Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sony xperia E5 vs Asus zenphone dual max

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
crawlers

crawlers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.06.2007
As inclina catre Sony cu toate ca specificatiile tehnice inclusiv bateria ar fi in favoarea la Asus.Dar calitatea componentelor oferite de Sony ma gandesc ca ar fi mai buna.Asus din cate am inteles e o firma din Taiwan.In plus ca forma imi place mai mult Sony.Ce mi-ati recomanda?

#2
crawlers

crawlers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.06.2007
Tel.il folosesc mai mult pt.filme,youtube,facebook,muzica,programe de muzica gen guitar pro,cubase etc.Dar ma intereseaza in primul rand calitatea tel.sa fie unul rezistent,sa nu creeze probleme.

#3
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Am avut asus cu probleme, acu i-am luat sotiei un sony m4 aqua si cica se stia in comunitatea utilizatorilor ca are probleme cu microfonul. Probabil ar trebui sa te orientezi spre ceva anume, apoi sa cauti reviewuri reale, de la utilizatori, de pe forumuri.

Sincer nu ti-as recomanda asus ca e plin de bloatware.

#4
crawlers

crawlers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.06.2007
M-am gandit sa renunt la Sony si a ramas ca varianta Asus si Microsoft lumia 640,care imi place mai mult ca forma,iar ecranul e mult mai luminos,nu stiu cum ar fi ca performanta fata de asus.Deci as vrea bun intr-un buget de max.10 mil sa fie dual sim.

La Sony nu cred ca m-as incadra in buget-ul asta dar ce prefer ca marci ar fi:Microsoft (am fost fan Nokia) Philips,Asus,Samsung,Lg.Nu prefer marcile chinezesti.Despre Microsoft lumia 640 cum vi se pare?

#5
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Lumia 640 face 2 ani în aprilie. Merita daca il găsești pe la 400 de lei. Vezi că Philips sunt chinezești 100%.

#6
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Sony E5 sau lumia 640. Asta dacă vrei ceva calitativ. Telefonul perfect nu exista ;).

#7
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Exista telefoane net superioare lui E5 in aceeasi suma de bani. Tine cont ca Samsung, Lg, HTC, Sony vand numai petarde in banii astia.

Primul exemplu este Huawei Honor 7 Lite care are acelasi pret dar e cu destul peste. Alt exemplu este Redmi 3S (varianta cu 3gb ram/32gb stocare) care la randul lui e peste E5 la aproape toate capitolele si este si mai ieftin.

Inca un sfat, nu lua Lumia. O sa-mi multumesti mai tarziu.

#8
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Vezi si Moto G4 http://www.emag.ro/t...6/pd/D0B9Q2BBM/ sau ceva mai iefin la liber la orange.

#9
crawlers

crawlers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.06.2007
Redmi 3s m-ar incanta,ar fi ok ca specificatii,atat ca nu beneficiez de garantie.La un Sony xperia z3 sh, m-as incadra ca buget.Ce ziceti?

#10
crawlers

crawlers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.06.2007

View Postcrawlers, on 03 noiembrie 2016 - 13:51, said:

Redmi 3s m-ar incanta,ar fi ok ca specificatii,atat ca nu beneficiez de garantie.La un Sony xperia z3 sh, m-as incadra ca buget.Ce ziceti?
Sau https://ro.mobilesho...ign=direct_link

#11
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Fan Sony? :D

La cate rateuri dau nici nu m-as mai uita la telefoanele lor. Fii sigur ca nu ai garantie oficiala de la acel mobileshop.

#12
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016

View Postjegmihai, on 02 noiembrie 2016 - 14:50, said:

Primul exemplu este Huawei Honor 7 Lite care are acelasi pret dar e cu destul peste.

O propunere foarte bună si Honor 7 Lite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate