Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Mașină maxim 5000 de euro

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ionut2016

ionut2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.01.2016
Ce mașină mi-ați recomanda având în vedere că e prima mașină și am un buget maxim de 5000 de euro? Specificați și motorizarea modelului pe care l-ați achiziționa dacă ați fi în locul meu.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
ar fi bine sa spui de unde vrei sa o cumpei sau de pe unde esti, in tara sau prin alte tari. pe unde te dai cu masina, cati km parcurgi intr-un an, masinuta sau maaasina, etc.

#3
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Ford Ka? :))

Serios vorbind acum, depinde la ce si cum o vei folosi. Cati km pe an, mai mult in oras, mai mult in exterior, ai familie numeroasa, circuli mai des singur, etc.

Asa la modul general se gasesc usor Ford Focus, Opel Astra in banii aia. La un topic generic nu ai cum sa primesti raspunsuri specifice.

#4
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
toyota Avensis T25

#5
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 04.09.2013
As sugera masina pe benzina, motor fara turbina, cel mult 1.6, nu mai veche de 8 ani si preferabil sa aibe istoric cunoscut.

http://autovit.ro/an...html#bd27fe6791

Cu taxa va sari de 5000 insa ceva la modul asta as cauta daca as fi tu care nu ai vreo afinitate pentru o anume marca.

#6
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
golf 5, motorizare ce nimeresti, mai importanta e starea tehnica

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postionut2016, on 20 octombrie 2016 - 22:36, said:

Ce mașină mi-ați recomanda având în vedere că e prima mașină și am un buget maxim de 5000 de euro? Specificați și motorizarea modelului pe care l-ați achiziționa dacă ați fi în locul meu.

Daca vrei masina mica, de oras, Polo sau Skoda 1.4TDI

#8
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
http://autovit.ro/an...html#57a6c5e8b8

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

View PostA10, on 21 octombrie 2016 - 08:12, said:


Fara T.V.A. :)
Mă si miram !

#10
OvideluA

OvideluA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 27.10.2009
Da... e putin peste 5.000 de Euro: "Pretul afisat este avans de 4872 euro + tva pe o perioada de 48 de luni a cate 296euro + tva casco aprox 90 euro si valoarea reziduala 169 euro"
Posted Image

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postwld-ro, on 21 octombrie 2016 - 00:09, said:

As sugera masina pe benzina, motor fara turbina, cel mult 1.6, nu mai veche de 8 ani si preferabil sa aibe istoric cunoscut.
Super tare, parca mi-ai descris masina. Exact asta am vrut eu sa iau si am luat.

O Skoda?

#12
gunman78

gunman78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 18.06.2009
Logan

#13
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View PostOvideluA, on 21 octombrie 2016 - 08:47, said:

Da... e putin peste 5.000 de Euro: "Pretul afisat este avans de 4872 euro + tva pe o perioada de 48 de luni a cate 296euro + tva casco aprox 90 euro si valoarea reziduala 169 euro"
Posted Image
4872 euro fara TVA sunt doar pentru avans...

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Acuma toti o sa iti zica ce le place, unu o scania, celalalt un Ford ka, altul un matiz, unu un a8 pe benzina, altu BMW x5, etc.

Spune unde o folosesti, cam ce marci preferi sau iti plac ca design, cati km crezi ca o sa faci pe an, daca e singura masina din familie, daca ai nevoie sau nu de spatiu, etc. Sunt zeci de modele.

#15
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Salutare tuturor! La fel ca inițiatorul topicului îmi doresc o mașină care să coste aproximativ 5000 euro. M-am hotărât pe un model ( Renault Megane 3 break) și vreau să vă întreb despre mașină din anunțul de mai jos dacă vi se pare a fi ceva în neregulă cu ea ( evident,  cât se poate da seama dintr-un anunț). Ideea e ca nu ma pricep la mașini, deci probabil o să mă duc mâine să o văd și o să zic " mda... Deci are 4 roți, volanul e la locul lui, nu prea îmi place culoarea si ma gândeam să o iau cu 5000". Ce credeți că aș putea să evidențiez la mașină astfel încât să ajungem cu prețul pe la 5000 euro?
Mulțumesc
http://autovit.ro/an...i-ID7Gin2W.html

#16
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Nu-ti lua masina de la dealeri de genul, Sunt tot niste samsari, mai evoluati, sau asa cred ei.

#17
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015

View PostLiptonel, on 21 octombrie 2016 - 22:48, said:

Nu-ti lua masina de la dealeri de genul, Sunt tot niste samsari, mai evoluati, sau asa cred ei.
N-as vrea să se considere reclama dar cumnatul meu și luat acum juma' de an mașină de la ei și nu a avut nici o problemă cu ea (deocamdată). Masina a luat -o tot in jurul a 5500 euro si tot cu 130.000 km. Adevărul e că atunci el a verificat 2-3 mașini de la ei și una avea km dați înapoi, celelalte nu...; Când a fost vorba de negociere i-au zis ca mai mult de 50 euro nu lăsa la preț, ceea ce nu mi se pare "negociere" ... mai ales ca eu nu mai am de unde să scot încă 500 euro :mellow:

#18
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Am fost să văd mașina verde din anunț. băieții care spălau mașinile mi-au spus că dacă sunt hotărât îl sună pe sefu și probabil mai lăsa la preț vreo 200 euro. Avea 2 arsuri de țigară pe scaune, parbrizul ciobit un pic sub ștergătoare (nu se observa dinăuntru), semnalul din oglinda stânga nu mai avem mască. În anunț scrie 134500 km. În bord erau 120.000 km; i-am pozate seria , am fost la meridian și acum un an și ceva avea intrare în service la 170.000 km .� Dezamăgire, mai caut...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate