Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Asus ROG GL752V

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
victorandronie

victorandronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.09.2009
salut,

nu am vrut sa mai deschid inca un topic pt un asus rog asa ca o sa scriu aici,daca e gresit va rog sa ma atentionati
am un asus rog gl752v si am cateva nelamuriri
am facut un test de performanta pe acest site si sunt destul de dezamagit de placa video http://www.userbench...15718,laptop-ul vine chipset de la de nvidia gtx 960 4gb ddr 5,si in testul asta imi verifica chipsetul video de la intel hd530 de 1gb?cum pot seta dafault chipsetul de  la nvidia?asta ar fi una ,

in dfuzoare(zic eu)se aud niste zgomote ciudate cand misc mouseul(iarasi zic eu..)sau cand unul din ssd-uri are activitate un fel caraiala metalica,am incercat sa inchid sunetul definitiv,la fel,este un fel de parazit,este destul de enervant,hdd-ul cu care a venit (hgst 1tb 7200) lam data afara pt ca de multe ori sistemul nu il detecta si tot trebuia sa il adaug manual si sa ii atasez din nou drive letter and path(litera f de obicei)

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
placa video dedicata intra in functiune atunci cand "simte" ca are nevoie, in rest folosesti integrata.

ssd-urile nu emit zgomote. sunt ca niste memorii RAM, nu au parti in miscare. daca ai paraziti audio, poate sunt interferente de undeva, ori poate un defect de fabricatie.

ps: cand este vb de cu totul alt laptop si alta problema decat cea in care ai postat, atunci iti faci topic cu problema ta. imagineaza-ti cum ar fi ca fiecare sa scrie pt problema lui si la final sa nu se ma inteleaga cine si cui raspunde.

#3
victorandronie

victorandronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 27.09.2009
salut,

multumesc de raspuns ,stiu ca ssd-ul nu are parti mecanice dar in mom in care se aprinde ledul de activitate la hdd se aude si acel zgomot ciudat,nu stiu daca ai reusit sa intri pe acel site unde este postat rezultatul meu pt performnata,ce parere ai de el
si multumesc si pentru deschiderea topicului pt acest laptop

#4
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
In general ai un ssd si un hdd pe asus, sint rare configuratiile cu doua ssd-uri. Asa ca cel mai probabil auzi un hdd, care de altfel ar trebui sa fie destul de silentios.
Pentru partea de audio, cred ca numai la service se rezolva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate