Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Problema instalare?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Mihai277

Mihai277

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.10.2016
De ceva vreme se auzea un sunet ciudat la hard ca o clapa stricata , lapotpul nu se mai aprindea si am spus sa ii refac windowsul .
app am laptop.

Am intrat in setup si am Disk 0 Unallocated Space - 465.8 GB free/total , cand dau next spune  "WINDOWS is unable to install to the selected location. error : 0x80300024.

SI daca incerc sa dau new pun la MB jumatatea lui 456 si imi spune "To ensure that all windows features work correctly , Windows might create additional partitions for system files.
Ce pot face? chiar si acum cand scriu asta am laptopu aprins si face de foarte multe ori clâc clââc .

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Salveaza tot ce ai de salvat de pe acel Hdd si cumpara un Hdd nou, sau mai bine un SSD ! cica e mai rapid.

#3
Mihai277

Mihai277

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.10.2016
Pai asta e chestia ca eu am unallocated space e gol golut , dar as vrea sa il fac , nu pot?

#4
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
https://m.youtube.co...h?v=CJOI23Zbk7E

#5
Mihai277

Mihai277

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.10.2016
Am laptop..

#6
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
http://www.overclock...rror-0x80300024

#7
Mihai277

Mihai277

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.10.2016
Pai si cum deconectez ..?

#8
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 18.03.2009
Nu te chinui sa deconectezi hard-urile secundare, pentru ca nu ai decat unul, cel de 500gb. Vad 2 variante. O sa incep cu cea mai simpla: 1) Daca laptopul e ceva mai vechi, e posibil sa nu aiba surub de fixare la suportul hard-ului (sau sa nu aiba deloc), ceea ce inseamna ca la socuri, bruscari, hard-ul se poate misca si iesi din mufe. Dedesubtul laptopului ai unul sau mai multe "capace" de plastic, pentru a putea umbla cu usurinta la hard si ram. Il desfaci pe cel de la hard cu o surubelnita finuta, verifici daca hard-ul e fixat bine, iar daca e, te-as sfatui sa il scoti si sa il introduci intr-o unitate pc, sa incerci sa-ti salvezi datele de pe el. Ar fi minunat pentru tine sa fi fost doar iesit din mufe, dar acum iti dau si varianta a 2-a (vestea proasta): 2) Sunetul ala, "clâc clââc" cum ii zici tu, este capul de citire al hard-ului. Asa face cand e vorba de un defect mecanic si nu mai ai ce-i face.

#9
Mihai277

Mihai277

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.10.2016
Multumesc mult de raspunsuri , o sa incerc si varianta cu mufele sa vad daca a iesit , cel mai probabil cred ca e stricat , dar cineva mi a spus daca il schimb sa nu iau SSD sa iau Hibrid dc?

#10
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
iti sugerez sa scrii cuvintele intregi, citeste regulamentul pt a te lamuri in acest sens.

cat despre ssd, e mai bun unul asemenea pt sistemul de operare, iar pt stocare sa folosesti un hdd. acele sshd-uri de care ti s-a spus, e o struto camila fara rost. drept dovada ca nici nu se inghesuie lumea sa le cumpere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate