Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Hartie PnP

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
catalin20131

catalin20131

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 18.10.2013
Salut,pe ce parte se imiprima circuitul pe hartia pnp,pe partea lucioasa sau pe partea mata?

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,540
  • Înscris: 17.08.2007
Partea mata si evita sa pui degetele prea mult.

#3
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Cea mai ok hartie este aceea lucioasa , care ramane de la etichete , sau hartia foto .

Se printeaza pe partea lucioasa .

Succes

#4
catalin20131

catalin20131

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 18.10.2013

 Power211, on 26 octombrie 2016 - 06:53, said:

Cea mai ok hartie este aceea lucioasa , care ramane de la etichete , sau hartia foto .

Se printeaza pe partea lucioasa .

Succes
Salut,am incercat cu hartie lucioasa si cu hartie foto si nu mi-a iesit nimic.Am zis sa incerc si cu hartie speciala,daca nici asa nu merge ma las de facut pcb-uri :(

#5
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Ce imprimanta folosesti ?

#6
catalin20131

catalin20131

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 18.10.2013

 Power211, on 26 octombrie 2016 - 23:42, said:

Ce imprimanta folosesti ?
Le-am scos la un centru de printare cu imprimanta laser.

#7
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

 catalin20131, on 26 octombrie 2016 - 18:26, said:

Salut,am incercat cu hartie lucioasa si cu hartie foto si nu mi-a iesit nimic.Am zis sa incerc si cu hartie speciala,daca nici asa nu merge ma las de facut pcb-uri Posted Image
Cand eram copli, era un joc "Nu te supara, frate"..
Eu m-am chinuit cam un an pana sa ma prind de toate smecheriile. Daca abandonezi dupa primele esecuri..
Altfel, cat de bine ai pregatit suprafata cablajului inainte de calcare? Ce putere are "ferul" si cat timp l-ai tinut ?
Era bine incalzit inainte, adica macar 1 minut? .Ai apasat sau doar tinut, asa cu cu 2 "deste"?
Ai plimbat "ferul " pe tot cablajul, apasand constiincios, sau l-ai lasat doar intr-o zona?
Poti rade, dar si la cablaje" e taine grele si adanci"..
Dincolo de stilul hazos, profita de ce am de/scris..Ai inteles "m-am chinuit cam un an"..In timpul asta multi au ras de mine..Acuma nu mai rad. Si fac si productie pt servciu, cand nu mai sunt bani. Adica chiar se bazeaza pe mine....
Si la notarea pt serviciu i-am zis-o s sefului, pai eu am facut si cablaje.. Si merg impecabil de peste 2 ani....
Morala
Strange din dinti si noteza fiecare pas. Esecurile E incluse. Dar dupa fiecare mai elimini cate o cauza...
BAFTA
.

#8
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Ca sa iti mai vand si eu un pont . Daca incerci cu fier de calcat cu termostat cum e acum in comert , te chinui degeaba .

Eu am unul cu termostatul dat jos . Il tin in priza cam 2 minute si il scot ca altfel se arde . In schimb , merge de rupe . Nu iarta nimic .

M-am chinuit si eu mult timp cu cablajele , din cauza fierului ... pana m-a invatat si pe mine un prieten .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate