Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Visul, o premonitie?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013
Cu ceva timp in urma am avut un vis in care am vazut un ''leu stand pe nori deasupra Romaniei si ragind'' inspre sud ( zona Bulgariei) nu prea mi-am batut capul cu deslusirea visului si intelegera semnificatiei.
dar dupa cateva zile am gasit un articol intr-o revista ,,Romania un posibil lacas secret al leului''
Attached File  IMG_20161027_110802.jpg   130.96K   57 downloadsAttached File  IMG_20161027_111031.jpg   241.17K   57 downloads

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
io sunt ala
stau in sudul tarii si chiar in sudul orasului din sudul tarii in care stau
sunt zodia leu
nu imi plac bulgarii
m-ai visat

#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eşti condus de proşti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
despre creierul uman se ştie doar că se găseşte de obicei în cavitatea craniană. la unii conducători lipseşte.
cel puţin atît ni se explică noo...visătorilor
este normal să ai premoniţii
natura este interconectată iar pentru a deschide unele ''uşi'' secrete din memorie...este nevoie de un stimul electric
fulgerele au făcut mult bine omenirii...dau un singur exemplu Tesla...

Edited by sarac.lipit, 27 October 2016 - 11:33.


#4
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
In loc sa visezi ca meri pe motoreta cu 300 la ora tu visezi animale " zburatoare " ??

#5
veteran_x

veteran_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 908
  • Înscris: 01.05.2013

View Postsarac.lipit, on 27 octombrie 2016 - 11:32, said:

despre creierul uman se ştie doar că se găseşte de obicei în cavitatea craniană. la unii conducători lipseşte.
cel puţin atît ni se explică noo...visătorilor
este normal să ai premoniţii
natura este interconectată iar pentru a deschide unele ''uşi'' secrete din memorie...este nevoie de un stimul electric
fulgerele au făcut mult bine omenirii...dau un singur exemplu Tesla...

Sa fie oare o coincidenta, o simpla inamplare sau un accident faptul ca am avut un vis si la cateva zile parca impins de un impuls am rasfoit teancul de reviste ce sta neatinse de cativa ani buni.
gasind articolul ce dezbate tema visului meu.
pff cam incurcate itele si pe neintelesul nostru.

View Postpetre69, on 27 octombrie 2016 - 11:28, said:

io sunt ala
stau in sudul tarii si chiar in sudul orasului din sudul tarii in care stau
sunt zodia leu
nu imi plac bulgarii
m-ai visat
Man, cu Leii m-am inteles bine cam in orice privinta eu sunt Berbec.
si eu sunt din sudul tarii, bulgarii nu mi-au facut nimic.

View Postcobi1, on 27 octombrie 2016 - 11:34, said:

In loc sa visezi ca meri pe motoreta cu 300 la ora tu visezi animale " zburatoare " ??
cu mobra nu am trecut niciodata de 150/h (de frica) de vre-o 3 ani am renuntat sa mai urc in sa, de...varsta.

#6
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Gandeste-te ca in fiecare noapte visezi doar ca nu iti amintesti dimineata ce anume.
Din acele cateva sute avute pana acum se intampla sa iti amintesti cateva dimineata, din acele cateva se intampla sa iti amintesti si peste x zile dupa ce vezi o imagine/un film sau orice altceva.
Pe langa asta din simplul fapt ca nu iti poti aminti un vis integral creierul o sa umple anumite goluri - de aici si impresia de "premonitie".

#7
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Am observat o chestie ciudată legată de visele mele. De fiecare dată când visez ceva urât îmi merge bine ziua următoare, chiar foarte bine.

Eu visez de multe ori că mor sau că fac accident, din fericire nimic nu s-a adeverit din astea, în schimb, așa cum v-am spus și mai sus ziua următoare toate lucrurile îmi merg bine.

Eu știu că în popor se zice că nu e bine când visezi cu lucruri pozitive, mai ales bebeluși și mirese :)

#8
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
De câte ori visezi tu că rage leul crește euro :P

#9
FanOnePlus

FanOnePlus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 15.10.2016
Eu cred ca este adevarat.Inainta sa imi moara bunica, ia l-a visat pe bunicul(decedat de 10 ani) cu cateva luni inainte si ii zicea ca va venit s-o ia. Deci cred ca mintea este o conexiune intre cei vi si cei morti.

#10
suciu2016

suciu2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.10.2016
eu intr+o zi m-am visat in rai inconjurat de 77 de cadane.

#11
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
vrajmasul poate, efectiv, sa nasca vise care se reali­zeaza in viata cotidiana.

“Nu trebuie sa te increzi in vise, chiar daca se adeveresc in­tr-o oarecare masura, pentru ca sunt numerosi cei care au cazut in amagire deoarece au crezut in vise. ”
(Staretul Leonid de la Optina)

„Dracii slavei desarte sunt, in visuri, proroci. Ei inchipuie ca niste vicleni cele viitoare si ni le vestesc mai dinainte. Implinindu-se vedeniile, ne minunam si ne inaltam gandul ca si cand am avea darul prestiintei. In cei ce asculta de dracul acesta, el s-a facut adeseori proroc." (Sfantul Ioan Scararul)

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View Postveteran_x, on 27 octombrie 2016 - 11:25, said:

Cu ceva timp in urma am avut un vis in care am vazut un ''leu stand pe nori deasupra Romaniei si ragind'' inspre sud ( zona Bulgariei) nu prea mi-am batut capul cu deslusirea visului si intelegera semnificatiei.
In general visurile rare ori au semnificatii si alea atucni cand ceva nu e in regula cu coprul, respiratia, circulatia etc...
Visurile sunt legate de grijile si imaginatia fiecaruia.

Edited by andreic, 27 October 2016 - 13:20.


#13
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006

View Postsuciu2016, on 27 octombrie 2016 - 12:48, said:

eu intr+o zi m-am visat in rai inconjurat de 77 de cadane.

77?
Astea sunt in functie de explozibilul folosit?

#14
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Eu am visat de cateva ori ca...dormeam si visam ca...dormeam !
Practic am avut un vis in vis, ceva in genul Inception (2010) sau cam asa ceva.

Ce inseamna asta ?

#15
Cryb3by

Cryb3by

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.05.2008

View Postsuper8, on 27 octombrie 2016 - 13:40, said:

Eu am visat de cateva ori ca...dormeam si visam ca...dormeam !
Practic am avut un vis in vis, ceva in genul Inception (2010) sau cam asa ceva.

Ce inseamna asta ?

Ca dormi prea mult...

#16
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ma indoiesc enorm ! de fapt e chiar opusul.
Aceste vise gen Inception (2010) erau de fapt cosmaruri.

Se facea ca ma pusesem in canapea sa dorm si in camera era un copil mic de vreo 3-4 ani care era posedat si umbla rapid prin camera sa ma prinda in somn sa ma omoare.
A fost un vis urat, dar ce mi s-a parut super straniu e ca am visat ca m-am trezit sa-l prind pe acel copil si am realizat ca de fapt visam.
Apoi iar am visat ca era un copil mic de vreo 3-4 ani care era posedat si umbla rapid prin camera sa ma prinda in somn sa ma omoare si iar m-am trezit speriat.
Dar a treia oara m-am trezit de-a binelea si am realizat ca am visat de cateva ori ca...dormeam si visam ca...dormeam....

#17
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Eu de exemplu azi noapte am visat ca m-am batut cu vreo 30 de persoane,ei ma loveau,eu cadeam,ma ridicam,incercam sa-i lovesc dar nu puteam,adica dadeam in ei dar loviturile mele erau aproape inexistente...dupa ce mi-am revenit am pus un plan de razbunare la punct.
Apropo...sunt bolnav cu puroi in gat...
Ce inseamna visu ala,lupta mea cu boala?
Hai bafta la toti bagabontii

Edited by I2O, 27 October 2016 - 14:04.


#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostDaian95, on 27 octombrie 2016 - 12:04, said:

Am observat o chestie ciudată legată de visele mele. De fiecare dată când visez ceva urât îmi merge bine ziua următoare, chiar foarte bine.

Eu visez de multe ori că mor sau că fac accident, din fericire nimic nu s-a adeverit din astea, în schimb, așa cum v-am spus și mai sus ziua următoare toate lucrurile îmi merg bine.
Poate ar trebui sa treci doar pe filme horror

View Postandreic, on 27 octombrie 2016 - 13:19, said:

In general visurile rare ori au semnificatii si alea atucni cand ceva nu e in regula cu coprul, respiratia, circulatia etc...
Visurile sunt legate de grijile si imaginatia fiecaruia.
Visele.Visuri se foloseste cand e vorba  de aspiratii

View PostI2O, on 27 octombrie 2016 - 14:02, said:

Eu de exemplu azi noapte am visat ca m-am batut cu vreo 30 de persoane,ei ma loveau,eu cadeam,ma ridicam,incercam sa-i lovesc dar nu puteam,adica dadeam in ei dar loviturile mele erau aproape inexistente..

Ce inseamna visu ala?

Inseamna sa nu te duci imbracat in  ros-albastru si sa te bagi din greseala in galeria lui Dinamo

Edited by daniMMM, 27 October 2016 - 14:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate