Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

fiabilitate suspensie hidractive citroen c5

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
Saltare... ati condus c5 cu hidractive? Ma gandesc serios sa cumpar un c5 de prin 2010 cu de toate... aveti idee daca sunt probleme cu aceasta suspensie? Sunt posesori pe forum? Ms anticipat.

#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Problemele sunt rare iar daca apar vor aparea o singura data. Vorbim de sute de mii de km intre doua interventii la partea hidraulica iar o reconditionare costa cateva sute de euro dupa care nu vei mai avea treaba niciodata cu ele daca ai un rulaj anual normal.
Probleme sunt la suspensiile pneumatice dar nu e cazul la C5.

Edited by underb, 01 October 2016 - 14:40.


#3
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
Avem mecanici in romanica , care au habar cu ce se mananca? M-am uitat la un clip de prezentare si mi se pare complicata.

#4
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Stai linistit din privinta mecanicilor. Mai buni ca in Romania nu gasesti. Fara gluma.
Aici daca vrei sa carpesti,repari..poti. In alte tari doar inlocuiesc piesa si basta. Eu am patit cu celebra pompa de ulei de la Audi 2.0 tdi. Una noua?? cu acelasi defect de fabricatie 6000 de lei.
Reparata la o masinarie tip CNC 150 de lei.. Si reparatie profi(am vazut ce fac)..nu vrajeala. Am 80.000 km de la reparatie.
Daca eram in Germania,Italia etc ce faceam?  Si nu-mi spuneti ca aia isi permit pompa noua,bla,bla. Nu cred ca sar in sus nici aia la 1500 de euro + manopera.
Ia intreaba un neamt. Cum vrea? Noua cu 1500 sau reparata cu 50...

Edited by mariovrs, 01 October 2016 - 16:53.


#5
cooze28

cooze28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 30.09.2016
Asa este.

Edited by cooze28, 01 October 2016 - 17:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate