Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Huawei Honor 7 vs. Samsung Galaxy A5 a510

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Vreau o parere de la cei care sunt mai in tema. Am un buget de 1400 ron si vreau sa-mi schimb dualsim-ul....
Am avut de ales intre Lenovo Vibe Shot Z90, Sony Xperia Z3+, Huawei Honor 7 si Samsung Galaxy A5 a510.
Am inteles ca Lenovo cu Sony au acelasi procesor care se incalzeste foarte foarte tare si am ramas pe Huawei si Samsung....
Va rog un sfat care ar merita sa ma lase fara cei 1400 ron ....Va multumesc.

#2
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
am honor 7 in familie si un A7 2015. Honor si A5 sau A7, fie el si 2016 nu au ce cauta in aceiasi discutie. Poate unii o sa ma injure, chiar sunt fan samsung, dar cand iau Honor-ul in mana, parca e din alta gama, materiale premium, nu mai spun de procesor si "gramada" de ram. Dintre cele doua, clar Honor.

#3
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007
Asus Zenfone 3 ZE552KL

Edited by pirpy, 21 October 2016 - 09:48.


#4
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Ca design imi place lenovo si Sony, dar ce sa fac cu caldura excesiva a procesorului ?

Nu prea am incredere in Asus. Ce experienta au ei in dual sim-uri ?

#5
diadu

diadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.07.2015
Clar Honor 7, insa daca il folosesti cu 2 cartele SIM, trebuie sa renunti la card.

La Z3 Plus posibil sa se fi rezolvat problema cu ultimul update http://forum.softped...4#entry19994309

#6
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postadacarla, on 21 octombrie 2016 - 09:51, said:

Ca design imi place lenovo si Sony, dar ce sa fac cu caldura excesiva a procesorului ?Nu prea am incredere in Asus. Ce experienta au ei in dual sim-uri ?
Ai luat un Honor in mana? Pozele nu ii fac dreptate.

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Strict intre cele enumerate, Honor. Altfel, pe Olx gasesti P9 sigilate la 1600 lei ...

#8
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Ok, am revenit sa va spun ca am vazut la cineva din oamenii de la munca un Sony Z5.....Mi l-a aratat putin, nu am insistat ca nu ma prea stiam cu omuletul...mi s-a parut super .....din primele atingeri. Acum nu stiu ce este cu el in rest . Are cineva asa ceva ? merita sa-l bag in competitie cu Huawei P9 ?

#9
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Uau.....nimeni nu scoate o orba de acest Z5 ? Ca design e super....Din testele si comparatiile care le-am gasit e ca s-ar fi miscat putin mai greoi decat P9 si chiar honor 7....Astept niste pareri de la cineva care are asa ceva.

#10
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Ia P9, ca nu dai gres ... ai bani de experimente ?? Nu cred, altfel nu mai intrebai p-aici ...

#11
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
Fratilor,....am uitat sa mentionez ca este vorba in comparatie de A5 2016, cel cu ecram amoled, nu cel vechi......se compara cu honor 7 ?

#12
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postadacarla, on 25 octombrie 2016 - 08:16, said:

Fratilor,....am uitat sa mentionez ca este vorba in comparatie de A5 2016, cel cu ecram amoled, nu cel vechi......se compara cu honor 7 ?
nu poti sa le compari A5 2016 cu Honor, sunt alte game. Nu poti sa compari nici macar A7 2016 cu Honor, chiar daca au ambele 3gb de ram, Honor are procesor mai puternic, camera de 20 vs 13. Singurul avantaj care il are gama A fata de Honor e GPu-ul pe varianta cu procesor exynos, Mali-T720MP2 vs Mali-T628 MP4

http://www.gsmarena....9&idPhone3=7789

Edited by robylup, 25 October 2016 - 11:07.


#13
adacarla

adacarla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2010
De ecran ai uitat ? Amoled vs. ips sau ce are honor-ul

#14
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Postadacarla, on 25 octombrie 2016 - 13:05, said:

De ecran ai uitat ? Amoled vs. ips sau ce are honor-ul
Da super amoled.ul e superior

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate