Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Propaganda si manipulare, alegeri 2016

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

Poll: Propaganda si Manipulare , alegeri 2016 (46 member(s) have cast votes)

Care o sa fie manipularea sezonului electoral 2016 ?

  1. Ungurii (2 votes [4.35%])

    Percentage of vote: 4.35%

  2. Rusii (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. Cazul Tariceanu (1 votes [2.17%])

    Percentage of vote: 2.17%

  4. Parlamentarii rai (5 votes [10.87%])

    Percentage of vote: 10.87%

  5. Justitia independenta \ atacul la justitie (8 votes [17.39%])

    Percentage of vote: 17.39%

  6. Initierea sau\si exploatarea electorala al unui eveniment nefericit (4 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  7. Cazul Kovesi (5 votes [10.87%])

    Percentage of vote: 10.87%

  8. Organizarea unor proteste de starda (6 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

  9. Soros - teorii conspirationiste (15 votes [32.61%])

    Percentage of vote: 32.61%

Vote Guests cannot vote

#1
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016
Bun , vin alegerile, Psd are cel putin un solid 40 % si din cate spuneti voi anti pesedistii, ei detin si o parte din media. Ok, problema lor  este ca serviciile si fratele cel mare nu i prea au la inima , adica PNL trebuie saltat cumva, ori asta probabil o sa fie facut cu vreo manipulare. Sa incercam ca prognosticam viitorul Posted Image

Care credeti ca va fi manipularea sezonului electoral 2016 ?

Eu vad doua mari posibilitati una cea cu tenta nationalist sovina, gen ungurii care vor sa faca vrute si nevrute, alta pe tema coruptii pesedisti aldisti. Sau poate se va mai manipula vreo tragedie .

Edited by radumiki, 19 October 2016 - 21:23.


#2
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Nu merge aici. Manipularea tine doar la prezidentiale.
Este regretabil ca o sa ia PSD 40%, dar despre PNL, imi pare rau, dar sunt prea varza, cu tot SRI-ul  si toata manipularea  n-o sa faca mare branza pentru unii  care  isi dau cu stangul in dreptul singuri.
Mie  imi e  clar-PSD urmareste sa prosteasca saracii cu pomeni electorale, in t imp ce  PNL urmareste sa ia puterea doar pentru a da si mai  multe avatnaje profitorilor  si  a limita din drepturile celor care  muncesc cinstit.
De aia nici  unul  nu e  de  preferat. Eu as vota USR.

Edited by epetroiu, 19 October 2016 - 20:20.


#3
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016
eu nici nu o sa ma prezint la alegeri, mergeam la vot de fiecare data, dar mi-am dat seama ca ii degeaba

#4
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004
Soros.

#5
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Si unde e manipularea cand pesedistii sunt cei mai corupti?

#6
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

 _Sucre_, on 19 octombrie 2016 - 20:15, said:

Eu vad doua mari posibilitati una cea cu tenta nationalist sovina, gen ungurii care vor sa faca vrute si nevrute,
Iar ai inceput cu porcariile ?
Singurul partid nationalist sovin care ia voturi pe tema asta e udmr-ul cu sperietoarea ca ii deznationalizeaza romanii pe maghiari.
Mai las-o jos ca pute cu manipularile astea gretoase .Nu te-ai plictisit de tine?

 _Sucre_, on 19 octombrie 2016 - 20:22, said:

eu nici nu o sa ma prezint la alegeri, mergeam la vot de fiecare data, dar mi-am dat seama ca ii degeaba
Lasa ma prostiile ca votezi udmr-ul sau cealalta asociatie de bloc ungureasca cu nume de partid pppmtpt (sau cum naiba ii zice)  cu amindoua miinile.Cine dracu te crede pe tine ?

Edited by Daco_Get, 20 October 2016 - 14:51.


#7
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016
aici un articol interesant http://www.buletinde...t-din-1940.html , un film despre Ip si Traznea, in articol zice ca va aparea in 2017, filmarile au tinut o luna , deci nu o sa fie o capodopera . Nu m-as mira daca proiectia ar fi devansata pe decembrie 2016 Posted Image ar fi o paine de mancat pentru propaganda, cum a fost si  filmul ala cu procurorul care sa sinucis

Edited by _Sucre_, 19 October 2016 - 20:33.


#8
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 _Sucre_, on 19 octombrie 2016 - 20:15, said:

Care credeti ca va fi manipularea sezonului electoral 2016 ?

Aa, e simplu:
- o sa zica minimalilor ca fac minimul 1400 lei (adica 1030 NET) de la 925 NET cat este acum (din cei 1250 lei brut) si o sa considere ca pentru diferenta 1030-925 merita sa muncesti in Romania o luna intreaga, ca ai o viata, o familie etc cu atata morman de banet.

- o sa zica ca scad 102 catralioane taxe dar omul normal simte ca dispar doar aia 6.5 lei/luna taxa radio-tv.

- o sa promita, in 2020, un minim de 1267 lei NET (din 1750 brut)...E? Rusinam galaxia?
(zic mereu de minim deoarece 71% din salariatii romani stau pe el sau la un pas distanta...71% este mai Romanie decat 29%, oricum le rasucim)

- o sa promita ca scot impozit la transfer proprietate, ca scad cu 1% CASS si CAS (e? Alta abundenta, nu?...1%), ca fac 1 milion locuri munca (tot minimale? ca de alea e satula tara), ca etc...dar astea intra la: PROMISIUNI. Nimic mai mult.

#9
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Sucre, stai linistit, ungurii castiga alegerile. Linistit acum?

#10
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 _Sucre_, on 19 octombrie 2016 - 20:15, said:

Bun , vin alegerile, Psd are cel putin un solid 40 % si din cate spuneti voi anti pesedistii, ei detin si o parte din media. Ok, problema lor  este ca serviciile si fratele cel mare nu i prea au la inima , adica PNL trebuie saltat cumva, ori asta probabil o sa fie facut cu vreo manipulare. Sa incercam ca prognosticam viitorul Posted Image

Care credeti ca va fi manipularea sezonului electoral 2016 ?

Eu vad doua mari posibilitati una cea cu tenta nationalist sovina, gen ungurii care vor sa faca vrute si nevrute, alta pe tema coruptii pesedisti aldisti. Sau poate se va mai manipula vreo tragedie .
Deci tu esti PSDist... ca sa stabilim clar.
Intr-adevar, televiziunile sint detinute de PSDisti sau simpatizanti ai lor,

- Voiculescu: antena 3, antena 1, grupul intact, jurnalul national, radio Zu, etc etc etc toate promoveaza aproape exclusiv PSDul, si toaca marunt zilnic orice opozitie a PSDului
- Realitatea TV/Romania TV: controlata de Ghita, condamnat definitiv dar cu suspendare. Desi are cazier, continua sa faca legi (pe care tot el le-a incalcat) in parlament. Asta in timp ce tu daca ai cazier nu te poti angaja in nici o institutie publica. De ce i s-a permis folosirea numelui tarii in denumirea unui produs comercial privat ?? PT CA E DE LA PSD
- va las pe voi sa mai continuati aici si sa vedeti cat de dezechilibrat este puterea PSD v orice alte partide

#11
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

 _Sucre_, on 19 octombrie 2016 - 20:33, said:

aici un articol interesant http://www.buletinde...t-din-1940.html , un film despre Ip si Traznea, in articol zice ca va aparea in 2017,
Si ala si o sa se mai faca vreo 4 filme care o sa arate putreziciunea sovinista  maghiareasca . Ai vreo problema ?

#12
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Bă, ce să zic?
lupta e între serei, mossad, emsis şi service panş
ei să cîştige, că de ales orice tolomac ales democratic şi pus ministru, nu iese din ordinele lor...
hai la bot! ăăăă vot...
cît mai e teren rommanesc? sub 50% din cît a fost?
cum să mai alegi bă dacă eşti minoritar?

asta cu stînga vs drapta contra centru...e aşa...să ţină neuronul singuratic ocupat...teatru prost...jenant...

Edited by sarac.lipit, 19 October 2016 - 20:47.


#13
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016

 maxtron_69, on 19 octombrie 2016 - 20:40, said:

Deci tu esti PSDist... ca sa stabilim clar.
Intr-adevar, televiziunile sint detinute de PSDisti sau simpatizanti ai lor,

- Voiculescu: antena 3, antena 1, grupul intact, jurnalul national, radio Zu, etc etc etc toate promoveaza aproape exclusiv PSDul, si toaca marunt zilnic orice opozitie a PSDului
- Realitatea TV/Romania TV: controlata de Ghita, condamnat definitiv dar cu suspendare. Desi are cazier, continua sa faca legi (pe care tot el le-a incalcat) in parlament. Asta in timp ce tu daca ai cazier nu te poti angaja in nici o institutie publica. De ce i s-a permis folosirea numelui tarii in denumirea unui produs comercial privat ?? PT CA E DE LA PSD
- va las pe voi sa mai continuati aici si sa vedeti cat de dezechilibrat este puterea PSD v orice alte partide

nu sunt psd ist, si Realitatea din cate stiu nu i al lui Ghita ci din contra ii favorabila ,, dreptei,,
psd are un handicap mare oricat de populara ar fi in regiunile sarace, este vazuta de americani ca rusofila
deci serviciile ii vor lucra si de data asta.
Sunt doar curios sa vad ce stratageme vor folosi Posted Image

un mic material despre spalarea creierului

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l9v72ZY1S80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _Sucre_, 19 October 2016 - 21:02.


#14
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Voi va certati aici ,si majoritatea celor ce v-or candida ,deja stiu cn castiga . Ei beau acum sampanie ,pt '' noii alesi ''
Pacat de poporul Roman ,majoritatea sunt oameni de omenie ,sufletisti ,si muncitori.
Pacat ca acest popor e condus de niste lepre .

Edited by gladiatore, 19 October 2016 - 21:06.


#15
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016

 gladiatore, on 19 octombrie 2016 - 21:06, said:

Voi va certati aici ,si majoritatea celor ce v-or candida ,deja stiu cn castiga . Ei beau acum sampanie ,pt '' noii alesi ''
Pacat de poporul Roman ,majoritatea sunt oameni de omenie ,sufletisti ,si muncitori.
Pacat ca acest popor e condus de niste lepre .
cam asa este, eu din aceasta cauza numai merg la nici o alegere.
Nu vreu sa reprezin doar o masa de manevra, sa si faca ei jocurile murdare
dar fara ca eu sa fiu ceva figurant in toata afacerea

#16
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Dragnea o sa se duca in fata unei grote si o sa strige Lazare du-te si voteaza.
Si lumea se va cutremura, se va tari pe coate si va striga minune !

Edited by Kokoshmare, 19 October 2016 - 21:20.


#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
Eu din cate vad se bate multa apa in piua cu Soros - teorii conspirationiste de genul acesta cu ONG-uri si reptilienii care vor sa puna mana pe tara.
Am completat si chestionarul in acest sens. Posted Image

Edited by radumiki, 19 October 2016 - 21:31.


#18
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 radumiki, on 19 octombrie 2016 - 21:25, said:

Eu din cate vad se bate multa apa in piua cu Soros - teorii conspirationiste de genul acesta cu ONG-uri si reptilienii care vor sa puna mana pe tara.
Am completat si chetsionarul in acest sens. Posted Image
Ce pacat ca asta nu mai e asa de tanar. Cand o muri cine o fi urmatorul mare facator de conspiratii ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate