Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Nursing-ul si barbatii - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bly

bly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2016
Ce parere aveti despre barbatii care activeaza in domeniul nursing-ului (asistenti medicali) ?

#2
TheCompiler

TheCompiler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.10.2015
Ce parere ai despre soferitele pe camion?

#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Si nu puteai sa ii zici asistenti medicali de prima data ?

De fiecare data cand mi s a luat sange de catre un barbat a fost de 1000 de ori mai bine

#4
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 yonut_a, on 22 octombrie 2016 - 08:00, said:

..

De fiecare data cand mi s a luat sange de catre un barbat a fost de 1000 de ori mai bine
Depinde de gusturi , mie-mi plac femeile ...

#5
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011

 bly, on 22 octombrie 2016 - 07:27, said:

Ce parere aveti despre barbatii care activeaza in domeniul nursing-ului (asistenti medicali) ?
In spatele nicknameului "missionnad" se gaseste un asistent medical generalist care de 7 ani profeseaza intr-un cabinet stomatologic ☺.
In ultimii ani tot mai multi bărbați profesează in diferite activitati:cabinete ale medicilor de familie,farmacii,spitale.
Numai zic ca in unele specialitati chiar e indicat ca asistentul sa fie barbat:salvare,sectiile de psihiatrie

Edited by missionnad, 22 October 2016 - 09:16.


#6
Mehria

Mehria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.07.2016

 missionnad, on 22 octombrie 2016 - 09:15, said:

In spatele nicknameului "missionnad" se gaseste un asistent medical generalist care de 7 ani profeseaza intr-un cabinet stomatologic ☺.
In ultimii ani tot mai multi bărbați profesează in diferite activitati:cabinete ale medicilor de familie,farmacii,spitale.
Numai zic ca in unele specialitati chiar e indicat ca asistentul sa fie barbat:salvare,sectiile de psihiatrie

interesant. tu ce parere ai despre meseria pe care ti-ai ales-o? iti place?

#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Tre sa fie si barbati asistenti. Deh.... Se mai calmeaza si muierile cu frica de doctor :)).

#8
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011

 Mehria, on 22 octombrie 2016 - 11:22, said:

interesant. tu ce parere ai despre meseria pe care ti-ai ales-o? iti place?
Am ales aceasta meserie mai mult la indemnul mamei care si ea a fost tot cadru medical.Sincer sa fiu,am vrut sa dau la electronica,pasionat fiind de asa ceva,dar tata a zis[in 2003]ca televizoarele nu se mai strica...asa ca am ascultat-o pe mama.
Ca o paranteza,nicknameul "missionad" isi are radacinile in electronica;Mission=marca de boxe high-end,NAD=marca de amplificatoare....
Stomatologia mi se pare cea mai interesanta,pot spune ca,chiar imi place...cu cateva luni inainte de a ma angaja la cabinetul stomatologic am lucrat de proba  la o doctora de familie,dar vazand cata hartogaraie e,am zis pas dupa 4 zile.Detest dosarele,registrele si teancurile de maculatura.
Imi pare rau si regret ca nu am facut tehnica dentara.

Edited by missionnad, 22 October 2016 - 13:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate