - 14:10, said:

Salutare.
Exista softpedist care traieste din poker online ? Eu am 2 cunostinte care scot cate 1000 de euro pe luna (+ -), cu o experienta de 2 ani in spate si nu au de gand sa faca altceva.

Pai nimeni n-ar face altceva daca s-ar pricepe la facut suma aia din poker pe internet. Ar circula metrourile goale, dimineata, in Pipera.

#10
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Daca esti incepator si te gandesti sa traiesti din asta, ia in considerare ca pokerul online este diferit fata de ce se vede la TV sau pe youtube, si este diferit fata de pokerul online de acum cativa ani. Ca sa castigi pe termen lung trebuie sa joci fiecare mana in mod optim, probabilistic, ori azi toti fac asta, deci castigurile sunt mici spre inexistente daca luam in calcul rake-ul. Cred ca ai castiga mai mult prin cazino-uri, ma gandesc ca acolo mai gasesti cate un "fish" cu bani din cand in cand :)

#11
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postu-k, on 03 decembrie 2016 - 14:26, said:

Ce vrea sa zica colegul de forum este ca nu mai sunt jucatori slabi, nici nu prea mai sunt jucatori care se apuca acum de poker.
Si desigur programele care analizeaza mainile si sunt disponibile "gratuit" pe internet.

Pokerul este un joc in care ai nevoie doar de noroc, nu-ti trebuie jucatori slabi. Am vazut pe unii incepatori care prindeau niste maini la carti de te faceau sa te ridici de la masa cu toata experienta capatata.

#12
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
arbuneaionut, e un joc de noroc doar cand te joci ocazional, intre prieteni, in mediul online daca joci asa pierzi pe termen lung. Si nimeni nu mai joaca la noroc pentru ca sunt foarte putini incepatori.

Eu nu as juca poker online pentru 1000 de euro pe luna. E munca de chinez. Gandeste-te ca o sa stai ore intregi in fiecare zi urmarind zeci de mese si butonand mecanic calculatorul. Este o munca foarte repetitiva care foloseste in exces aceeasi parte a intelectului pe care o folosesc si muncitorii pe banda din fabrici.

Edited by AlexaLesby, 03 December 2016 - 15:05.


#13
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Ionute, vorbesti asa, ca sa umpli forumul. Pacat ca nu sunt acasa la laptopul personal sa-ti postez poza cu graficul meu pe 1 milion maini jucate si 7k $ profit (fara rake si bonusuri), linia pe grafic doar urca, nu coboara niciodata.

Uite ca am gasit-o, sunt eu Deenman, poti sa o inramezi.

https://i.imgsafe.org/2c30c12952.jpg

[ https://i.imgsafe.org/2c30c12952.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Deenman, 03 December 2016 - 15:06.


#14
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,608
  • Înscris: 16.08.2010

View Postarbuneaionut, on 03 decembrie 2016 - 14:50, said:

Pokerul este un joc in care ai nevoie doar de noroc, nu-ti trebuie jucatori slabi. Am vazut pe unii incepatori care prindeau niste maini la carti de te faceau sa te ridici de la masa cu toata experienta capatata.

Ha-ha, deci ei prindeau niste maini bune si luau banii, si tu castigai experienta si te ridicai de la masa cu ea... scuze nu m-am putut abtine.

On: nu cunosc pe nimeni sa traiasca de pe urma pokerului, nici nu mi se pare ca asta sa fie un mod de viata. La urma-urmei nu poate castiga toata lumea, cineva trebuie sa piarda banii aia ca sa ii castigi tu.



@Deenman: Mi se pare incredibil. Nu suma, ci faptul ca ai castigat constant. Tu cum te consideri, bun sau mediu? (la poker ma refer)

Edited by FreeThinker, 03 December 2016 - 15:11.


#15
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
FreeThinker nu este nimic incredibil acolo, graficul acela este acelasi pt 99% din jucatori. Castigul este foarte mic daca iei in considerare timpul si efortul depus.

#16
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Aloo, gara? jucam 24 de mese, poate nu intelegi ce inseamna asta.

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Din jocuri de noroc traiesti, doar daca ai cazinou. Altfel, oricate avere ai strange, se va cladi pe un castel din carti de joc.

Uitati un fapt: prin liceu, aveam bani de buzunar din Poker. Niciodata nu cheltuiam banii destinati altui lucru, si niciodata foarte mult (cam de doua sucuri, maxim). Si uite asa, nu-mi dau seama cum, dar reuseam sa am bani pentru iesit in oras, din Poker. Stiu, ma aflu in afara tiparului. Dar sa nu va imaginati ca traiam regeste. In jocurile de noroc, problemele apar din cauza logicii. Jocul de noroc implica schimbari de proprietar si creaza dependenta. Daca nu t epoti controla, mai bine te spanzuri.
Am mai jucat acum cativa ani, asa in gluma. Eram cu un amic sid e dragul vremurilor de demult, ne-am zis sa dam o rosie. Am castigat iarasi, bani de un pui si cate un Angelli, plus 10 lei de buzunar.

#18
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,608
  • Înscris: 16.08.2010

View PostAlexaLesby, on 03 decembrie 2016 - 15:14, said:

FreeThinker nu este nimic incredibil acolo, graficul acela este acelasi pt 99% din jucatori. Castigul este foarte mic daca iei in considerare timpul si efortul depus.

Cum ma? $400-1000 lunar la 2 ore in medie pe zi(post #6). Ce timp si efort?

View PostDeenman, on 03 decembrie 2016 - 15:17, said:

Aloo, gara? jucam 24 de mese, poate nu intelegi ce inseamna asta.

Eu chiar nu inteleg. Poti sa explici?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate