Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Și rds e corporație multinaționala?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 03.03.2016
Tot aud pe topicului rds de granzi ca sunt multinaționale din afara și ca rds e firma 100% românească, pai atunci de ce zice ca firma mama a RCS e Cable Communications Systems N.V, firma care nu e românească, poate am înțeles eu greșit

Edited by Anonymous1986, 27 October 2016 - 00:18.


#2
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 03.03.2016
Ok, da conform wiki tzari e acționar principal la firma aceea care este firma mama RCS, firma aceea am înțeles ca e înregistrata în Olanda, care e scopul?

#3
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007

Quote

Principalul acționar este Cable Communications Systems din Olanda, cu 94,15%, al cărui acționar majoritar este omul de afaceri Zoltán Teszári.

Olanda e un fel de insulele virgine, de luxemburg, de...de, este un paradis fiscal.
Toti giganti (Apple, google, cola, toate) lucreaza prin Olanda, Luxemburg si Irlanda, pentru a evita taxele.

Edited by tenzen, 27 October 2016 - 00:28.


#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttrezel, on 27 octombrie 2016 - 00:24, said:

E romaneasca in sensul ca inca o conduce un roman...

Eh... mai ghindeste-te un secunda putin...

#5
Patrocle_si_Lizuca

Patrocle_si_Lizuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2016
A mai fost acum un an jumate un scandal din asta de evaziune, era vorba de o suma frumusica, cred ca undeva la 1 miliard de iepuroi transferati de o companie petroliera care activeaza la noi in tara spre o alta companie, ghiciti de unde? Exact.
PS: Pana la urma au avut noroc ca aveau jurist bun in pozitie inalta la vremea aceea dar intre timp s-a retras, ceva probleme cu doctoratul si integritatea morala :)

Edited by Patrocle_si_Lizuca, 27 October 2016 - 00:38.


#6
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

View PostAnonymous1986, on 27 octombrie 2016 - 00:27, said:

Ok, da conform wiki tzari e acționar principal la firma aceea care este firma mama RCS, firma aceea am înțeles ca e înregistrata în Olanda, care e scopul?

Si tu te iei din ce scrie acolo ?....E atat de usor sa scrii tampenii acolo ca ma mir ca mai exista. Sau poate de aceea este incurajata aceasta idee.... (contribuie la WIKI)

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da ReCeSe e firma romaneasca cu tot ce inseamna asta. Chiar daca apare prin acte acea firma din olandezia tot de geaba ca si la firma aia actioari sunt aceiasi magari care sunt actionari si la recese deci... capital romanesc... gandire romaneasca... totul 100% romanesc.

#8
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
E la origine romaneasca caci in ro s-a infiintat, dar s-a dezvoltat si in alte state, deci e multinationala. Multinationala = opereaza in mai multe tari.

#9
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016
Atata timp cat imi ofera net de 500 si programe pe cablu digital cu 62 de lei/luna chiar nu ma interseaza... iar daca mai iau in calcul si 4 abonamente la telefonie mobila cu 52 de lei iar nu ma intereseaza unde au sediul principal. Daca statul roman este "prost" si nu reduce taxele asta nu mai este problema celor de la RCS-RDS unde-si au sediul central

#10
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
De fapt e mult mai simplu. Da e multinationala. Termenul nu face referire la capital ci la faptul ca "actioneaza" pe mai multe piete (Romania, Ungaria, Spania etc).

#11
suciu2016

suciu2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.10.2016
bad post.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate