Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Honda Civic Sedan nou (13700e)

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005
Honda a avut toamna asta o oferta la Civic-uri sedan(cu ceva optionale gen jante aluminiu, vopsea metalizata incluse), 14000e prin programul Rabla, 15000 si ceva fara Rabla.
In Timisoara n-am vazut sa dispara vreuna din curtea dealer-ului. Am contactat un dealer din Ploiesti care mi-a zis 13700e din prima, fara Rabla (oricum nu mai sunt tichete, cred).
Bugetul meu e cam la 9000e, dar caut masina de aproape 2 luni si n-am nicicum noroc la una buna SH. Ori merg sa o vad si e samsarita, ori e deja vanduta(chiar azi am patit cu un Civic Hatchback).

Deci, ma gandesc sa fac cumva sa maresc bugetul. Ce ziceti, merita luata masina asta la pretul asta, chiar daca e un model cam invechit(la cum arata ma refer)? Civic-ul nou arata mult mai bine, apare la mijlocul lui 2017 la noi, dar ma gandesc ca si pretul la una cheala probabil va pleca de la 16000, poate mai mult.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fa un test drive si decide tu dacă merită sau nu :)

#3
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,300
  • Înscris: 02.02.2006

View PostBrick Top, on 23 octombrie 2016 - 19:26, said:

e un model cam invechit(la cum arata ma refer)?
La întrebarea asta îți răspunzi singur. Ție și doar ție trebuie să-ți placă, indiferent ce zice unul sau altul pe forum.

#4
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005

View Postalexcrist, on 23 octombrie 2016 - 19:31, said:

La întrebarea asta îți răspunzi singur. Ție și doar ție trebuie să-ți placă, indiferent ce zice unul sau altul pe forum.

Stiu. Iti dai seama ca am ajuns la un punct, dupa 2 luni de cautari, unde astept sa-mi zica vreo 2 persoane "ia-o, ma" si gata sunt. :)

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De asta e cel mai bine sa faci un test singur. De obicei oamenii se plang ca nu sunt masini disponibile pentru test drive in configuratia dorita de ei, dar aici e simplu, o singura motorizare, doua cutii (parca au si CVT in oferta). E o masina rezonabila la banii astia.

#6
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
Masina merita cresterea bugetului si in mod sigur vei fi multumit pe viitor. Nu baga banii in SH samsarit.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBrick Top, on 23 octombrie 2016 - 19:35, said:


Stiu. Iti dai seama ca am ajuns la un punct, dupa 2 luni de cautari, unde astept sa-mi zica vreo 2 persoane "ia-o, ma" si gata sunt. Posted Image
La pretul ala e pomana si super masina. Ce mai astepti ?

#8
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostMembruAnonim, on 23 octombrie 2016 - 19:37, said:

De asta e cel mai bine sa faci un test singur. De obicei oamenii se plang ca nu sunt masini disponibile pentru test drive in configuratia dorita de ei, dar aici e simplu, o singura motorizare, doua cutii (parca au si CVT in oferta). E o masina rezonabila la banii astia.
Pai care e masina la banii astia, ca nu ne=a spus ce motor/transmisie/dotari etc
Si fordul focus e la super oferta cam de fiecare black friday

#9
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Iti scriu dintr-o Honda Civic sedan din oferta respectiva (sau similara). Masina, dupa 16 luni si 24.500 km, e inca incredibila.

#10
Patrocle_si_Lizuca

Patrocle_si_Lizuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2016

View Postdanvlas, on 23 octombrie 2016 - 19:54, said:

Iti scriu dintr-o Honda Civic sedan din oferta respectiva (sau similara). Masina, dupa 16 luni si 24.500 km, e inca incredibila.
Ce motor?

#11
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005

View Postmaxtron_69, on 23 octombrie 2016 - 19:54, said:

Pai care e masina la banii astia, ca nu ne=a spus ce motor/transmisie/dotari etc
Si fordul focus e la super oferta cam de fiecare black friday

Masina e asta. Oferta inca mai apare pe site-ul Honda: http://www.hondatrad...-civic-sedan/21

#12
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostBrick Top, on 23 octombrie 2016 - 20:05, said:


Masina e asta. Oferta inca mai apare pe site-ul Honda: http://www.hondatrad...-civic-sedan/21
Nu vad pretul acolo. Sint convins ca scrie undeva dar daca astepti sa te ajute cineva, cred ca e normal sa faci efortul sa scrii tu un minim de date despre masina.

Altfel, primesti sfaturi de genul ala, stii tu: ia'o ma.

#13
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
@Brick Top , este pe aria Jurnal de bord, http://forum.softped...cemet-car/  o descriere obiectiva a acestei masini si daca ai rabdare poti afla multe informatii interesante despre Civic sedan.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poti afla si mai multe impresii de la alti proprietari daca intrii pe forumul Honda din Romania http://www.hondafan.ro/forum/forum.php

#15
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005

View Postmaxtron_69, on 23 octombrie 2016 - 20:09, said:

Nu vad pretul acolo. Sint convins ca scrie undeva dar daca astepti sa te ajute cineva, cred ca e normal sa faci efortul sa scrii tu un minim de date despre masina.

Altfel, primesti sfaturi de genul ala, stii tu: ia'o ma.

Scrie mare si pretul, l-am scris si eu in OP. Detalii despre masina n-am scris pt. ca am presupus (gresit) ca lumea care va raspunde stie despre ce e vorba, deoarece Civic sedan vine doar cu o motorizare, 1.8 benzina, si s-a mai vorbit de ea pe forum. Ca si cum as zice "Sandero Stepway", intr-un fel. Posted Image

Au aparut si pe Autovit la pretul nou, 13800 fara Rabla: http://autovit.ro/an...html#1acc2cc569

Edited by Brick Top, 23 October 2016 - 22:57.


#16
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBrick Top, on 23 octombrie 2016 - 22:55, said:

Scrie mare si pretul, l-am scris si eu in OP. Detalii despre masina n-am scris pt. ca am presupus (gresit) ca lumea care va raspunde stie despre ce e vorba, deoarece Civic sedan vine doar cu o motorizare, 1.8 benzina, si s-a mai vorbit de ea pe forum. Ca si cum as zice "Sandero Stepway", intr-un fel. Posted Image

Au aparut si pe Autovit la pretul nou, 13800 fara Rabla: http://autovit.ro/an...html#1acc2cc569

Nu te mai gandi, ca nu ai la ce. Oamenii  sunt obisnuiti cu alte marci care au  optional volan, roti, usi, scaune, etc ..

#17
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostBrick Top, on 23 octombrie 2016 - 19:26, said:

.
. Ce ziceti, merita luata masina asta la pretul asta, chiar daca e un model cam invechit(la cum arata ma refer)
Daca pui asa problema , nu e de tine masina asta , uita de ea , ia-ti un Logan ca gasesti la 9000 euro nou ( modelul nou , cel frumos .. ) .

#18
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005

View Postcobi1, on 23 octombrie 2016 - 23:02, said:

Daca pui asa problema , nu e de tine masina asta , uita de ea , ia-ti un Logan ca gasesti la 9000 euro nou ( modelul nou , cel frumos .. ) .

Nu iti inteleg post-ul. Te rog detaliaza.
Parerea mea e ca look-ul masinii e cam vechi fata de alte masini cam de aceeasi categorie din 2016 (vezi Elantra, i30, Corolla, Ceed etc.). Desi am parerea asta, tot pe masina asta as merge inaintea celor enumerate anterior deoarece are mai multe plusuri in alte locuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate