Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Outlook mail yahoo nu se actualizeaza

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Am probleme cu accesul pe yahoo mail de pe aplicatia outlook in wondows phone pe un lumia 550. Am facut si update urile insa lucrurile nu s-au schimbat.

Cunoasteti vreo rezolvare ?

Multumesc.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
yahoo s-a dus la vale rau, probabil pana il resusciteaza verizon mai dureaza

#3
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
trebuie sa te loghezi de pe site si apoi merge si din outlook.

#4
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

 A10, on 24 octombrie 2016 - 19:12, said:

probleme cu accesul pe yahoo

Posibil sa nu fie acceptata locatia de unde vrei sa te conectezi ca si locatie autorizata sau cunoscuta, caz in care ei trimit un mail unde tu trebuie sa intri pe un link sa autorizezi conectarea, vezi daca ai primit genul asta de notificare, e un mail normal in inbox.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Da, acum am rezolvat. trebuia sa autorizez accesul in mail de catre "aplicatii mai putin securizate"
Primisem mail de la yahoo cum ca cineva a incercat sa imi acceseze contul, am intrat pe link ul primit si acolo am activat optiunea de a-mi accesa mail ul si cu alte aplicatii.
Acum vad ca e ok si se sincronizeaza

#6
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Aceasta actualizare nu a rezolvat problema accesarii email-urilor direct din outlook mail.Ce pot sa fac ca sa nu fiu nevoit sa accesez adresa de email din browser?Eu nu am email amintit mai sus.

Edited by dennis_2005, 11 November 2016 - 10:07.


#7
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 dennis_2005, on 11 noiembrie 2016 - 10:07, said:

Aceasta actualizare nu a rezolvat problema accesarii email-urilor direct din outlook mail.Ce pot sa fac ca sa nu fiu nevoit sa accesez adresa de email din browser?Eu nu am email amintit mai sus.

Am rezolvat  problema, din setarea contului de yahoomail, unde am accesat si setat optiunea pentru primirea emailurilor mai putin securizate, permitand ca emailurile mai putin securizate sa fie primite.Vineri seara am modificat acea setare, fara sa se intample ceva, ieri dimineata mi-am actualizat aplicatiile, inclusiv cea de Outloock Mail,fara sa mai verific daca adresa de email merge accesata direct de pe ecran, fara sa recurg la browser, iar aseara, verificand Outlookul, am constatat ca pot din nou sa imi accesez emailul, direct de pe ecranul telefonului.Acum se sincronizeaza contul de yahoomail cu cel de outlook sau gmail.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate