Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 

Smart Watch - problema formate txt.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Salutare,  am achiziționat din Auchan un SMARTWATCH care n-are model, cod, brand...ceva:))
Are suport sim/card sd... Problema e alta, as dori sa pot citi fișiere txt, notepad am pus pe card dar nu-l poate deschide. Exista vreo extensie anume sau format ceva cu care pot citi? Ma gândesc ca poate a mai avut cineva problema asta. Las câteva poze informative despre produs. Mulțumesc!

Attached Files



#2
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Are port USB prin care sa il poti conecta la calculator? Are ceva meniu de setari in care sa vezi daca ruleaza cumva Android?

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Ba are model, citeste mai atent hartia aia: DZ09.
Citeste si aici: http://forum.xda-dev...8&postcount=436 - nu garantez ca merge, faci pe propria raspundere. Citeste mai multe acolo, poate gasesti ceva folositor.

edy_3dz, nu ruleaza Android. E vreo 10-15$ la chinezi.

Edited by tigerheart, 25 October 2016 - 00:52.


#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Gunoi (putin spus) copie dupa Samsung. Noroc ca se inteleg cititorii cu manualul scris de Florin Mezel din Dealu' de Sus.

Pe de alta parte, cred ca cei de la Auchan [sau tertii desemnati] vor fi foarte incantati si saritori sa iti raspunda intrebarilor. Doar ai platit si pentru suport tehnic & co cand ai cumparat produsul. Sau nu prea?

#5
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 06.02.2008
Ăsta da ghinion, să dai banii pe device pentru copiat și să fie useless :)

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postcaiuscorneliu, on 25 octombrie 2016 - 03:21, said:

Ăsta da ghinion, să dai banii pe device pentru copiat și să fie useless Posted Image
Chiar ma intrebam la ce poate folosi txt-urile pe un ecran minuscul :)

#7
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
La ce altceva ar putea sa îți fie util sa citești fișiere text pe un ceas?

Edited by ro_explorer, 25 October 2016 - 08:21.


#8
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008

View Posttigerheart, on 25 octombrie 2016 - 00:50, said:

Ba are model, citeste mai atent hartia aia: DZ09.
Citeste si aici: http://forum.xda-dev...8&postcount=436 - nu garantez ca merge, faci pe propria raspundere. Citeste mai multe acolo, poate gasesti ceva folositor.

edy_3dz, nu ruleaza Android. E vreo 10-15$ la chinezi.
Am verificat binarul ala. E un fisierl ELF (echivalentul .EXE-uluii de pe Windows pe Linux) compilat pt ARM 32-bit. Sunt impresionat, as putea zice, pentru un device asa ieftin sa faca asa multe.

#9
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Deci, ceasul in primul rand nu de-asta l-am luat ceasul... era la reducere ( de3 ori mai ieftin-probabil pentru ca nu-l cumpara nimeni) deci nu e problema. L-am luat cu scopul de a vorbi cand conduc si chiar sunt multumit deaorece casca bluetooth trebuia mereu s-o dau jos si era enervant =)) . Si da, fisierele txt logic ca pentru copiat, asta mi-a venit ideea dupa ce am vazut la un coleg.
Acum revenind la subiectul nostru, fisierul de pe developers acel pdf ce ar trebui ca fac cu el ca nu am inteles ?

#10
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
ceasurile de genul asta au difuzor si microfon incorporat? sau cum adica vorbeti in timp ce conduci? sau ai si casca bluetooth, pe ceas vezi cine te suna iar convorbirea se desfasoara pe casca?

Edited by Fane, 25 October 2016 - 10:53.


#11
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
Au si difuzor si microfon si camera(0,3mpx =)) ) si suport sim si suport card sd!

#12
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
de curiozitate, cat ai dat pe el?

#13
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Mai bine arata asta... plus ca ambele au cam aceleasi aplicatii.

Referitor la citirea fisierelor, daca nu ma insel sunt mai multe "clone" numite DZ09, deci ai grija ce instalezi. Poti eventual sa intrebi pe XDA ce ai putea sa faci.

#14
kill96

kill96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 15.02.2013
50 de lei am dat

#15
Inspiron

Inspiron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 23.09.2008
Ceasul este bun, are review-uri foarte bune peste tot în lume, în sensul că pentru așa puțini bani, oferta multe. Se vinde sub mai multe denumiri, cred că și E-boda smart time 210 este același produs. Versiunea softului diferă de la 1.0 / 2.0 / 2.1 / 2.5 Acum de black friday la emag a fost 69 lei. Din păcate este greu de aflat ce versiune de software are fiecare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate