Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problemă LG G3 d855

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016
Salutare! Am și eu o problemă la telefon, de curând vroiam să-mi bag versiunea de android 6.0 (marshmallow) și când vroiam să instalez acest custom rom îmi dădea o eroare numită „error executing updater binary in zip” așa am căutat eu soluția pe internet și am găsit ceva pentru un OnePlus (eu având un LG G3 d855) fișierul pe care l-am descărcat de la acea sursă se numește *Full-CM12-21-03-15-Bacon-modem-flashable* , l-am descărcat băgat în telefon și instalat cu TWRP, am dat reboot la tefelon și acum nu se mai aprinde, pot să țin butonul cu care se aprinde și 9 ani tot nu vrea, nici în bios prin volum down + lock / unlock button nu vrea. Când bag telefon-ul în laptop mi-l vede la „Network Options” și ca la orice telefon se aude un anumit sunet când îl conectezi la PC / Laptop, eh la mine dacă-l bag fără baterie în el (am scos bateria din el) și-l bag în laptop tot se aude acel sunet, știe cineva de ce nu vrea să mi se aprindă telefonul?

#2
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Daca tu ai un LG G3 ce treaba ai avut cu OnePlus ?
Solutia trebuia sa o cauti aici : http://forum.softped...c/965607-lg-g3/
Acum l-ai facut "caramida" , slabe sanse sa-l mai readuci la viata .

#3
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Poti sa faci surf cu el.

#4
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
Tu esti din categoria celor care si-au dat gaura cu bormasina la iphone7 pentru a avea mufa jack

#5
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
Ia sa vedem: Pune captura sa vedem si noi eroarea.

Sau e bateria defecta. Am patito si eu cu un allview. Intra in Recovery Mode.



Ce android a avut inainte?
Trebuia sa dai de la system update.

Edited by wifi_hunter000, 01 October 2016 - 18:03.


#6
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016

View Postwifi_hunter000, on 01 octombrie 2016 - 18:03, said:

Ia sa vedem: Pune captura sa vedem si noi eroarea.

Sau e bateria defecta. Am patito si eu cu un allview. Intra in Recovery Mode.

Alta data nu mai fa si tu cu zip.

Ce android a avut inainte?
Trebuia sa dai de la system update.
Nu pot intra nici în recovery mode .

#7
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016
Atunci s-a stricat. Daca ai experienta ,poti sa il faci. Daca nu du-te la service.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Unde ai gasit ca solutia e sa pui un ROM de oneplus?

#9
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016

View Postf300, on 01 octombrie 2016 - 18:13, said:

Unde ai gasit ca solutia e sa pui un ROM de oneplus?
Nu era un ROM de OnePlus era o ceva care mă ajuta să trec peste eroarea asta: error executing updater binary in zip .

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Daca mai intra in Download Mode, poate reusesti sa mai pui pe el soft care sa mearga.

Daca nu... service sau reciclare.

#11
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016

View PostAdm, on 01 octombrie 2016 - 18:36, said:

Daca mai intra in Download Mode, poate reusesti sa mai pui pe el soft care sa mearga.

Daca nu... service sau reciclare.

Când încerc să intru în Download Mode, îmi zice că usb-ul nu poate fi recunoscut.

#12
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016

View PostAdm, on 01 octombrie 2016 - 18:36, said:

Daca mai intra in Download Mode, poate reusesti sa mai pui pe el soft care sa mearga.

Daca nu... service sau reciclare.


Atunci reciclare

View Postwifi_hunter000, on 01 octombrie 2016 - 18:48, said:




Atunci reciclare



Sau Service.

Da cum arata wroarea?

#13
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016
Am înțeles trebuie dus la service sau aruncat de pe un bloc cu 50 de etaje.

#14
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Eventual documentezi caderea de la etaj cu o camera video ori alt telefon, mai scoti de o cafea cu banii din vizualizari.

#15
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Exista topic pentru G3. Cel mai bine intrebi acolo. Cei ce daolo au multa experienta in custom rom si rootare si au si driverul acela care-ti lipseste tie din PC cand intri in download mode.

Eun nu am g3. Am un allview v1viper vechi si pentru al meu am tot ce-mi trebuie  ca sa-l refac. Am si drivere si tooluri. Dar nu se potriivesc si pentru al tau. Intreaba acolo ca sigur exista si pentru al tau si il poti reface. Pe acest topc cati insi sa ai tu noroc sa gasesti care sa aibe si g3 sa il si rooteze, sa aibe si drivere pentru el? Dar acolo sunt stransi multi fiind un topic vechi.

Asa ca intreaba aici.

Edited by Petrecristi, 01 October 2016 - 19:30.


#16
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostZeepSB, on 01 octombrie 2016 - 16:52, said:

Salutare! Am și eu o problemă la telefon, de curând vroiam să-mi bag versiunea de android 6.0 (marshmallow) și când vroiam să instalez acest custom rom îmi dădea o eroare numită „error executing updater binary in zip” așa am căutat eu soluția pe internet și am găsit ceva pentru un OnePlus (eu având un LG G3 d855) fișierul pe care l-am descărcat de la acea sursă se numește *Full-CM12-21-03-15-Bacon-modem-flashable* , l-am descărcat băgat în telefon și instalat cu TWRP, am dat reboot la tefelon și acum nu se mai aprinde, pot să țin butonul cu care se aprinde și 9 ani tot nu vrea, nici în bios prin volum down + lock / unlock button nu vrea. Când bag telefon-ul în laptop mi-l vede la „Network Options” și ca la orice telefon se aude un anumit sunet când îl conectezi la PC / Laptop, eh la mine dacă-l bag fără baterie în el (am scos bateria din el) și-l bag în laptop tot se aude acel sunet, știe cineva de ce nu vrea să mi se aprindă telefonul?

Din cauza geniilor ca @OP zice lumea ca poti strica telefonul daca pui custom ROM. Bai 'omule', aia e eroare de la fisierul ZIP. Ori redescarcat si verificat MD5-ul, ori alt ROM descarcat de pe XDA. Of of of, sa vad daca gasesc ceva manual de service pentru G3. Dar serios, omule, folosirea creierului este optionala? Daca e pentru OnePlus crezi ca merge pe alt telefon? De la alta firma? WTF.

Edited by Al3xandru35, 01 October 2016 - 20:31.


#17
ZeepSB

ZeepSB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2016

View PostAl3xandru35, on 01 octombrie 2016 - 20:14, said:

Din cauza geniilor ca @OP zice lumea ca poti strica telefonul daca pui custom ROM. Bai 'omule', aia e eroare de la fisierul ZIP. Ori redescarcat si verificat MD5-ul, ori alt ROM descarcat de pe XDA. Of of of, sa vad daca gasesc ceva manual de service pentru G3. Dar serios, omule, folosirea creierului este optionala? Daca e pentru OnePlus crezi ca merge pe alt telefon? De la alta firma? WTF.
Când am descărcat chestia aia de la OnePlus nu văzusem că este de la altă firmă, apoi după ce-am intalat-o am descoperit ce-am făcut.

#18
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View PostZeepSB, on 02 octombrie 2016 - 09:58, said:

Când am descărcat chestia aia de la OnePlus nu văzusem că este de la altă firmă, apoi după ce-am intalat-o am descoperit ce-am făcut.
Yea right. Don't bull**** me.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate