Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Portal/program simplu de remindere

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Folosesc de ceva timp o subscriptie (gratis) la memotome, pentru a-mi orgraniza remindere, uneori  zilnice, dar mai degraba pe perioade mai lungi, gen cand trebuie sa platesc impozitul auto sau cand e ziua matusii etc.

Foarte bine pana acum, mai ales ca e gratuit, insa mi-ar prinde bine daca as gasi unul mai avansat. Acest memotome  gratis pe care il folosesc, atunci cand imi trimite email cu reminder-ul dorit, in subiectul reminder-ului am MEMO TO ME...support Memo to me...etc. , practic ceva mesaj promo care umple spatiul subiectului emailului - cel putin pe PC pot vedea in coada si titlul pus de mine, dar pe telefon/tableta trebuie musai sa deschid intreg emailul, nu merge vreun "preview" sau altceva. Acum ca folosesc uneori de cateva ori pe zi acest serviciu, e destul de confuz si uneori din greseala strerg cate un email, daca as vedea reminder-ul in subiect ar fi mult-mult mai usor.

Stiti de ceva program gratuit similar, care sa imi trimita remindere pe email, gratuit, si cu posibilitatea de a avea subiect personalizat si nu generic?  Nu-mi sugerati va rog sa folosesc telefonul sau un "X" alt device pentru ca scopul principal deoarece prefer chestia asta e tocmai faptul ca imi trimite email, catre email pe care il pot personaliza, sau mai bine zis, folosesc unul pentru serviciu spre exemplu, altul pentru remindere personale, zile de nastere, etc., si un al treilea pentru chestii cotidiene. :D

P.S. am citit spre exemplu si despre followupthen.com cautand un astfel de serviciu, dar nu e chiar ce-mi trebuie mie, pentru ca in varianta gratis are foarte putine mesaje, doar 5/luna repetibile, ori mie imi trebuie mult mai multe :)

#2
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Google Calendar?

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Rememberthemilk.com

Edited by don_dannielo, 23 October 2016 - 23:56.


#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Varianta gratuita a contului QD.ro ofera posibilitatea de alertare a evenimentelor programate prin trimiterea unui email pe adresa de email.
Varianta Premium aduce in plus alertarea si prin SMS direct pe telefonul mobil.

#5
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 29.10.2014
Ce chestie. Aplicația mea chiar am făcut-o să-ți alegi tu subiectul e-mail-ului. Am și uitat, fiind scrisă prin 2012.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Voia aplicatii vii, nu moarte si ingropate.

#7
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postprimuministru, on 24 octombrie 2016 - 08:22, said:

Varianta gratuita a contului QD.ro ofera posibilitatea de alertare a evenimentelor programate prin trimiterea unui email pe adresa de email.
Varianta Premium aduce in plus alertarea si prin SMS direct pe telefonul mobil.

Mersi, e destul de OK, dar are cateva lucruri cheie lipsa, cum ar fi posibilitatea personalizarii zilelor de alerta (adica ofera doar zilnic, saptamanal, trimestrial etc, eu as vrea sa pot pune spre exemplu reminder cu repetare Luni si Miercuri , sau odata la 6 saptamani, etc.)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate