Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

LETV LE 3 Pro sau Xiaomi Mi5S Plus sau OnePlus 3 A3000

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005
In cateva zile trebuie sa iau o decizie intre:

1. Xiaomi Mi 5S Plus 6GB RAM 128GB ROM Mobile Phone Snapdragon 821 Quad Core 5.7" 1920x1080 NFC Quick Charge
2. Letv LeEco Le Pro 3 LTE 4G Mobile Phone Snapdragon 821 Octor Core 5.5" 6GB RAM 64GB ROM Fingerprint 8.0/16.0MP Camera
3. Oneplus 3 A3000 4G LTE Mobile Phone 6GB RAM 64GB ROM Snapdragon 820 Quad Core 5.5"HD Android 6.0 Fingerprint

Vreau sa il achizitionez de pe Aliexpress. Este adevarat ca folosind DHL se pot evita taxele?
Orice sfat este de ajutor. Multumesc

#2
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
1. Varianta 2.  Octacore. camera 8/16....
2. Numai daca se folosesc depozite din EU și vine pachetul la posta din cartier, nu la vamă.

#3
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Doar cateva observatii :
- pentru recomandari comenzi Aliexpress in special Xiaomi  vezi aici.
- Daca nu ai vreo pasiune cu situl chinezesc poti comanda One +3 ( varianta 3003) pe situl producatorului . Vine acasa , e drept cu o intarziere de 4 saptamani . Dar ca plus ai garantia in Europa
- Letv LeEco Le Pro 3: arata super . Procesorul nu e octacore ci e exact cel de la Mi5s si o varianta supratactata a celui de la 1+3.   Dar ca soft e ....trebuie sa ai mare rabdare cu el .  LeEco n-au o istorie prea  buna cu  actualizarile .
- Daca tot te-ai uitat la Mi5s  arunca o privire si la Mi5 . Diferenta de performanta in folosinta zilnica e mai mult simbolica  ( iar pentru cazul in care ti se acreste de MIUI ) ai deja variante la MIUI pentru Mi5. . La Mi5s mai trebuie sa astepti inca minimum  6 luni pentru asta .
Strict parerea mea personala ; One+3 , Mi5s, si ultimul LeEco Pro 3 .

Edited by ggelu, 26 October 2016 - 07:43.


#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Recomand achizitia dintr-un magazin care livreaza direct din depozit EU, nu vei plati  taxe vamale si nici TVA la pretul de achizitie.
Arunca un ochi si pe honorbuy.com

#5
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Dintre toate enumerate de tine mergi pe OnePlus3.
Eu totusi as alege MI5S fara plus, pentru cea mai performanta camera foto.

#6
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Ia One Plus 3 de pe site-ul oficial. N-are sens sa te complici cu altceva.

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Pretul de 399EU de pe situl One plus 3 este fara tva? Stie cineva ce costuri se mai adauga? Am inteles ca ar veni din EU comandandu-l de pe situl lor.

#8
lyvyuk

lyvyuk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 26.01.2008

View Postatupi, on 26 octombrie 2016 - 14:02, said:

Pretul de 399EU de pe situl One plus 3 este fara tva? Stie cineva ce costuri se mai adauga? Am inteles ca ar veni din EU comandandu-l de pe situl lor.

    Pretul include tot,livrare la usa cu DHL,am luat acum o luna.

#9
Fabianmarian

Fabianmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 11.04.2012
Eu te-as sfatui sa mai astepti cateva zile, pe 4 noiembrie se pun spre vanzare xiaomi mi note 2 si xiaomi mi mix(nu max) iar acesta din urma are un design cu totul aparte si niste tehnologii diferite.

#10
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005
Am citit forumul oneplus 3, cele 116 pagini. 80% off topic si nu se sezizeaza nimeni sa stearga polemicile. Mi-am insusit faptul ca pentru a cumpara OP3 cel mai bine este sa folosesc saitul lor, dar am invatat cum sa scutesc taxele suplimentare  legate de PayPal, modalitate de palta pe care o folosesc tot timpul.  Se pare ca multi sunt nemultumiti, altii fac modificari la soft, firmware .... care pe mine ma depasesc si nu voi face asa ceva niciodata, iar cei mai multi sunt multumiti de acest model de OP3.
Cu siguranta, datorita bugetului si eu am sarit  "la cap" prea sus. Bugetul este flexibil daca ceva se potriveste pe cerintele mele. Am citit si posturile facute de voi si va multumesc. Nu caut ceva "super nou", nici o "paleta" pe care nu pot sa o tin in buzunar. Pentru mine Oxygen  sau MIUI sunt "aproape" necunoscute. Ceva simplu si de calitate m-ar satisface.
Imi cer scuze daca ati crezut ca vreau "luna de pe cer" dar eu caut un tel care face poze ffff bune, sa nu mai car si ap foto, sa aibe o memorie rom si ram OK (4GB cu 64GB). sa nu transfer saptamanal pozele cu nepotul meu si sa am un semnal bun pe  telefon, inclusiv WIFI. Da, am 60 de ani, activ, si nelinistit ........la cumparaturi ...... LOL.
Vreau totusi un telefon care sa aibe viitor. Daca nu apar alte sfaturi am sa ma lipesc de OP3 asa cum vine el la 399 Euro, fara modificari,  pentru care am sa cumpar o husa si protectie si pentru display de pe Ali . Va multumesc tuturor, dar vreau sa schimb S2 cu ceva superior, pe care sa il tin in urmatorii 2-3 ani.
Va respect si va ascult

Edited by Grig, 28 October 2016 - 13:41.


#11
Fabianmarian

Fabianmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 11.04.2012

View PostGrig, on 28 octombrie 2016 - 13:25, said:

Am citit forumul oneplus 3, cele 116 pagini. 80% off topic si nu se sezizeaza nimeni sa stearga polemicile. Mi-am insusit faptul ca pentru a cumpara OP3 cel mai bine este sa folosesc saitul lor, dar am invatat cum sa scutesc taxele suplimentare  legate de PayPal, modalitate de palta pe care o folosesc tot timpul.  Se pare ca multi sunt nemultumiti, altii fac modificari la soft, firmware .... care pe mine ma depasesc si nu voi face asa ceva niciodata, iar cei mai multi sunt multumiti de acest model de OP3.
Cu siguranta, datorita bugetului si eu am sarit  "la cap" prea sus. Bugetul este flexibil daca ceva se potriveste pe cerintele mele. Am citit si posturile facute de voi si va multumesc. Nu caut ceva "super nou", nici o "paleta" pe care nu pot sa o tin in buzunar. Pentru mine Oxygen  sau MIUI sunt "aproape" necunoscute. Ceva simplu si de calitate m-ar satisface.
Imi cer scuze daca ati crezut ca vreau "luna de pe cer" dar eu caut un tel care face poze ffff bune, sa nu mai car si ap foto, sa aibe o memorie rom si ram OK (4GB cu 64GB). sa nu transfer saptamanal pozele cu nepotul meu si sa am un semnal bun pe  telefon, inclusiv WIFI. Da, am 60 de ani, activ, si nelinistit ........la cumparaturi ...... LOL.
Vreau totusi un telefon care sa aibe viitor. Daca nu apar alte sfaturi am sa ma lipesc de OP3 asa cum vine el la 399 Euro, fara modificari,  pentru care am sa cumpar o husa si protectie si pentru display de pe Ali . Va multumesc tuturor, dar vreau sa schimb S2 cu ceva superior, pe care sa il tin in urmatorii 2-3 ani.
Va respect si va ascult

Daca nu vrei sa te complici cu soft-ul, asteapta black friday si cumpara s7/s7 edge sunt cele mai bune telefoane la camera in opinia mea iar nici nu-ti impun schimbare de firmware sau altele. Daca nu vrei, te poti orienta si spre huawei p9, eu am butonat ceva timp p9 lite iar e foarte satisfacator pentru cerintele modeste, deci p9 ar trebui sa fie si mai bun.

Edited by Fabianmarian, 28 October 2016 - 20:21.


#12
Grig

Grig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 20.02.2005

View PostFabianmarian, on 28 octombrie 2016 - 20:21, said:

Daca nu vrei sa te complici cu soft-ul, asteapta black friday si cumpara s7/s7 edge sunt cele mai bune telefoane la camera in opinia mea iar nici nu-ti impun schimbare de firmware sau altele. Daca nu vrei, te poti orienta si spre huawei p9, eu am butonat ceva timp p9 lite iar e foarte satisfacator pentru cerintele modeste, deci p9 ar trebui sa fie si mai bun.

Multumesc. Mi-am cumparat un Samsung S7 edge. Nu am asteptat bf. Acum incepe goana dupa o husa si o protectie pentru display. Poate au scos un bumper pentru acest model.
Continui cu rugamintea sa imi spuneti ce este de calitate pentru acest S7 Edge.

#13
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostGrig, on 31 octombrie 2016 - 12:19, said:

Multumesc. Mi-am cumparat un Samsung S7 edge. Nu am asteptat bf. Acum incepe goana dupa o husa si o protectie pentru display. Poate au scos un bumper pentru acest model.
Continui cu rugamintea sa imi spuneti ce este de calitate pentru acest S7 Edge.
Wow, prima persoana care are S7 la 60 de ani

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate