Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Înșelat de olx

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
nightmare_raz

nightmare_raz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.04.2007
Ce se poate face in caz ca am fost înșelat de situl olx.ro ?

Am plătit 16.80 euro cu scopul de a promova un anunț pentru 30 de zile, anunțul a fost la scurt timp blocat si banii returnați. Prețul pentru promovarea unui nou anunț fiind modificat la 16.90 si cerendu-mi să fac o nouă depunere de 16.90 euro. am reclamat acest lucru la Olx, am cerut banii înapoi si le-am oferit contul meu bancar pentru soluționare spunând că în 72h îmi vor înapoia banii. A trecut mai mult de o săptămână, banii de pe contul Olx au fost luați dar în contul meu bancar nu a fost returnat nimic. Am intrat iar în legătură mi-au dat senzația ca stiu problema mea și că până pe 27 voi avea banii returnati, dar am fost la banca sa verific si nu au făcut nici o tranzacție. Oamenii aceștia chiar isi bat joc de mine.

#2
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016

Quote

anunțul a fost la scurt timp blocat si banii returnați....

am cerut banii înapoi si le-am oferit contul meu bancar


N-am inteles . O data zici ca banii au fost returnati , pe urma zici ca ai cerut iar banii si aia nu ti i-au dat ...

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Eu de 3 saptamani ma rog de ei sa-mi corecteze o factura... idioti...
Daca nu ai primit banii inapoi, rezolva cu banca, e mai simplu.

Edited by easy90rider, 27 October 2016 - 19:52.


#4
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
deci deranj mare pentru 10 centi Posted Image

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cred ca returnarea banilor se [poate] face in 30 de zile.

Edited by pasilla, 27 October 2016 - 20:15.


#6
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Hehe, cont deschis în 2007, azi primul comentariu. Posted Image

#7
nightmare_raz

nightmare_raz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.04.2007

 Niuu, on 27 octombrie 2016 - 19:46, said:

N-am inteles . O data zici ca banii au fost returnati , pe urma zici ca ai cerut iar banii si aia nu ti i-au dat ...
Anunțul a fost blocat, banii au fost returnati sub forma de credite pe site. Eu ii vreau inapoi in contul meu bancar din moment ce serviciul plătit nu mi-a putut fii oferit.

 Octavian_SK, on 27 octombrie 2016 - 19:52, said:

deci deranj mare pentru 10 centi Posted Image

Din păcate nu ai opțiune adaugă 10 cenți ci doar plata unui nou serviciu, deci eram obligat să plătesc 16.90 euro.

 pasilla, on 27 octombrie 2016 - 20:02, said:

Cred ca returnarea banilor se [poate] face in 30 de zile.
De fiecare dată mi s-a comunicat că în 72h se rezolva, unde ai găsit ca ar dura 30 de zile ?

Edited by nightmare_raz, 27 October 2016 - 20:44.


#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 nightmare_raz, on 27 octombrie 2016 - 19:42, said:

Oamenii aceștia chiar isi bat joc de mine.
Nu ei, ci tu.
Poate nu ai stiut, dar anunturile alea promovate sunt cele mai urate de toata lumea. (parerea mea)
Eu trec peste ele din principiu.

Edited by ericmario, 27 October 2016 - 21:04.


#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 nightmare_raz, on 27 octombrie 2016 - 19:42, said:

Ce se poate face in caz ca am fost înșelat de situl olx.ro ?

Se poate scrie aici.

http://forum.softped.../#entry19432932

#10
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
Poate ai zis ceva, poate ai injurat..

#11
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Dacă eram în locul celor de la OLX îi făceam omului o ofertă specială și îl taxam cu mai puțin de 16,80 euro, dacă te respecți vrei să ai clienții mulțumiți.

#12
nightmare_raz

nightmare_raz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.04.2007

 greenvision, on 27 octombrie 2016 - 22:00, said:

Poate ai zis ceva, poate ai injurat..

Nu, anunț de sezon vand struguri.

#13
radoset

radoset

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 24.10.2016
ca cei de la OLX.ro sunt excroci, este bine de stiut ! ... dar sunt prea mari, ca sa mai poti influenta ceva ! ... Posted Image
cat privesc strugurii tai de vanzare, exista cred pe Softpedia, un topic care se numeste Bursa Agricola ! ...
bafta

Edited by radoset, 27 October 2016 - 23:10.


#14
Cryb3by

Cryb3by

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.05.2008
Poti face o mica plangere la ANPC, dupa care sa-I instiintezi de plangerea inaintata. Sa vezi ce repede se rezolva.

#15
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
Am fost acum ceva (cam mulți deja) ani în Grecia, încă nu trecuseră prin faliment, și am avut nevoie de un microbuz care să mă tranporte câteva zeci de kilometri, cel care vindea bilete era aromân, când a auzit că sunt din România mi-a făcut fără să îi cer o reducere specială, doar așa pentru că putea să ofere reducerea aceea, pentru că patronul îi permitea să fluctueze prețul biletului și să bucure unii clienți cu reduceri.

Cred că toate prețurile ar trebui să fie flexibile, să existe preț minimal și preț maximal, iar vânzătorul să fie liber să fluctueze prețul între cele două limite, comisionul vânzătorului fiind procent din adaosul pe care îl obține.

În teorie sună bine, însă lăcomia unora ar putea face ca o idee bună să devină una rea.

#16
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Macar is buni strugurii aia ?

#17
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016

 Koal, on 28 octombrie 2016 - 15:24, said:

Am fost acum ceva (cam mulți deja) ani în Grecia, încă nu trecuseră prin faliment, și am avut nevoie de un microbuz care să mă tranporte câteva zeci de kilometri, cel care vindea bilete era aromân, când a auzit că sunt din România mi-a făcut fără să îi cer o reducere specială, doar așa pentru că putea să ofere reducerea aceea, pentru că patronul îi permitea să fluctueze prețul biletului și să bucure unii clienți cu reduceri.

Cred că toate prețurile ar trebui să fie flexibile, să existe preț minimal și preț maximal, iar vânzătorul să fie liber să fluctueze prețul între cele două limite, comisionul vânzătorului fiind procent din adaosul pe care îl obține.

În teorie sună bine, însă lăcomia unora ar putea face ca o idee bună să devină una rea.

Toate preturile sunt flexibile pretul il face vanzatorul care ar trebui sa fie in stare sa-si calculeze pretul de achizitie/de productie plus un profit minim de 10 %
Dar ce facem de blec freidai (intentionat am scris asa nu va obositi sa ma corectati) cand pretul ar trebui sa scada?
Sau de fapt acum realizez ca blec freidai s-a inventat pt a scapa de produsele nevandabile detinute in stocuri mari
Pai eu cand intru intr-un magazin intru sa compar un pret cu pretul altui magazin la acelasi produs daca vanzatorul imi spune pretul maximal nu mai calc pe acolo
Daca vreau sa ma targuiesc merg in piata si negoiez
Cele 2 locuri se exclud reciproc pt a nu crea confuzie in randul consumatorilor care vor intra in magazin si vor negocia timp de 30 de minute pretul unui pliculet de ceai in valoare de 1,2 lei

Edited by Nytro84, 28 October 2016 - 21:17.


#18
nightmare_raz

nightmare_raz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.04.2007

 cobi1, on 28 octombrie 2016 - 15:28, said:

Macar is buni strugurii aia ?

Da, dar de acum sunt vin :)

 Cryb3by, on 28 octombrie 2016 - 08:54, said:

Poti face o mica plangere la ANPC, dupa care sa-I instiintezi de plangerea inaintata. Sa vezi ce repede se rezolva.

Parțial adevărat, am făcut plângere la ANPC si am înștiințat Olx de plângerea mea. Amuzant e în schimb ca mi-au returnat 30 Ron doar din cei 16.80 euro, deci bătaia de joc continuă...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate