Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Jante aliaj marca MAM

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
h3llu

h3llu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
As vrea sa stiu daca cineva a folosit jante de aliaj marca MAM si ce parere are cu privire la cum rezista  la mersul normal  . Ma bate gandul sa cumpar un set nou pentru  iarna tip W3 (7x16)  deoarece costa doar 1400Ron . De fapt temerea este sa nu fie ceva chinezesc .

#2
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Pentru iarna as alege jante ordinare de tabla.

#3
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,250
  • Înscris: 24.01.2008
Sau aliaj OEM.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010
Exact. Eu le las de-o parte pe cele frumoase si le pun pe celelalte, din tabla. In tara noastra, iarna e grav, daca ai jante bune. In cel mai bun caz, se matuiesc, sau, mai grav, se fac praf si e pacat de ele.

#5
h3llu

h3llu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Inteleg foarte bine ce spuneti deoarece am mers, daca nu gresesc, 11 ierni cu jante din tabla si sunt impecabile  chiar si acum din punctul de vedere al echilibrarii rotilor . Problema e ca acum am o masina noua si daca-i pun roti de tabla ar parea ca e vorba de taranie in sensul rau al cuvantului .

Edited by h3llu, 25 October 2016 - 23:07.


#6
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,690
  • Înscris: 06.07.2005
Inca poti sa cumperi masini noi care vin cu jante de tabla pe ele si nu e conditie sa fii taran la achizitie.

#7
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Pui jante de tabla, cu niste capace discrete, nu cine stie ce brizbrizuri si aia e. De iarna chiar nu merita jantele din aliaj mai ales noi...

#8
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Sau cauta un set oem sh la un pret bun, care il verifici inainte la o vulcanizare,asta in cazul in care nu vrei nici de cum jante de tabla, oricum un set de jante oem bate la fundulet multe din jantele de aliaj ieftine de pe piata.

#9
h3llu

h3llu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
E greu sa ajung in cine stie ce loc sa pot verifica la vulcanizare jantele ,asa ca trebuie sa le cumpar de pe net .  De fapt pana unde se intind jantele de aliaj ieftine, vandute de o firma sau alta ?  Jante de aliaj s.h. nu prea as cumpara  din motive de strambaciune, iar acelea de tabla sunt  de obicei cu vopseaua zgariata .  Mi-am stabilit un buget de 280Ron pentru o  janta noua  de tabla, sa zicem ALCAR 7x16, 5x120 , iar pentru aliaj am gasit cu 284Ron DEZENT K TKP935 R16 7, 5X120 . Ce ziceti, ma incadrez pana la 1500 Ron pentru 4 jante de aliaj noi  sau tabla sau s.h. originale la noroc? Cel mai mult mi-ar conveni jante de tabla in culoare de metal , dar nu gasesc la ET in jur de 34 si bineinteles nu la un pret cat o masina s.h. Si mai am o intrebare cu privire la cate Kg trebuie sa aiba  max. o janta de aliaj ?

Edited by h3llu, 27 October 2016 - 21:13.


#10
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.11.2006
Am eu niste mam w3 de aproape doi ani. Au si ceva gropi la activ, insa au rezistat cu brio. Modelul e destul de pretentios si greu de curatat de praful de frana- chiar cu solutie speciala de curatat jante. In rest, ma declar multumit.

#11
h3llu

h3llu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Iar sunt in ceata . Aproape ma hotarasem pe tabla si se pare ca MAM sunt bune si chiar nu strica infatisarea masinii.

Edited by h3llu, 28 October 2016 - 20:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate