Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sfat de la cunoscatori, 2.0

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Arcasul00

Arcasul00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.10.2016
Incerc sa mi cumpar un sistem 2.0, daca pe piata romaneasca nu exita ce cautam eu, adica un efifer s2000v...m am orientat la doua boxe raft si un amplif.pe o sala cam 25,30 mp2..sa precizez sunetul preferat: nu bum bum,dar nici inalte stridente, caut echilibru sonor,inalte cristaline si un bass bun..recomandarile la boxe mi se par "ciudate" deoarece dealerii unde am sunat imi recomanda un brand,model despre care nu scrie mai nimic pe net,pe nici un site..gen whathifi,etc etc,am cautat p zeci siteuri,no info,no reviews...le am spus asta si dealerilor si mi au spus ca si asa reviewurile alea sunt platite..si sa nu pun botul,ok..acum va intreb: ce stiti despre marca dynavoice,modelul recomandat e sat61, cealalalte optiuni fiind magnat quantum 653 sau whaferdale 220,eventual dali z3,mission mx etc etc..

#2
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011
Dynavoice nu au nici o treaba cu sunetul de inalta fidelitate redat de Mission sau Wharfedale.

Edited by missionnad, 20 October 2016 - 21:12.


#3
Arcasul00

Arcasul00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.10.2016
Te cred daca...no offence, tu ascultat aceste dynavoice?

#4
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Sala de 30mp ? Camera mea are vreo 40mp :D. Oricum, daca poti cumpara oricare dintre produsele spuse de tine mai sus, alege Mission ! :)

#5
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Eu am Dynavoice DF-8. Le-am luat dupa ce am ascultat Cabasse, Dali, Warfedale, Monitor Audio la acelasi pret in combinatie cu Yamaha A-S501 prin mai toate magazinele audio din Bucuresti.
Nu stiu despre ce model de Dynavoice vorbesti, poate e asta?
Eu iti recomand un alt model,  DM-6. Are combinatia de 2 tweetere (ribbon + dome) + 4 setari pe medii-inalte printr-un sistem numit X-Change.
Insa, la 30 de m2, cred ca ar trebui sa te gandesti la boxe de podea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate