Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Executare comanda in terminal centos vs executare in php shell_exec

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
AdrianGABR

AdrianGABR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2016
Salut. Cand rulez in terminal (centos 6.8) comanda
youtube-dl --output "music/%(title)s.%(ext)s" --metadata-from-title "%(title)s.%(ext)s" --extract-audio --audio-format mp3 --add-metadata https://www.youtube.com/watch?v=gvN3lGk7ezwtu
Imi salveaza fisierul ca GEØRGE feat. Amna - Detector de minciuni (Official Video) by Panda Music.mp3 (CUM si trebuie..)
Cand rulez aceias comanda in php 5.3.3 prin
shell_exec('yoube-dl --output "music/%(title)s.%(ext)s" --metadata-from-title "%(title)s.%(ext)s" --extract-audio --audio-format mp3 --add-metadata https://www.youtube.com/watch?v=gvN3lGk7ezwtu')
Imi salveaza fisierul GERGE feat. Amna - Detector de minciuni (Official Video) by Panda Music.mp3
Imi taie acel Ø si eu nu doresc asta.
iar am incercat sa vad daca php nu afiseaza  Ø insa cand vreau sa afisez titlul paginii
https://www.youtube.com/watch?v=gvN3lGk7ezwtu
il afiseaza corect cu acel Ø. Mersi.

Edited by AdrianGABR, 26 October 2016 - 00:56.


#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
compara outputul comenzii

printenv

in consola

cu environment variables din phpinfo()

Miroase a diferente in locale, sau encoding, sau poate apache config, nu stiu, insa doar informatii mai detaliate pot ajuta.

#3
AdrianGABR

AdrianGABR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.06.2016
mersi, am rezolvat se poate inchide, am atribuit intr-o variabila executarea comenzii si am taiat din ea doar numele cu care s-a compilat dupa care l-am modificat cu cel din nume siteului (din link) Posted Image si functioneaza Posted Image

Edited by AdrianGABR, 26 October 2016 - 02:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate