Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Improprietarire teren curte prin Ordinul Prefectului

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cm_1958

cm_1958

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.06.2013
Buna ziua ,
       Ref. la terenurile de curte care fac obiectul impropietarii in baza unei sentinte civile definitive si irevocabile prin Ordinul Prefectului , teren ce este granituit , doresc sa pun urmatoarea intrebare :
in urma cu 2 ani mi s-a emis prin Ordinul Prefectului 120 mp teren din care 70 mp sub casa si 50 curte. Casa cumparata in baza legii 112/1996.
Anul acesta fostul proprietar a dat in judecata Primaria , Prefectura si pe subsemnatul pentruca la interval de 7 luni de la emiterea titlului meu de proprietate Primaria i-a retrocedat aceasta portiune de 50 mp de curte.
Mentionez ca pe acest teren se afla utilitatile casei mele : camin canalizare , camin apa , bransamente.
Doresc sa aflu un punct de vedere cu privire la aceasta speta.
Toate constructiile : bransamente apa , canalizare , ingradire tere, ( gard ) s-au facut cu autorizatii de constructie emise de Primarie. Adica LEGAL.
Intrebare : exista posibilitatea ca aceasta curte sa fie retrocedata atata timp cit de 2 ani platesc impozit , terenul este intabulat , etc.
Inca un amanunt tehnic : la procesul pe care l-am avut cu 4 ani in urma si unde instanta a obligat Prefectura sa-mi emita Ordinul Prefectului ptr. improprietarire , s-a executat si o expertiza tehnica in care s-a demonstrat ca acest teren-curte este necesar pentru o buna gospodarire a imobilului.
Cu deosebit respect.

#2
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,917
  • Înscris: 11.07.2016
Fostul proprietar poate sa faca ce vrea - adica sa te dea in judecata. Pe de alta parte (daca ceea ce spui tu este adevarat) sansele lui de castig tind spre 0 (zero).
Insa e dreptul lui sa dea in judecata pe cine vrea...

Edited by Malus_Dacus, 25 October 2016 - 08:52.


#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Doar sa te sicaneze dar nu castiga.

#4
cm_1958

cm_1958

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.06.2013

 cm_1958, on 25 octombrie 2016 - 08:37, said:

Buna ziua ,
   Ref. la terenurile de curte care fac obiectul impropietarii in baza unei sentinte civile definitive si irevocabile prin Ordinul Prefectului , teren ce este granituit , doresc sa pun urmatoarea intrebare :
in urma cu 2 ani mi s-a emis prin Ordinul Prefectului 120 mp teren din care 70 mp sub casa si 50 curte. Casa cumparata in baza legii 112/1996.
Anul acesta fostul proprietar a dat in judecata Primaria , Prefectura si pe subsemnatul pentruca la interval de 7 luni de la emiterea titlului meu de proprietate Primaria i-a retrocedat aceasta portiune de 50 mp de curte tot in baza unei decizii civile definitive si irevocabile. Mentionez ca sentinta mea a fost data inainte de cea a fostului proprietar
Mentionez ca pe acest teren se afla utilitatile casei mele : camin canalizare , camin apa , bransamente.
Doresc sa aflu un punct de vedere cu privire la aceasta speta.
Toate constructiile : bransamente apa , canalizare , ingradire tere, ( gard ) s-au facut cu autorizatii de constructie emise de Primarie. Adica LEGAL.
Intrebare : exista posibilitatea ca aceasta curte sa fie retrocedata atata timp cit de 2 ani platesc impozit , terenul este intabulat , etc.
Inca un amanunt tehnic : la procesul pe care l-am avut cu 4 ani in urma si unde instanta a obligat Prefectura sa-mi emita Ordinul Prefectului ptr. improprietarire , s-a executat si o expertiza tehnica in care s-a demonstrat ca acest teren-curte este necesar pentru o buna gospodarire a imobilului.
Cu deosebit respect.

 cm_1958, on 25 octombrie 2016 - 08:37, said:

Buna ziua ,
   Ref. la terenurile de curte care fac obiectul impropietarii in baza unei sentinte civile definitive si irevocabile prin Ordinul Prefectului , teren ce este granituit , doresc sa pun urmatoarea intrebare :
in urma cu 2 ani mi s-a emis prin Ordinul Prefectului 120 mp teren din care 70 mp sub casa si 50 curte. Casa cumparata in baza legii 112/1996.
Anul acesta fostul proprietar a dat in judecata Primaria , Prefectura si pe subsemnatul pentruca la interval de 7 luni de la emiterea titlului meu de proprietate Primaria i-a retrocedat aceasta portiune de 50 mp de curte.
Mentionez ca pe acest teren se afla utilitatile casei mele : camin canalizare , camin apa , bransamente.
Doresc sa aflu un punct de vedere cu privire la aceasta speta.
Toate constructiile : bransamente apa , canalizare , ingradire tere, ( gard ) s-au facut cu autorizatii de constructie emise de Primarie. Adica LEGAL.
Intrebare : exista posibilitatea ca aceasta curte sa fie retrocedata atata timp cit de 2 ani platesc impozit , terenul este intabulat , etc.
Inca un amanunt tehnic : la procesul pe care l-am avut cu 4 ani in urma si unde instanta a obligat Prefectura sa-mi emita Ordinul Prefectului ptr. improprietarire , s-a executat si o expertiza tehnica in care s-a demonstrat ca acest teren-curte este necesar pentru o buna gospodarire a imobilului.
Cu deosebit respect.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate